Sağlık

Bağırsak Paraziti Tenya Nedir Neden Oluşur ?


Bağırsak Paraziti Tenya Nedir Neden Oluşur ? : Bazen karnımızdaki bağırsak hareketlerinin doğal olduğunu düşünürsek sebebini bilmeden karın ağrılarını yaşarız. Bu karın ağrıları esnasında yaşanan tenyalardan (yani bağırsak kurdu) habersiz oluruz. Bu tür parazitler tedavi edilmediği müddetce midenin bütününe yayılırlar. Zamanla bu tür şikâyetlerin daha hızlı bir biçimde dağıldığını görürüz. Tuvalete giderken dışkının içinde yer alan bu parazitlerin bir kısmı feçes ile atılır.  Yarısı midede dururlar.

Bağırsak Paraziti Tenya Nedir Neden Oluşur ? 

Bağırsak Paraziti Tenya Nedir Neden Oluşur ?

Bağırsak Paraziti Tenya Nedir

Bu durumda kişiler için sağlıksız bir yaşam göstergesidir. Midenin rahat olmasını sağlamak içinde bunlardan tam kurtulmasını bilmemiz lazım. Bağırsak paraziti kurdu neden oluşurlar? isterseniz bu konu hakkında sizlere detaylı bilgilerden biraz bahsedelim.
Çoğu zaman yemeklerimizi yerken çiğ şeyleri fark etmeden yiyebiliyoruz. Yediğimiz bu çiğ sebze ve meyvelerin cezasını içimizde parazitler oluştuğu zaman anlayabiliyoruz.

Propecia The side effects of Propecia appear rarely because Finasteride contains the male sexual hormones and it does not cause negative reactions from the side of the body. Motilium Online

Uzun saatlerce çektiğimiz karın ağrısı ve gece uyurken ağzımızdan akan salyaların bütün sebepleri vücudumuzda barındırdığımız parazitlerdir. Bu parazitler, bizleri sağlığımızı kötü yönde çok etkiler. Özellikle gelişim çağındaki olan çocukların bu tür parazitlerle yaşaması demek sürekli onların zayıf olmaları demektir. Çocuk ne yerse yesinler ona asla yaramayacaktır ve vücudundaki besinleri bu kurtlar tüketecektir izin vermeyecektir. Bu parazitlerin bir an önce dökülmelerini sağlamak için uzman bir hekime başvurmayı ihmal etmeyiniz.

Bağırsak Paraziti Tenya Nedir

Bu rahatsızlığın tam neden kaynaklandığını bilmeniz gerekir. İçtiğimiz suların temiz olmaması yediğimiz sebzelerin tam olarak pişmeden tüketilmeside bunlara sebep olabilmektedir. Parazitler (Solucanlar) midemizin içinde değişik bir şekillerde gelişim göstermektedirler. Bunlar tam olarak yuvarlak silindir şeklindedirler. Parazitler segmentsiz ip şeklini de andırırlar. Uzadıkça uzarlar. Mide bağırsaklarına da karışarak sizlerde istenmeyen karın ağrılarına ve ishale neden olurlar.

Bağırsak Paraziti Tenya Nedir Neden Oluşur ?

Bağırsak Paraziti Nedir

İlaç tedavisine en hızlı bir şekilde başlanmalıdır. Sağlıklı sebze ve meyveler tüketerek kendinize dikkat edebilirsiniz. Bunu engellemenizin en büyük payı çiğ yiyeceklerden mümkün oldukça uzak durmalıyız. Gelişim çağlarındaki çocukların bu konuda oldukça dikkatli olmaları gereklidir.

Bağırsak Parazitlerinden Kurtulmanın Yolları

Bağırsak Paraziti Tenya Nedir Neden Oluşur ?

Parazitlerinden Kurtulmanın Yolları

  • Sağlıklı ve dengeli beslenmek en önemli faktör detaylardan birsidir.
  • Günlük İçtiğiniz sulara dikkat ediniz. Temiz arıtılmış suları tercih etmelisiniz ve asla çeşme suyu içmeyiniz.
  • Çiğ et yemeyiniz ve tüketmeyiniz. Bunlar, sucuk, sosis, salam ve benzeri türlerdir.
  • Yumurtaların iyi pişmesine dikkat ediniz. Haşlanmış yumurta daha sağlıklıdır.
  • Haşlanmış patates yemelisiniz, bunun haricinde patates, pirinç ve ıspanak çiğ yemeyiniz. Başta bunlar paraziti hızlandırırlar. Sizlerin sağlıksız bir hayat yaşamanıza sebep olurlar.
  • Temiz suyu bol bol için. Melisa, adaçayı, papatya çayı, kayısı çayı, gibi sağlıklı bitki çaylarından tüketebilirsiniz.
  •  Aşırı çikolata yağ içeriği fazla besinler almamanız gereklidir. Parazit ve tenyalardan ancak ilaç tedavisi ile kurtulursunuz. Ellerin temizliğinize çok dikkat etmeniz gerekir. Günlük iç çamaşırlarınızı mutlaka değiştirmeniz çok önemlidir. Sağlık, öncelikle bakımlı olmak ile başlar.

(Tenyaları) yani Parazitleri fark etiğiniz anda öncelik olarak en yakın bir hastaneye gitmenizi öneririz.

Bizleri Takip İçin Buraya Tıklayarak  Facebook Fan Sayfamızı Beğenebilirsiniz…

Sağlık Bölümü Katagorimizede Göz Atmak İçin Tıklayınız.

Yazar Hakkında

ismail

Yorum bırakın