Hesaplayıcılar

Bebeğin doğum tarihini hesaplama tablosu

Bebeğin doğum tarihini hesaplama

Hamile olduğunu öğrenen anne adaylarımızın aklına gelen ilk sorulardan biri genellikle “Bebeğim ne zaman dünyaya gelecek?” sorusudur. Bebeğin doğum tarihini hesaplama işine yarayacak bir program ile merakınızı bir nebze yenebilirsiniz. İlk doktor kontrolünde bebeğin doğacağı tahmini tarihi elbette öğrenebilirsiniz ama kendiniz de kolayca doktora gitmeden önce bebeğinizin doğacağı tarih konusunda fikir sahibi olabilirsiniz.

Bunun için son adet döneminizin başlangıç tarihini aşağıdaki tabloda ilgili bölümlere (gün, ay , yıl şeklinde) yazın ve bebeğin doğum tarihini hesaplama tablosuna eksiksiz olarak verileri girin. Bu hesaplama tablosu adet döneminin 28 gün olduğu varsayılarak hesaplanmıştır. Hesaplamanızı bunu dikkate alarak yapın ve en doğru tarihi sizi muayene eden hekiminizin vereceğini lütfen unutmayın.

Bebeğin doğum tarihini hesaplama

Propecia The side effects of Propecia appear rarely because Finasteride contains the male sexual hormones and it does not cause negative reactions from the side of the body. Motilium Online

Bebeğim ne zaman doğacak?

Daha evvel de söylediğimiz gibi son adet döneminizin ilk gününü  aşağıdaki bölüme yazın ve yaklaşık sonucu hemen öğrenin. Bu hesaplamalar adet döneminin 28 gün olduğu varsayılarak hazırlanmıştır . Bunu dikkate alarak hesaplamalarınızı yapmanızı öneriyoruz.

Bebeğin doğum tarihini hesaplama tablosu

×

Tahmini doğum tarihiniz:

Bu doğum tarihi yaklaşık tarihtir. Doğumların çoğunluğu bu tarih ile 15 gün öncesi arasında olur

Tekrar Hesaplamak İçin Tıklayın

 

Size sunduğumuz bebeğin doğum tarihini hesaplama tablosu yaklaşık bir tahmindir. Doğumların yalnızca yaklaşık %5’i tam olarak tahmin edilen tarihlerde gerçekleşir. Bir çok doğum gebelik takviminde tahmin edilenden bir hafta önce ya da sonra gerçekleşebilmektedir. Unutmayalım ki her hamilelik kendine özeldir, ve bebeğiniz ne zaman hazır ise o zaman  gelecektir.

Diğer yandan, şunları da unutmamak gerekir ki;

  • Adetlerin düzensiz olması,
  • Tüp bebek tedavisi ile gebe kalınması,
  • Regl tarihinin gecikmesi,
  • Son adetin başlangıç tarihinin doğru hatırlanmaması

gibi durumlar, anne adaylarının hamilelik haftalarında sapmalara neden olabilir.

Hamilelik öncesi cinsiyet hesaplama

Yazar Hakkında

Füsun

Yorum bırakın