Nasıl Yapılır ?

Ayak Kokusu Nasıl Giderilir


Ayak Kokusu Nasıl Giderilir: 

Ayak Kokusu Nasıl Giderilir: Günlük yaşantımızda dışarda, iş yerlerinde, sokakta hatta günümüzde evde bile ayakkabı giyen insanlar vardır. Tüm gün bu biçimde giyinmek tabi ki tenimizi yorar, cildimizin terlemesine sebep olur. Terleme zamanla kötü kokuların oluşmasına sebep verir.

Ayak kokusu istenmeyen kokular arasında yer alır. Hatta istenmeyen kokuların başında gelir diyebilirizde. Ayak kokusu gibi itici kokulardan nasıl kurtulabiliriz.

Ayak Kokusu Nedenleri Nelerdir?

ayak-kokusu-nasil-giderilir1

Ayak Kokusu Nedenleri NelerdirAyak Kokusu Nedenleri Nelerdir?

Propecia The side effects of Propecia appear rarely because Finasteride contains the male sexual hormones and it does not cause negative reactions from the side of the body. Motilium Online

Bahar vey az aylarında yüksek sıcaklarda terlemeye sebep olurken, kış aylarında ise üşümeyi engellemek için lahana gibi kat kat giyinmek terlemenin başlıca sebepleri arasındadır. Özellikle koltuk altları, ayak, el, kasık araları bölgesi gibi ter bezlerinin yoğun çalıştığı bölgelerde çokça, sıkca terler. İnsanların terlemesi ise havaların ısınması ile ilgili değildir.

Hormonlar, bünyesel sebepler, korku heyecan terleme sebepleri arasındadırlar. Ergenlik döneminde gençler sıklıkla terlerler. Bu terlemeler de ayak kokusu gibi itici istenmeyen kokuların oluşmasına neden olurlar.

Ayak Kokusunu Nasıl Önleriz

Bu istenmeyen itici ayak kokusunu gedermek için aslında terlemeyi önlemek gerekir. Terleme giderilirse kokuyuda da engellemiş oluruz. Çünkü kötü kokuyu sağlayan bakteriler terli ortamlarda yaşarlar.

ayak-kokusu-nasil-giderilir3

Ayakkabınızın İçine Pudra Serpiştiriniz

Kokunun olmaması için ayaklarınızın derisinde mantar oluşmamasına dikkat ediniz. Başkasının ayakkabısını giyerseniz mantar oluşma oranı daha çok yükselir. Bu nedenle başkalarının eşyalarını kesinlikle kullanmayınız.

Günlük giydiğiniz Çoraplarınızı değiştirmeyi kesinlikle ihmal etmeyiniz. Sık sık çoraplarınızı değiştiriniz. Ayak kokusu gidermek için ayakkabılarınızın içine gece bir top naftalin koyunuz. Sabaha kadar naftalin ayakkabınızın içinde dursun. Bu şekilde de ayak kokusunu önleyebilirsiniz.

Ayaklarınızda nasır oluşmuşsa eğer, Banyodan sonra deriniz yumuşamışken nasır taşı ile ovalayınız.
Uyumadan önce ayaklarınızı yıkayın normal bebek pudrası ile güzel bir şekilde pudralayın. Bu da terlemeyi ve dolayısıyla kokuyu giderecektir.
Duş aldıktan sonra ayaklarınızı iyice kurututun, nemli kalmasına izin vermeyin.
Adaçayı yaprakları kokuyu giderir. Bunun için adaçayı yapraklarını dövürek ezerek ayakkabınızın içine koyabilirsiniz.

ayak-kokusu-nasil-giderilir2

Ayakkabınızın İçine Top Naftalin Atın

Ayakkabılarınızı çıkarttıktan sonra güneşte kalırsa, güneş ayakkabılar da mikropların gelişmesini önleyecektir.
Ayakkabılarınızın içine kabartma tozu atınız ve bir gece bekletirseniz bu da ayak kokusunu önlemeye yardım olacaktır. Ertesi gün bir bez ile ayakkabıları temizleyip silebilirsiniz.
Birazcık suyun içine bir kaç damla sirke damlatın bu sirkeli su ile ayakkabılarınızı bir güzel silin. Bu şekilde de ayak kokusunu önleyebilirsiniz.
Bir su bardağı kaynar su içine bir çay kaşığı tuz atın. Su soğuttuktan sonra sabah ve akşamları ayaklarınızı bu su ile yıkayınız.

Birazcık limon suyu ile terleyen ayaklarınıza ovarak masaj yapabilirsiniz.
Terlemenizi sağlayacak dar ayakkabılar giymekten uzak durun. Derisi çok kalın olan ayakkabılar da terlemeyi sağlayabilir. Bu yüzden bu tür giyecek ayakkabıları giymekten kaçının.
Ayak kokusunu göndermek için ayakkabılarınıza birazcık soda dökünüz. Ertesi güne kadar bekleyin. Soda kokuyu biraz olsun önleyecektir.
İşte belirttiğimiz gibi bir çok itici ayak kokularını bu şekillerde önlenebilir. Sizler de birçok yöntemleri uygulayarak ayaklarınızda oluşan sinen kötü kokulardan ve terlemeden kurtulabilirsiniz.

Yaşantımızda önemli olan  ve rahatsız edici  Ayak Kokusu Nasıl Giderilir konumuzu ele aldık. Başka bir kokusuz  konuda  görüşmek üzere 🙂

Öksürüğe ne iyi gelir  Bitkisel çözümler başlıklı konumuzada göz atmak istermisnizi tıklayınız.

Bizleri Takip İçin Buraya Tıklayarak Facebook Fan Sayfamızı Beğenebilirsiniz…

 

 

Yazar Hakkında

ismail

Yorum bırakın