Genel

15 tatil ne zaman başlayacak ?

15 tatil ne zaman başalayacak

15 tatil ne zaman başlayacak ? Sömestr tatili Ocak ayının kaçında ? 2016 – 2017 eğitim öğretim yılı içinde yarıyıl tatili Ocak ayının kaçına denk geliyor? Binlerce veli ve öğrencinin merakla beklediği 15 tatil ile ilgili tüm detayları Uzmanalan ekibi olarak sizler için derledik.

Öğrencinin merak ettiği (2016) Yarıyıl tatili ne zaman başlayacak? Sömestr tatili için gün sayan tüm öğrenciler tatilin ne zaman olacağını merak ediyor. Peki 2016-2017 eğitim öğretim yılı içinde 15 tatil ayın kaçına denk geliyor?

15 tatil ne zaman başlayacak ? Sömestr tatili ne zaman ?

15 tatil ne zaman başlayacak? Milli Eğitim Bakanlığı’ndan gelen resmi açıklamaya göre: Yarıyıl tatili 23 Ocak pazartesi günü başlayıp 03 Şubat cuma günü sona erecek. Öğrenciler yarıyıl tatilinin ardından eğitimlerine devam edecekler. 2016-2017 eğitim öğretim yılı ise 9 Haziran 2017 Cuma günü son bulacak.

Propecia The side effects of Propecia appear rarely because Finasteride contains the male sexual hormones and it does not cause negative reactions from the side of the body. Motilium Online

15 tatil ne zaman başlayacak

2017 Yılında Resmi Tatil Günleri Ne Zaman?

2017 yılına ait bir diğer merak edilen konu ise 2017 yılındaki Resmi Tatil günlerinin ne zaman olduğu.

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı: 23 Nisan 2017 Pazar günü,
Emek ve Dayanışma Günü ( işçi Bayramı): 1 Mayıs 2017 Pazartesi günü,
Gençlik ve Spor Bayramı: 19 Mayıs 2017 Cuma günü,
Ramazan Bayramı: 25-26-27 Haziran 2017 günleri,
15 Temmuz Şehitleri Anma Günü: 15 Temmuz 2017 Cumartesi günü,
Zafer Bayramı: 30 Ağustos 2017- Çarşamba günü,
Kurban Bayramı: 1-2-3-4 Eylül 2017 günleri,
Cumhuriyet Bayramı: 29 Ekim 2017 Pazar günü,

15 tatil ne zaman başlayacak

Yarıyıl ( Sömestr ) Tatilini verimli geçirmenin yolları;

Sömestr tatilinde çocuklarımız neler yapmalı. 15 tatili verimli geçirmenin yolları neler olabilir?
İşte Sömestr tatili içinde çocukların ve velilerin yapması gerekenlerden bazıları;

1. Çocuklarınızla geçireceğiniz bir tatil programı planlayın
2. Çocuklarınız ile beraber katılabileceğiniz sosyal faaliyetler (tiyatro, sinema vb) düzenleyin
3. Ders çalışmayı ihmal etmeyin
4. Günün, haftanın ve yarıyıl tatilinin sonunda çocuğunuzun ulaşmasını düşündüğünüz hedefleri birlikte belirleyin
5. Bol bol konu tekrarı yapın
6. Eksik kalan konular var ise tamamlayın
7. Yeni konulara hazırlık için çalışın
8. Bolca kitap okuyun
9. Dinlenmeye ve gezmeye eşit ölçüde vakit ayırın
15 tatil ne zaman başlayacak

Karnesi kötü gelen çocuk yarıyıl tatilini nasıl değerlendirmeli?

Çocuklarınızın karnesinde düşük notları olsa bile bu tatilde dinlenmesine ve eğlenmesine izin vermelisiniz. Başarısız olduğu dersleri sürekli çocuğunuza hatırlatıp, tatilden mahrum edip, onun keyif alacağı zamanını zehir etmeyin.

“Unutmayalım ki çocuklarımız oyun oynayarak da öğrenebilirler. Bu nedenle; çocuğunuza oynayarak öğreneceği keyifli etkinlikler seçebilirsiniz.”

Bunun yerine çocuğunuzla birlikte başarısını arttırmak için keyifli bir çalışma programı planlayabilirsiniz. Çocuğun gelişimsel ve akademik durumuna göre tatilde olduğunu göz önünde bulundurarak oyun oynamasına ve eğlenmesine yeterli zaman ayırmanız gerekir. Unutmayalım ki öğrenmek sadece masa başında problem çözerek olmaz.
15 tatil ne zaman başlayacak

Başarılı bir karne nasıl ödüllendirilmeli?

Okul öncesi çağında olan çocuklarımıza ödül olarak istedikleri hediyeler alınabilir ve ilgi duydukları eğlence merkezlerine götürülebilir. Aktif olarak katılabilecekleri sevdiği etkinlikler yaptırılabilir. İlköğretim seviyesindeki çocuklarla ise aile içinde birlikte karar verilip mümkünse tatilin bir kısmında seyahat planları yapılabilir. Gidilecek yerlerin tarihi, kültürü hakkında ön bilgiler araştırılabilir ve çocuğunuzla paylaşılabilir.

Bu paylaşımların bireyleri karşılıklı olarak mutlu ettiğini ve aile içi dayanışmanın kuvvetlenerek çocuğunuzun başarma güdüsünün güçlendiğini sizde görebileceksiniz. Farklı kültürlerle tanışmak kişilere yeni tecrübeler ve yeni bakış açıları sağlar. Çocuğunuzun hayal dünyasını geliştirmesi, özgür düşünebilmesi, zihin açıklığı, yaratıcılığı yeni öğrenmelere yol açar bu bağlamda da motivasyonu artar.

İleri yaş seviyesinde olan öğrenciler ise kendi arkadaş grupları ile birlikte planladıkları etkinliklere katılarak daha mutlu olabilirler. Aile dışında sosyalleşmeleri ve dış dünyaya açılma istekleri kişilik gelişimleri açısından önemlidir ve ebeveyn tarafından desteklenmelidir.

Ortalama kaç puan olursa Takdir ya da Teşekkür belgesi alınabilir?

Derslerdeki ortalama başarı puanı 80 ile 85 puan arasında olan öğrenci Teşekkür Belgesi almaya uygun görülür. Öğrencinin dersteki ortalama başarı puanı 85’ten fazla olduğunda ise Takdir Belgesi almaya hak kazanabilecektir. Bu puanlara ulaşamayan öğrenci ise iki belgeden hiçbirini alamayacaktır.

15 tatil ne zaman başlayacak

TAKDİR VE TEŞEKKÜR BELGESİ HESAPLAMASI İÇİN TIKLAYINIZ

Yazar Hakkında

Füsun

Yorum bırakın