Teknoloji

Backlink Nedir Ve Sitenize Faydası Nedir ?

Backlink Nedir

Backlink Nedir ve Nasıl Yapılır?  Backlink sayesinde web siteleri arama motorlarının yaptığı sıralamalarda üst sıralarda yer alır. Daha fazla kullanıcı tarafından sitenin tercih edilmesi sağlanır ve bu da hem sitenin otoritesinin artmasına hem de gelirlerinin yükselmesini neden olur. Bu açıdan site üzerinde yapılan çalışmalarda arama motorlarına yönelik olarak çeşitli düzenlemeler ve optimizasyon gerçekleştirilir. Yapılan düzenlemelerin doğru bir strateji ile uygulanması durumunda herhangi farklı bir sorun yaşanmadan sitenin değerinin yükselmesi kolaylıkla sağlanabilir.

Backlink Nedir ? Sitenize Faydası Nedir ?

Bir sitenin değerinin yükselmesi için en önemli detaylardan biri farklı siteler üzerinden sitenin link alabilmesidir. Başka siteler tarafından verilen linkler siteyi tavsiye ettiği gibi bununla beraber Google gözünde de bu siteler değerli olarak kabul görür. Kuşkusuz bu konu üzerinde oldukça önemli püf noktaları bulunmaktadır.

Backlink Nedir

Propecia The side effects of Propecia appear rarely because Finasteride contains the male sexual hormones and it does not cause negative reactions from the side of the body. Motilium Online

Backlink Link Alımında En Önemli Noktalar Nelerdir ?

Öncelikle belirtmeliyiz ki her siteden alınacak olan link siteye olumlu yönde katkı yapacağı garanti değildir ve aksine daha kötü bir duruma düşmesine sebep olma ihtimali bulunur. Bu açıdan link almak isteyen kişilerin mutlaka link alınacak siteyi yakından detaylıca incelenmesi ve kendi sitesine artı bir değer katacağına tam olarak inandıktan sonra tanıtım yazısı gibi farklı çalışmalar yapılmasından sonra link satın alınması gerekir. Backlink alma doğal yollar ile yapılacağı gibi bunun dışında ücretli bir şekilde yapay olarak da gerçekleştirilmesi mümkündür.

Backlinklerin ana siteye etkisi ne zaman olur ?

Site sahipleri açısından işin en çok merak konusu olan detaylarından biri ise alınan linklerin ana siteye ne zaman etki edeceğidir. Sitenizin adına alınmış olan bir linkin siteye etki etmesi öncelik olarak nasıl bir siteden alındığına bağlıdır. Ortalama bir site üzerinden alınan backlink değerlendirmelerde genel bir düşünce olarak ortalama olarak üç aylık bir süreçtir. Üç ay süre sonrasında linkin siteye etkisi tamamen hissedilmeye başlanabilir. Genel bir bakışla 3 aylık süre çok uzun gibi görünse de mevcut olan sitenin analiz edilmesi, siteden çıkan linkin detaylı olarak kontrol edilerek olumlu veya olumsuz yönde etkilediğine karar verilmesi ve tüm bu çalışmaların yapılmasının sonucunda sitenin sıralarda bulunan yerinin değişmesi üç aylık bir süre içerisinde kesin olarak tamamlanabilir.

  • Bu açıdan bakıldığında sitenin alacağı link ile beraber sektördeki durumu da otomatik olarak değişmeye başlayacaktır. Bu yaşanan değişim çok farklı şekillerde görülebilmesi olanağı olduğu gibi çok küçük değişiklikler şeklinde de yansımaları görülebilir. Bu yaşanan değişimler sıra yükselmesi veya alçalması şeklinde gerçekleşebilmesi mümkündür.
  • Bu açıdan alınacak linklerin ana site üzerinde nasıl bir etki edeceğini daha öncesinden kestirmek son derece zordur. Ancak otoriter, kalitesi ve ziyaretçi sayısı oldukça fazla olan siteler üzerinden alınacak linkler çoğu zaman siteye olumlu açıdan bir değer katacaktır, aynı zaman da alınan bu linkler ana sitenin Google sıralamalarındaki durumunun da yükselmesini etkileyecektir.

Makalemizi beğendiyseniz ilgili konular için Teknoloji kategorimizi de inceleyebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Füsun

Yorum bırakın