Genel

2017 Turna Avı Sezonu Ne Zaman Açılıyor

2017 Turna Avı Sezonu Ne Zaman Açılıyor
2017 Turna Avı Sezonu Ne Zaman Açılıyor

15 mart tarihinden itibaren bir çok göl ve göletlerde sazan avı sezonu kapanmış bulunmaktadır. Bir çok balık avı tutkunu bu 3 ay sürecinde ya farklı türden balık avına yönlenecek yada 15 haziran tarihine kadar hazırlık yapacak. Ama bu sporu yapan bir çok kişi alışkanlığından vazgeçemez. Balık avı tam manasıyla bir tutkudur. Bırakılması imkansızdır. Bu yüzden genellikle sazan balığı ile aynı ortamda bulunan turna balığı için yasak dönem daha erken biteceği için turna avına yöneleceklerdir. Bizlerde 2017 Turna Avı Sezonu Ne Zaman Açılıyor sorusunu soran bir çok balık avı tutkunu için gerekli bilgileri sizler ile paylaşarak bilgilenmenizi sağlayacağız.

Turna balığının ismi farklı bölgelere göre değişmektedir. Adapazarı civarlarındaki göletlerde bolca bulunan bu balığa oradaki halk oklama diye tabir ediyor. Hatta öyleki bazı bölgelerde timsah balığı denildiğine bile şahit olmuş durumdayız. Aslında balığın görünüş ve saldırgan halini göz önünde bulundurursak haksızda sayılmazlar.

2017 Turna Avı Sezonu Ne Zaman Açılıyor

Turna avı sezonu tam olarak 1 nisan 2017 tarihinde açılıyor. Sayılı günler kaldığı için bir çok kişide heyecan tavan yapmış durumda olduğunu belirtmekte fayda var. Sazan balıklarına göre çok farklı olan turna balığı, tam bir avcı balıktır ve göletlerde bulunan farklı canlıların korkulu rüyasıdır. Eğer suda yaşayan bir canlı olsaydınız ve o suda turna balığı olsaydı inanın bana kaçışınız imkansız olacaktır.

Propecia The side effects of Propecia appear rarely because Finasteride contains the male sexual hormones and it does not cause negative reactions from the side of the body. Motilium Online

Turna balığı avında kullanılacak yemler

Turna balığı avı için çok aşırı derecede yem çeşitlerine gerek yoktur. Spin sistemi dediğimiz bazı kesimlerdede at çek diye tabir edilen sistem kullanılabilir. Bu sistemde sahte yemlerle avlanılacağı için, kullanılacak olan sahte yemin suda tam bir canlı gibi hareket etmesi önemlidir. Bunun için yapay balıklar kullanılabilir, çekirge kullanılabilir, kaşık kullanılabilir. Dediğim gibi buradaki asıl önemli nokta, balığın ilgisini çekecek aksiyon hareketleridir.

Sahte yemler dışında, canlı balık ile de turna yakalama şansınız vardır, hatta sahte yemlere nazaran canlı yem ile yapılan avcılık daha olumlu sonuçlar vermektedir. Burada dikkat etmeniz gereken husus, aşağıda resminide vereceğim şekilde canlı yemi iğneye takmalısınız. İğneye takılan canlı yem kesinlikle zarar görmemeli ve suyun içinde rahatça hareket edebilmelidir. Bunun içinde üst yüzgeç kısmından iğneye takmanız daha doğru olacaktır.

canlı yem ile turna avı
Sazan avı sezonu ne zaman açılıyor ve bu av türünde gerekli bilgilere buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Yazar Hakkında

ismail

Yorum bırakın