Nasıl Yapılır ?

Bit ve Sirkelerden Nasıl Kurtuluruz


Bit ve Sirkelerden Nasıl Kurtuluruz

Bit ve Sirkelerden Nasıl Kurtuluruz Doğal Çözüm Yolları Neler? Sevgili okuyucular okul zamanının başlaması ile bitlenme mevsimi de başlamış bulunuyor 🙂 Peki bu can sıkıcı hatta sosyal fobi halini alan durumdan en kısa ve kimyasalsız arınmak mümkün mü? Özellikle çocukluk çağında sıkça başa bela olan durum çocuklara zarar vermeden temizlenmenin yollarını bize aratıyor.

Saç bitleri insan saçında ve derisinde  yaşayan,  üreyen kan emerek beslenen kanatsız böceklerdir. Bitin yumurtasına sirke adı verilir ve beyaz renkte çoğunlukla kepeğe benzetilen ama saç teline sıkıca yapışmış larvalardır.

Bit ve Sirkelerden Nasıl Kurtuluruz

Bit ve Sirkelerden Nasıl Kurtuluruz

Propecia The side effects of Propecia appear rarely because Finasteride contains the male sexual hormones and it does not cause negative reactions from the side of the body. Motilium Online

Şimdi gelelim nasıl temizleyeceğimize,

Eczaneler bit için bulabileceğimiz bir çok ürün bulunmakta ancak bunların çocuklar üzerinde zararsızca kullanımından asla emin olamayız. Bunun yerine doğal alternatifler her zaman tercih edilmelidir.

Eskiden annelerimizin sinek ilacı, gaz yağı vs kullanarak bit ile savaştıklarını biliriz ancak günümüzde bilinçli anneler asla bu hataya düşmeyeceklerdir.

Bit ve Sirkelerden Nasıl Kurtuluruz

Doğal yöntemler ile bitlerden kurtulma

Okaliptus Yaprağı Çayı:  Bir avuç okaliptus yaprağını bir fincan sıcak su ile demliyoruz. Uygun sıcaklığa geldiğinde saç derisine masaj ile yedirip sık dişli bir tarak ile tarıyoruz. Sirkeler tarak dişlerinden geçebileceği için saçı tutam tutam ayırıp sirkeleri elimizle temizlemeliyiz.

Biberiye Çayı:  Okaliptus çayı gibi hazırlayıp uyguluyoruz.

Lavanta Yağı:  %100 saf lavanta yağı olmalı bir kaç damla elinize alıp saç derisine yedirip 6 saat sonra duruyoruz. Sık dişli bir tarak ile tarıyoruz. Sirkeler tarak dişlerinden geçebileceği için saçı tutam tutam ayırıp sirkeleri elimizle temizlemeliyiz. Lavanta yağını bit sonrası çocuklarınızın kulak arkalarına yahut kıyafetlerinin yaka bölümlerine sürerseniz bitlerin asla gelmediğini göreceksiniz.

Elma Sirkesi: Elma sirkesi bitle savaşta en iyilerden birisidir. Üstelik sirkelerin saça yapışmasını önlediğinden de çoğu zaman taramaya bile gerek kalmayabilir. Bir tas suya 1 çay bardağı sirke ilave dip son suyunda saçı bu su ile yıkıyor durulamadan çıkıyoruz.  Üstelik saçlara parlaklık veren bir formüldür her banyo sonrası sürekli yapılabilir.

Mayonez: Doğru duydunuz mayonez 😀 1-2 yemek kaşığı mayonezi kur saça uyguluyoruz. Yağlı ve yoğun yapısı ile bitler bir kaç sn boğulacak ve sirkeler de taramada kolayca saçtan ayrılacak. En az 8 saat bir bone ile saçı kapatıyoruz. Sıcak su ile iyice duruluyor isterseniz sirke ilaved yapabilirisiniz durulama suyuna. Ve saçı sık dişli bir tarak ile tarıyoruz. Uygulamayı bir hafta sonra tekrar ediyoruz. Hepsi bu kadar.

 

Sevgiyle…

Çok Daha fazlası içi bizi Facebook fan sayfamızdan takip edin.

 

Yazar Hakkında

Zuhal

Evli ve 2 çocuk annesi 11 yıllık bir grafiker. Güzel sanatlar fakültesi Grafik tasarım bölümü mezunu. Güncel konulara meraklı, araştıran ve paylaşmayı seven biri. Annelik sanatında nacizhane de olsa bilgi birikim sahibi olduğunu düşünen ve insanlığa faydalı, sevgi dolu ve merhametli bireyler yetiştirmeye uğraş veren bir anne. Aklına koyduğunu yapan, asla vazgeçmeyen. Paylaştığı her şeyi tecrübe etmiş bir beşer. El işlerine meraklı bu yüzdendir ki uykusuz geceleri bol ve verimli olan bir emekçi.

Yorum bırakın