Teknoloji

Bilgisayar ile Facebook Canlı Yayın Nasıl Açılır ?


Bilgisayar ile Facebook Canlı Yayın Nasıl Açılır ? adlı makalemizde Facebook üzerinden canlı yayın açmanın nasıl yapıldığına dair sizlere bilgi vereceğim. Facebook’un 2 yıl önce başlattığı ve son zamanlarda trend haline gelen canlı yayın açma normalde akıllı telefonlarınız üzerinden yapmanın nasıl yapıldığını ve daha sonra bilgisayar üzerinden canlı yayın nasıl yapılır bu konu üzerinde sizelere bilgi vereceğim.

Facebook Canlı Yayın Nasıl Yapılır ?

Facebook canlı yayın açmak için ilk olarak akıllı bir telefonunuz olması gerekmektedir. Eğer akıllı ios veya android destekli telefonunuz varsa. Aşağıdaki işlemleri takip etmelisiniz.

Apple Telefonlarda Facebook Canlı Yayın Nasıl Yapılır ?

 • Facebook canlı yayın yapmak için telefonunuzdan iTunes kısmına girerek Facebook’un son güncel versiyonunu indiriniz.
 • Daha sonra Facebook’a kullanıcı bilgilerinizi girerek giriş yapınız.
 • Facebook açıldığında Arama butonunun alt kısmında bulunan Canlı butonuna tıklayarak canlı yayın açabilirsiniz.
 • Eğer Facebook sayfanız üzerinden canlı yayın açmak istiyorsanız iTunes üzerinden Facebook Sayfa Yöneticisi uygulamasını indiriniz.
 • Facebook Sayfa Yönetici uygulamasına girerek kullanıcı adı ve şifrenizi yazdığınızda sayfalarınız çıkacaktır.
 • Sayfalarınız çıktıktan sonra canlı yayın açmak istediğiniz sayfayı açarak Canlı butonuna tıklayınız ve yayınınızı açınız.

Androif Telefonlarda Facebook Canlı Yayın Nasıl Yapılır ?

 • Facebook canlı yayın için telefonunuzda Google Play Store’ye girip Facebook’u aratınız.
 • Facebook uygulamanızın son sürümünü indiriniz.
 • Facebook uygulaması yüklendikten sonra Kullanıcı adı ve Şifrenizi girerek giriş yapınız.
 • Facebook uygulamasına giriş yaptıktan sonra en üst kısımda bulunan canlı butonuna tıklayarak canlı yayın yapmaya başlayabilirsiniz.
 • Eğer Facebook sayfanızdan canlı yayın yapmak istiyorsanız Google Play Store’den Facebook Sayfa Yöneticisi uygulamasını indirip aynı yönergeleri izleyebilirsiniz.

Bilgisayar ile Facebook Canlı Yayın Nasıl Açılır ?

 • Kısım biraz karışık olduğu için resimli anlatımla sizlere anlatmaya çalışacağım.
 • Bizim için ilk olarak OBS adı verilen bir uygulama gerekmektedir.
 • OBS Uygulamasını buradan indirebilirsiniz.
 • Uygulamayı kurduktan sonra aşağıdaki işlemleri takip ediniz.

Bilgisayar ile Facebook Canlı Yayın Nasıl Açılır

Propecia The side effects of Propecia appear rarely because Finasteride contains the male sexual hormones and it does not cause negative reactions from the side of the body. Motilium Online

Bilgisayar ile Facebook Canlı Yayın Nasıl Açılır ? makalemize geçelim. İlk olarak OBS uygulamasını indirdikten sonra birkaç ayarlama yapmamız gerekiyor. İlk olarak yukarıda gördüğünüz gibi uygulamanın ara yüzü açılıyor.

Bilgisayar ile Facebook Canlı Yayın Nasıl Açılır

Bilgisayar ile Facebook Canlı Yayın Nasıl Açılır ? makalemizin ikinci kısmında ayarları yapmaya geldi. Uygulamanın ara yüzü açıldıktan sonra Dosya kısmından Ayarlar bölümüne geliyorsunuz. Yayın kısmına tıklıyorsunuz bu kısımdan Özel Yayın Sunucunusunu seçiyorsunuz.

Bilgisayar ile Facebook Canlı Yayın Nasıl Açılır

Bilgisayar ile Facebook Canlı Yayın Nasıl Açılır

Daha sonra yayını açmamız için bizden Anahtar kodu isteyecektir. Bunun için http://live.h-artonline.com/ adresine giriş yapıp Create Live Stream tıklayacaksınız. Daha sonra yukarı ekranda görünen kısım geliyor nerede yayın yapacaksanız orayı seçiyorsunuz. Biz sayfamızda deneme yapacağımız için sayfamızı seçtik.

Bilgisayar ile Facebook Canlı Yayın Nasıl Açılır

Daha sonra yukarıda çıkan kısımdan akış anahtarına gelip Sunucu URL’sini ve Akış Anahtarı’nı kopyalayıp OBS uygulamasına geri dönüyorsunuz.

bilgisayar-ile-facebook-canli-yayin-nasil-acilir-3

OBS uygulamasında Ayarlar kısmında bulunan Yayın butonuna tıklayıp size verilen Yayın Anahtarını girip tamam tuşuna tıklıyorsunuz. Yayınınız hazır.

bilgisayar-ile-facebook-canli-yayin-nasil-acilir-8

En son kısımda yapmanız gereken işlem görüntünün nereyi çekeceğini görmek. Ekran yakalamaya tıklarsanız tüm ekranı görür. Tüm ekranı görmeye başladığında Yayını Başlat tıklayıp aşağıdaki kısıma tekrar geliyorsunuz ve bir süre bekliyorsunuz.

bilgisayar-ile-facebook-canli-yayin-nasil-acilir-6

OBS Yayını başlat işleminden sonra Canlı Yayına Geç butonu aktif olacak. Canlı yayına geç butonu aktif olduktan sonra tüm işlemler tamamdır. Yayınınız başlıyor. Eğer aklınıza takılan soru olursa lütfen yorum kısmından bizlere yorumlarınız bırakınız.

Yazar Hakkında

Füsun

Yorum bırakın