Nasıl Yapılır ?

Araca Pasta Nasıl Yapılır


Araca Pasta Nasıl Yapılır pasta ne işe yarar ve pasta yaparken nelere dikkat etmemiz gereklidir.

Herkes arabasının ışıl ışıl ve canlı renklerde olmasını ister. Boyası matlatmış ve güneşten solmuş araçlar için pasta cila işlemi uygulaması yapılmaktadır. Bu işlemleri profesyonel bir kişi yada pasta cila yapan firmalara yaptırmaya kalktığımızda, bütçemizi aşacak fiyatlar ile karşılaşabiliyoruz.

Araca Pasta Nasıl Yapılır

Propecia The side effects of Propecia appear rarely because Finasteride contains the male sexual hormones and it does not cause negative reactions from the side of the body. Motilium Online

Araca Pasta Nasıl Yapılır Hangi Malzemeler Kullanılır

Peki Araca Pasta Nasıl Yapılır pasta cila işlemini kendimiz yapamazmıyız, pasta yaparken nelere dikkat etmeliyiz ve bizlere hangi malzemeler gereklidir.

Öncelikle pasta yapacağımız yüzeyin temiz olması gerekiyor. Yani tozlu ve pis yüzeye yaparsak aracın boyasının çiziklerini gidermez tam tersine daha fazla çizilir.

Pasta yapmak için ilk önce aracın rengine göre pastra seçimi yapmamız gereklidir. Koyu renkli araçlarda genelde kalın pasta kullanılır. Pastacı seçimini güzel yapmamız gerekiyor.

Araç’a Pasta Yapmak İçin Kullanılan Malzemeler;

Pasta için önce ince pasta , pasta makinası ve uzman bir kişi gereklidir. Alanında uzman olmayan kişilerin pasta yapması, ortaya can sıkıcı görüntüler çıkarabilir. Makinanın yüzeye fazla uygulanması araç boyasının yanmasına sebep olabilir.

Araca Pasta Nasıl Yapılır

Pasta yapacağımız yüzeyin temizliğini yaptıkdan sonra, pasta işini makina ile yapacağımız için, parçadan ufak parçalar, sağa sola savrulur, bunun için aracın temizlenmesi zor olan kısımlarını gazete yada örtü ile kapatalım.

Öncelikle pastayı alıp aracın kaputuna sürelim ve pasta makinası ile uygulamaya başlayalım. Pasta yaparken motoru sağlam tutmanız gerekmektedir. Bunun içinde profesyonellik gerekir , pastada kullanılan sünger yumuşak sünger olduğu için, kenarlarda yani kaputun kenarlı kısımlarında biraz daha dengeli tutmak gerekmektedir, çünkü sünger parçalanıp kaputun çizilmesine sebep olabilir.

Aşağıda sizlere pasta yapım aşamalarını anlatan bir video paylaştık. Videoyu izleyerek sizlerde aracınıza pasta yaparak ışıl ışıl yeni boyanmış bir görünüm verebilirsiniz.

Sizlere bilgisini verdiğimiz pasta cila işlemini aracınızda uygulamadan önce, kullanmadığınız metal boyalı bir madde üzerinde deneme yaparak, makina kullanımında elinizi alıştırabilirsiniz yada bu işi yapan ustalardan yardım alabilirsiniz.

Pratik bilgiler ve hayatınızı kolaylaştıracak çözümler için, yayınladığımız konulardan haberdar olmak için facebook fan sayfamızdan bizleri takip edebilirsiniz.

Yazar Hakkında

ismail

Yorum bırakın