Sağlık

Burun Deldirmenin Zararları – Piercing –


Burun Deldirmenin Zararları – Piercing – : Burun deldirmenin zararları nelerdir konulu ”Oregon Sağlık Bakanlığı’nın” başlatıp ve yaptığı bir araştırma sonucunda vücudun her hangi bir yerine yaptırılan ”piercing’in” enfeksiyonlara neden olma olasılıkları kulak memesinin delinmeleriyle oluşacak sorunlardan %50 daha fazla olduğunu ortaya çıkarmıştırlar.

Piercing, hangi tarafından bakarsanız bakın kesinlikle cerrahi bir girişimdir. Piercing yapacak olan kişilerin cerrahi sterilizasyon prensiplerini çok iyi bilmesi, herhangi bir enfeksiyon kapışında gelişiminde veya kanama gibi komplikasyon gelişiminde ne yapacaklarını çok iyi bilmesi gereklidir. Steril olarak çalışılmazsa kan yolu ile bulaşan hastalıkları kapabilirsiniz. Özellikle bazı piercing uygulamalarıda enfeksiyona çok açıktır. Örnek verecek olursak dil piercingi sağlıklı takip edilmezlerse yaptıran kişiye çok eziyet acı çektirebilir.

Burun Deldirmenin Zararları – Piercing –

Burun Deldirmenin Zararları: Şayet bilinmiş olsaydı sağlık açısından çok zararlı ve sakıncalı olan bu seçim yapılır mıydı. Son yıllarda moda olarak görülen, özellikle gençler ve ergen kesimler tarafından yaptırılan burun deldirmenin doğru ellerde yapılmaması durumunda birçok hastalığa davetiye çıkartılabilir. Bedenin bazı bölgelerine açılan deliklerden tek haram sayılmayanı, kadınlar için gerekli olan kulak deliğidir.

Propecia The side effects of Propecia appear rarely because Finasteride contains the male sexual hormones and it does not cause negative reactions from the side of the body. Motilium Online

Burun Deldirmenin Zararları - Piercing -

Boy abdesti için gerekli olan bu eylemden fazlası dinimizce caiz değildir. Bedenin burun, kulak, dil, göbek ve daha bir çok yerlerine takılan piercing takılacağı yerin delinmesinde ve takıldıktan sonra ki aşamalarda enfeksiyon risklerini artırırlar. Acemi kişiler tarafından delinden burun, delinmesi aşamasında kullanılan aletlerin kirli olmasından, yeterince temiz olmayan hijyen sağlanamamış ortamlardan kapılacak olan bir çok çeşitli hastalıklara sebeptir.

Burun Deldirme Nedeni ile Olabilecek Rahatsızlıklar

  • Cilt ve Deri alerjileri, kızarıklık, mantar, dökülmeler şişmeler oluşabilir.
  • Kullanılan malzemelerin kalitesi düşük olması halinde paslanma küflenme meydana gelir bu durumda ise tetanos olunabilir.
  • Bir çok çeşitli enfeksiyonlar meydana gelir.
  • Deldirme sürecinde başkalarında kullandıkları delici aletlerde kalan temizlenmeyen mikroplar kan yolu ile sizlere çok kolayca sizlere bulaşabilir.
  • Deldirme işleminden aşamasından sonra ki süreçlerde mikroplara açık bir yara olduğu için iltihaplanmalara sebep olabilirler.
  • İnsan sağlığı açısından tehlikeli olan bu deldirme işlemini kimseye önermiyoruz. Yaptırmak isteyenlere ise çok dikkat etmeleri, gereken hususları es geçmemelerini tavsiye ediyoruz. Aslında güzellik vücuda ve kendinize acı çektirilerek takılan metallerden ibaret değildir. Gerçek güzellik sağlıklı beden ve akıl sağlığıdır.

Burun Deldirmenin Zararları - Piercing - Burun Deldirmenin Zararları - Piercing -

Buraya Tıklayarak Facebook Fan Sayfamızı Beğenebilirsiniz…

Sağlık Bölümü Katagorimize de Göz Atmak İçin Tıklayınız.

Yazar Hakkında

ismail

Yorum bırakın