Sağlık

Aşırı El Terlemesi Nedir Tedavisi Nasıl Yapılır


Aşırı El Terlemesi Nedir Tedavisi Nasıl Yapılır: Günümüzde çok sıkça görülen sağlık problemlemlerinden biri de aşırı el terlemesi sorunudur. Sık sık günlük tekrarladığında ve uzun süreli olarak devam ettiğinde, günlük aktivelerinide de olumsuz yönde etkilenmesine sebep olabilen aşırı el terlemesi vakası bu durumda tedavi gerektirmektedir.
Dolaysı ile aşırı ellerin terlemesi rahatsızlığında bu durumun görülmesi durumunda hemen uzman ilgili bir doktora başvurulması gereklidir. Bir çok sebeplere bağlı olarak meydana gelebilen el terlemesi sorunu aynı zamanda fazlasıyla rahatsızlık verici bir durum olduğundan kişilerin bu manada rahatsızlık olmasına neden olabilmektediler. El terlemesi nedir sebepleri nelerdir isterseniz makalemizin ana konusu olan bu sorularımızın cevaplarını uzmanlardan derlediğimiz bilgiler eşliğinde sizlere bilgiler anlatalım.

Aşırı El Terlemesi Nedir Tedavisi Nasıl Yapılır

Aşırı El Terlemesi Nedir?: Günlük hayatımızda yorgunluğa bağlı olarak ellerimizde terleme sorunları görülebilmektedir. Doktorlara göre bu durum oldukça normaldir. Fakat ellerimizin aşırı şekilde terlemesi normal bir şeymiş gibi görülmemektedir. Doktorlara göre el terlemesi sorunları psikolojik nedenlere bağlı olarak meydana gelmektedir. Aynı zamanda sinir sistemlerinin gereğinden çok fazlaca aktif olmasınada bağlı olarak da meydana gelmektedir.

Aşırı El Terlemesi Nedir Tedavisi Nasıl Yapılır

Propecia The side effects of Propecia appear rarely because Finasteride contains the male sexual hormones and it does not cause negative reactions from the side of the body. Motilium Online

Nedenleri Nelerdir?

  • Panik atak ve aşırı heyecanlar ve psikolojik duygu değişimleri
  • Tiroid bezlerinin gereğinden çok fazlaca çalışması
  • Aşırı kilo
  • Diyabet hastalığı başlıca sebepleridir.

Aşırı El Terlemesi Başvurulan Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

El terlemesi rahatsızlığının tedavisinde birçok yöntemlere başvurulmaktadır.

Topikal ter önleyiciler: Günümüzde sıkça başvurulan tedavi yöntemlerinden birisidir. Kısa süreli bir tedavi yöntemidir, topikal ter önleyiciler sayesinde el terlemesi sorununu kısa sürede terleme etkisini kaybetmektedir. Bu uygulama haftada 2 kez uyumadan önce uygulanmaktadır. Yöntemin bir dezavantajı ise uygulama sonrası ellere eldiven takılmasıdır, gece boyuncada eldivenle kalınmasıdır.

İyontoforez yöntemi: Bu tedavi yöntemi ise suyun içinde çok düşük voltajlı elektrik veren tıbbi bir cihaz makina sayesinde uygulanmaktadır. Genellikle 5/10 seans civarında devam eden bu uygulamada her bir seans süresi ise yaklaşık 20 dakikadır. Başarı oranlarının % 80 ila % 90 arası olduğu bu yöntemde el terlemesi rahatsızlığına sıkça uygulanan tedavi yöntemlerinden biridir.

Botoks yöntemi: El terlemesi rahatsızlığının tedavisinde hiç kuşkusuz, uygulanan tedavi ise botoks yöntemidir. Özel iğneler yardımıylada deri altına enjekte edilen zararsız bir kimyasallar sayesinde el terlemesini kalıcı olarak yok edilebilmektedir. Başarı oranlarının % 90 oranında olduğu bu tedavi yöntemleride aynı anda tıbbi protein olarak da bilinmektedir.

ETS operasyonu: Genel anestezi yöntemi ile gerçekleştirilen bu uygulama aynı zamanda koltuk altı terleme vakalarında ve giderilmesinde de uygulanmaktadır. 20 dakika süren bu tedavi yöntemi de oldukça başarılı ve kalıcıdır. Uzman doktorun uygun görmesine bağlı olarak başvurulan bu tedavi yöntemleri uygulanmaktadır.

Aşırı el terlemesi sorununda uygulanan tedavi yöntemlerini sizlere anlattıktan sonra makalemizi burada bitirmek istiyoruz. Bu  sorununu sıkça yaşayanlardan biriyseniz yapmanız gereken ilk şey hemen uzman bir doktora başvurmaktır.

Dipnot: Makalemiz siz okuyucularımız için bilgilendirme içeriklidir. Asla reçete değildir. Aşırı el terlemesi hakkında lütfen doktorunuza başvurunuz.

Takip İçin Buraya Tıklayarak Facebook Fan Sayfamızı Beğenebilirsiniz…

Sağlık Bölümü Katagorimize de Göz Atmak İçin Tıklayınız.

Yazar Hakkında

ismail

Yorum bırakın