Genel

Ben Bir Anneyim


Ben Bir Anneyim

Ben Bir Anneyim: Hayatımdaki en farklı en özel şey nedir deseniz tek kelimeyle Annelik derdim annelik duygusu bambaşka bir duygudur asla başka bir duyguyla hisle karıştırılamaz. Annelik duygusunu yaşayanlar çok iyi anlayabilirler anlatmak istediklerimi, tabiki yaşamayanlarda en azından karşılarındaki bir anneyi anlayabilirler. Rabbim herkese Annelik duygusunu yaşatsın.

Ben 19 yaşımda anne oldum, ilk ögrendiğimde içimde fırtınalar koptu belki, o duyguyu yazılara dökmek bile az gelir diyebilirim. Kendi içinde senden bir parça taşımak hissetmek zamanla onun kalp atışlarını hareketlerini  hissetmek duymak harika bir duyguydu. Dünyaya  minicik bir canlı getirmek mucize gibi bir şeydi. O minicik bebeğin dünyama, hayat ışığı olması, gayem amacım tek varlığım olması ayrı bir güzellik getirdi. Hayatıma  ayrı bir renk ve güzellik kattı..

Ben Bir Anneyim

Ben Bir Anneyim

Propecia The side effects of Propecia appear rarely because Finasteride contains the male sexual hormones and it does not cause negative reactions from the side of the body. Motilium Online

Bebişimin küçücük kalbini hissettiğimde ben tam anlamı ile bir anne oldum. Önce küçücük bir yumruk gibiydi, sonra yavaş yavaş inanılmaz bir şekilde büyüdü zamanı dolunca kucağımda gözlerini açtı dünyaya. Bebişimi emzirirken onun bütün dünyasının ben olduğunu keşfettim gördüm, bebişimin minicik dünyasında ben kocaman bir yer kaplıyormuşum meğersem. Onun dişleri çıkarken bebeğimden çok en fazla, benim canım yandı.

Emeklemeye başladığında ise  her şeyin yolunda gittiğinden emin olmak güzel birşeydi, ilk adımlarını atmaya yürümeye başladığında ilk başarısını bir anne olarak ben imzaladım şahit oldum. Ellerimden ilk tuttuğunda ise bırakırım diye her seferinde emin bir şekilde, sıkı sıkıya tutmasıydı güven onun için.

Bebeğimin küçücük miniminnacık parmaklarındaki çok büyük güveni hissettikçe ben bir anneyim..

Gerçekten Annelik büyük bir sanattır, emektir. Çocuklarımızın her anına her dakikasına şahit olmak, sevincini, üzüntüsünü, başarısını, mutluluğunu paylaşmak. Gerçekten bebeğini, çocuğunu büyütmek ve yetiştirmek için bir anne kendinide geliştiriyor ve yeniliyorsa her geçen gün sanat yapıyor demektir. Şimdi sizler diyebilirsinizki; Büyüyüp gidiyor işte ne sanatı bu? Haklısınız insanların bildikleriyle yahut gördükleriyle annelik, ancak taklit ürünü olur dediniz sanki taa oralardan. Öncelikle Anne olmak, bilinçli bir şekilde hareket edebilmeyi gerektirir.

Ben Bir Anneyim

Ben Bir Anneyim

Çocuklardaki gelişim aşamalarını öğrenmek için , bol bol kitaplar okumak, eğitici seminerlere gitmek bilinçli hareketin nadide parçalarından birisidir. Kendini yetiştirmiş bilinçli bir anne, gelişim aşamalarını bilen anne, çocuklarına karşıda nasıl davranması gerektiğini de bilir ve ona göre  davranır.

İnsanların yetiştirme tarzlarına göre bir çocuk hırsız yada bilim insanı yahut lider olabilirler. 2 türlü de insanlara etki edebilirler. Genlerle alakası olmasada yetiştirme tarzı insanın karakterlerini etkileyen önemli bir unsurdur.. Sizin tutumlarınızla yetiştirilen bir çocuk belki ilerde ülkeyi yönetebilecek yeterliği kazanacak, hatta tüm dünyaya bile kafa tutabilecektir.

Uzak bir düşünce gibi gelsede baktığımız zaman dünya liderlerinin de bir anneleri vardı. O annelerin aşırı düzeyde zekaları yada özel eğitimleri  yada parasal maddi kaynakları yoktu. Bu yüzden her zaman kendi kapasitelerinizi asla küçük görmeyiniz, çocuklarımız  bizim ve sizlerin ellerinize  verilmiş işlenmemiş bir kömürdür, isterseniz onları dilediğiniz gibi bir elmasa çevirebilirsiniz, dilerseniz sobada yakabilirsiniz. Ne ekerseniz onu biçer toplarsınız….

Bizleri Takip İçin Buraya Tıklayarak Facebook Fan Sayfamızı Beğenebilirsiniz…

Genelde Hep Yanlış İnsanlara Aşık Oluruz Neden? Başlıklı konumuzada göz atmak istermisiniz  tıklayınız.

Yazar Hakkında

ismail

Yorum bırakın