Nasıl Yapılır ?

Beyaz saçlar için doğal ceviz kürü nasıl yapılır

Beyaz saçlar için doğal ceviz kürü

Yaşımız ilerledikçe saçlarınız neden griye dönmeye başlıyor hiç düşündünüz mü? Hayat bizi yıpratıyor, yaşlandıkça vücudumuzdaki tüyler beyaza dönmeye başlar. Bunun nedeni, saç kökleriniz zamanla melanin üretme kabiliyetini yavaşlatır ve bu saçlarımızın beyaza veya griye dönüşmesine neden olur. Beyaz saçlar için doğal ceviz kürü tarifini Uzmanalan ekibi olarak sizler için hazırladık.

  • Yaşlanmakta olan insanların gri tüyleri oluşması aslında normaldir, ancak gri ve beyaz tonlu saçlar erkenden çıkmaya başlarsa kişilerde sorun haline gelebilir.
  • Birçok insan çözümü saçlarını boyamakta arar, ancak zararlı kimyasallar içeren saç boyamanın yerine uygulanabilecek başka yollar da vardır. Bu makalemizde, saçımızın gri veya beyaza dönüşmesini önleyebilecek olan basit ve doğal bir tarifi sizlerle paylaşacağız.

Bir çok güzellik uzmanı, beyaz saçlar için ceviz kürü kullanılmasını öneriyor.Şimdi sizlere evde çok pratik bir şekilde hazırlayıp uygulayabileceğiniz bir kaç tarif vereceğiz.

Beyaz saçlar için doğal ceviz kürü

Propecia The side effects of Propecia appear rarely because Finasteride contains the male sexual hormones and it does not cause negative reactions from the side of the body. Motilium Online

Beyaz saçlar için doğal ceviz kürü

1- Kaynayan 1 litre suya 5 adet cevizin kurutulmuş yeşil kabuğu ilave edilir ve sadece 5 dakika kaynatılır. Elde edilen bu ceviz kabuğu çayı ile saçlar her gün saç diplerine masaj (friksiyon) yapılarak yıkanır. Bu çay saçta kalmalıdır, durulamayınız!

Bu uygulamaya en az 21 gün devam ediniz. Bireysel farklılıklarımızı da hesaba katacak olursak bazılarımız için uygulama süresini uzatmak gerekebilir.

2- Kaynayan 1 litre suya 10-12 adet cevizin dış kabuğu ilave edilir ve 15 dakika kaynatılır. Uygulama şekli her gün saç diplerine masaj yapılmak suretiyle uygulanır.

3- Yukarıdaki malzemeleri bulamayanlar cam bir kabın içerisine 3 tatlı kaşığı ceviz yağı, yarım tatlı kaşığı kadar
kristal tuz ve 1 tatlı kaşığı kadar alkali su koyup malzemeler eriyene kadar karıştırılır.Uygulama yine saç diplerine masajla olacaktır.

Beyaz saçlar için doğal ceviz kürü nasıl yapılır

Beyaz saçlar için taze ceviz kürü tarifi

– 5-6 adet taze cevizin yeşil kabuklarını döverek püre haline getiriniz. Bir tutam ceviz yaprağını 1/2 litre kadar su ile kaynatıp 15-20 dakika boyunca demledikten sonra süzün ve püre haline getirdiğiniz ceviz kabuklarından 1 kaşık ilave ediniz.

– Elde ettiğiniz bu karışımı saçlarınıza boya fırçası ile eşit bir şekilde sürerek 1 saat kadar bekleyin. Daha sonra ılık su ile saç diplerinize masaj yaparak maskeyi saçınızdan temizleyin. Beyaz saçlarınız için ceviz kürünü haftada 1 defa uygulayın. Kısa zaman içinde göreceksiniz ki beyaz saçlarınız koyulaşmaya başlayacaktır.

Yıpranmış saçlarınız içeriden nasıl beslenir

Yazar Hakkında

Füsun

Yorum bırakın