Sağlık

Aloe Vera bitkisi ile saç dökülmesine son

Aloe Vera bitkisi ile saç dökülmesine son

Aloe vera bitkisi, zambakgiller ailesine ait bir bitkidir ve 400 den fazla türü vardır. Aloe Vera bitkisi ile saç dökülmesine son ! Aloe Vera bitkisinin içerisinde bol miktarda bitki özü bulunur. Aloe Vera çok sıcak ortamlarda bile kolaylıkla yetişebilen bir bitkidir. Uzmanlar tarafından geçmişten günümüze kadar sürekli araştırılmakta ve çok çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır. İlaç firmaları da halen aloe vera bitkisinden faydalanarak saç dökülmesine karşı çeşitli ürünler geliştirmeye devam etmektedirler.

Aloe Veranın içerisinde bulunan protein, mineraller, A , C , E Vitamini ve farklı amino asitler saçın ihtiyacı olan besinlerdir. Bu sebeple aloe vera çok eski zamanlarda bile saç dökülmesi tedavisinde sıklıkla kullanılmıştır. Saç dökülmesinin nedenleri aslında çok çeşitlidir.

Aloe Vera bitkisi ile saç dökülmesine son

Propecia The side effects of Propecia appear rarely because Finasteride contains the male sexual hormones and it does not cause negative reactions from the side of the body. Motilium Online

Saç Dökülmesinin Başlıca Nedenleri;

– Genetik
– Stres
– Demir eksikliği
– Gebelik
– Çeşitli hastalıklara bağlı olarak kullanılan ilaçlar dasaç dökülmesine sebep olabilir. Saç dökülmesinde Aloe Vera bitkisinin işe yarayabilmesi için öncelikle saç dökülmesine sebep olan etkenlerin tespit edilmesi önemlidir. Zira hastalığa bağlı saç dökülmelerinde bitkisel çözümler, hastalık tedavi edilmeden işe yaramayacaktır.

Aloe Vera Bitkisi Saç Dökülmesini Nasıl Engeller?

Aloe Vera öncelikle saçın bulunduğu kafa derisine fayda sağlar. Cildimizin PH değerini düzenler, nemlendirir ve saç diplerindeki gözenekleri temizleyerek nefes almalarını sağlar. Saçlarınızın daha kolay çıkmasına ve uzamasına olanak tanır. Saç dökülmesine neden olan kepeği önler ve aşırı yağlanmasını engeller. Son olarak da saçları besleyerek saçların güçlenmesini ve hızlı uzamasını sağlar.

Aloe Vera bitkisi ile saç dökülmesine son !

Aloe Vera Bitkisi ile evde kolayca hazırlayabileceğimiz bir tarif ile yazımıza devam edelim;

Aloe Vera Bitkisi Saç DökülmesiMalzemeler:

– 2 Adet kalın Aloe Vera yaprağı
– 1/2 limon suyu
– Rondo

Saksınızda yetiştirdiğiniz Aloe Vera bitkisinin en kalın dış yapraklarından 2 adet kesin ve yıkayın. Bitkinin her iki yanındaki tırtıklardan uzunlamasına kesin ve içinden çıkan sümüksü jeli bir bıçak yardımı ile kaseye sıyırın. Limon suyunuda ilave edip blenderdan geçirin. Saç ya da cilt maskeniz kullanıma hazır. Saç uygulamalarında saç diplerinize firksiyon yaparak jeli yedirin ve 20-25 dakika sonra iyice durulayın. Dikkat edilmesi gereken ise limon saç rengini açacağından sık uygulayanların limon yerine bal kullanmaları daha sağlıklı olacaktır.

Benzer konuda makalelerimiz için Sağlık Kategorimizi İnceleyebilirsiniz

Yazar Hakkında

Füsun

Yorum bırakın

2 Yorumlar