Mobil

Apple iPhone Pil Ömrü Nasıl Uzatılır ?

iPhone Pil Ömrü Nasıl Uzatılır

Apple’ın en büyük sıkıntılarından biriside pil ömürlerinin kısa süreli olması. Apple iPhone Pil Ömrü Nasıl Uzatılır ? adlı makalemizde sizlere vereceğimiz öneriler ile bir nebzede olsa pil ömürlerini uzatabilirsiniz. Apple kullanıcıların en çok rahatsız olduğu konulardan biri olan pil ömrü ciddi sorunlara neden olmaktadır. Bu nedenle ilgili yapmanız gereken bazı işlemleri sizlere sunacağız. Bu kısımda bizim yazdığımız yazıyı dikkatli okumanızı gerekmektedir.

Apple iPhone Pil Ömrü Nasıl Uzatılır ?

iPhone Pil Ömrü Nasıl Uzatılır

iPhone neredeyse bir çok kullanıcısının yaşadığı bu sorun iki nedenden kaynaklanabilmektedir. Birincisi donanımsal hatalardan, ikincisi ise yazılımsal sorunlar. Donanımsal sorunlarda eğer telefonunuz garanti içinde ise piliniz ile ilgili servise vermeniz durumunda yapılan kontroller sonucunda eğer ki sorununuz devam ediyorsa bu kesinlikle sizi adur etmeyeceklerdir. Bu konuda sizlere yardımcı olacaklar ya telefonunuzu değiştirecekler yada pilinizi değiştireceklerdir.

Propecia The side effects of Propecia appear rarely because Finasteride contains the male sexual hormones and it does not cause negative reactions from the side of the body. Motilium Online

iPhone Donanımsal Hata Olduğunu Nasıl Anlarım ?

iPhone cihazınızın donanımsal sorununu anlamak biraz zordur ama size vereceğimiz bir kaç öneri ile bunu anlamanız mümkündür. Telefonunuz durduk durduğa servis dışı hatası veriyorsa, uygulama geçişlerinde donmalar ve ana ekrana dönüşler oluyorsa ve en önemlisi piliniz %20 iken bir anda %7-8’lere düşüyorsa donanımsal sorun yaşama ihtimaliniz yüksektir. Bunun dışında şarja taktığınızda %1’de iken cihazınız direk %20-%30’lara çıkıyorsa pil ömrünüzü tükettiğinizin göstergesidir. Servise götürmeden önce Apple Support destek hattını arayıp cihazınızın pil ömrünü ölçtürmeyi talep ediniz. Bu işlemi yapmadan önce telefonunuzun WiFi’ye bağlı olması gerekmektedir. Cihazınız WiFi’ye bağlı ise başka telefondan arayıp bu konuda destek alınız. Pil ömrü %60 altında ise telefonunuzun pilini değiştireceklerdir.

Eğer ki %80-%100 arası bir rakam olmasına rağmen telefonunuz %20-30’da iken %6-7’lere düşüyorsa direk kapanmalar yaşıyorsanız piliniz ve donanımınızla ilgili sorun yaşadığınızın göstergesidir direk Apple Destek hattına bunu  belirtip garantiye göndermek istediğinizi belirtin. Hatta imkanınız varsa İstanbul’da iseniz Apple’ın ana merkezinden randevu alıp götürünüz. Hatayı görebilmesi için piliniz bitmeye yakın götürür şarja taktığınızda bir andaki fırlamaları gösterirseniz telefonunuzu direk değiştirecek veya pil değişikliği yapacaktır.

iPhone Yazılımsal Hata Olduğunu Nasıl Anlarım ?

Telefonunuzda yazılım hataları ile ilgili Apple Destek hattını arayarak kontrol yaptırabilirsiniz. Bu durumda size hangi yazılımda sorun olduğunu söyleyeceklerdir. Baştan kurulum yapmanızı önerebilirler. Bunun içinde sıfır kurulum her zaman en sağlıklısıdır. Güncellemeler wifi üzerinden telefondan yapmanız durumunda bu tür sıkıntılar yaşama ihtimaliniz yüksek bu nedenle kesinlikle iTunes kullanarak güncelleme yapmanızı tavsiye ediyoruz.

iPhone Pil Ömrü Nasıl Uzatılır ?

iPhone Pil Ömrü Nasıl Uzatılır ? gelelim bu konuya donanımsal ve yazılımsal probleminiz yok ama piliniz hızlı bitiyorsa telefonunuzun hafızasını boşaltmanız önemlidir. Telefonunuz çok fazla dolu olduğunda işletim sistemi arka tarafta sürekli çalışacağı için sorun olabilir. Aşağıdaki sıraladığım konuları yaparsanız pil ömrünüz uzayacaktır.

  • Hafızanız dolu ise boşaltabildiğiniz kadar boşaltın.
  • Telefonunuzun ışığını otomatik olmasını öneriyorum eğer ki en parlak durumda ise piliniz çok hızlı bitecektir.
  • Wifi olan kısımlarda mobil veriyi kapatınız ve bluetooth özelliğini kapatınız.
  • Telefonunuzda açtığınız uygulamaları kapatınız bunun için home tuşuna bastığınızda açık olan programları kapatmanız önemlidir.
  • Telefon bildirimlerini kapatınız. Ayarlar kısmından bildirimleri mümkün olduğunca azaltınız.
  • Facebook, Snap, instragram gibi programlardan çıkış yapmanızı öneririm kullanmadığınızda bunlar açık olursa pilinizi çok tüketecektir çünkü arka planda çalışan uygulamalardır.
  • Battery (Battery Doctor) iOS uygulamaları ön belleği silecektir bu uygulama ile arada ön bellek temizlemesi yapmanızı öneriyorum.
  • Gizlilikten konumu kapalı duruma getiriniz. Bazı uygulamalar arka planda sürekli konum alma işlemi yapacağı için piliniz kısa sürede bitecektir.
  • Acil olmayan durumlarda Hücresel verilerde 3g ve 4g pasif duruma getiriniz. Bunu Ayarlar – Hücresel – Ses Veri kısmından 2G seçiniz unutmayın bu durumda internetiniz yavaşlayacaktır. Acil durumlarda tekrardan 3g veya 4g yaparak düzeltebilirsiniz.

iPhone Pil Ömrü Nasıl Uzatılır ? hakkında makalemiz şimdilik bu kadar Teknoloji konularımız incelemenizi öneririz.

Yazar Hakkında

Füsun

Yorum bırakın