Hesaplayıcılar

Yaş – Cinsiyete göre ideal kilo hesaplama

Cinsiyete göre ideal kilo hesaplama

Cinsiyete göre ideal kilo hesaplama nasıl olur ? erkek ve kadınlar için ideal kilo hesaplaması ne olmalıdır sorusunun cevabını sunacağız. İdeal kilo hesaplaması ile sağlıklı bir birey olarak yaşamımızı sürdürebiliriz. Sağlıklı bir yaşam yaşayabilmek için bedeninizin ölçüleri ile kilolarınız orantılı olmalıdır. Biz bu orana ideal kilo diyoruz. Bu konuda uzmanların kararlaştırdıkları bazı standartlar vardır. Bu kurallara dikkat edilirse vücut sağlıklı ve dinç, bu kuralların dışında davranılırsa da vücutlar daha korumasız ve hastalıklara açık hale gelmektedir.

İdeal Kilo Yaş ve Cinsiyete Göre İdeal Kilo Hesaplama

Bu başlık altında yaşına göre ideal kilo hesaplama, cinsiyete göre ideal kilo hesaplama konumuzla ilgili ön bilgi vereceğiz. İdeal kiloya ulaşabilmek için öncelikle kendi kilo ve boy indeksinizi hesaplamayı bilmelisiniz.  İdeal kilonuzu hesaplarken  girdiğiniz verileri hassas bir şekilde ölçmeniz de oldukça önemlidir. Kilonuzu ölçerken üzerinizdeki ağırlık yapacak eşyaları tamamen çıkartmalı ve olabildiğince hafif giysiler giymeliyiz. Boyunuzu ölçerken de kesinlikle ayakkabısız ve olabildiğince dik durmalısınız.

Çoğu insanın mevcut kilosu, olmaları gereken ideal kilolarından farklıdır. Bu farklılık çoğu insan için fiziksel bir kusur gibi görünse de aslında en önemli konu sağlık açısından sakıncalı olmasıdır. Fazla kilolar birçok hastalığı da beraberinde getirir. Tansiyon yüksekliği kalp ve kolesterol problemleri bunlardan bazılarıdır. Bu iç rahatsızlıkların yanı sıra bireylerin kas yapısının bozulmasına ve hareket zorluğu yaşama gibi fiziksel rahatsızlıklara da yol açabilir. Tüm bu problemlerden kurtulmak ve hayatınızı daha aktif, daha zinde yaşamak için düzenli beslenme ve düzenli egzersiz ile ideal kilonuza ulaşabilirsiniz.

Propecia The side effects of Propecia appear rarely because Finasteride contains the male sexual hormones and it does not cause negative reactions from the side of the body. Motilium Online

Cinsiyete göre ideal kilo hesaplama

İdeal kilo demek; sağlıklı bir yaşam sürdürebilmeniz için boyunuz ile orantılı olan kilodur. İdeal kilonuzu öğrenmek için aşağıdaki hesaplayıcı dan yardım alabilirsiniz. Tek yapmanız gereken, cinsiyet, boy bilgilerinizi girerek “hesapla” butonuna tıklamak.

Kadın Erkek
cm
kg

İdeal Kilo için Diyet ve Egzersiz

Öncelikle hesaplamış olduğunuz ideal kilonuz ile şu anki kilonuzu göz önünde bulunduralım ve kendimize bir hedef belirleyelim. Kendimizi belirli bir takım diyetler çerçevesinde de sınırlandırmayalım. Kendi düzeninizi kendiniz kurabilirsiniz, yapmanız gereken asla ağır besinler tüketmemek. Hafif ve sindirimi daha kolay besinler hem kişiyi tok tutar hem de kilo almanızı önler. Öğünleri mümkün olduğunca sık tutmalısınız, ama öğünlerdeki besin ağırlığı az ve dengeli olmalı. Her türlü besin grubundan tüketmelisiniz. Tüm proteinleri eşit ve ölçülü miktarla almalı ve zayıflarken sağlığınızı da mutlak suretle korumalısınız.

Günde en az 8 bardak su içmekle işe başlayabiliriz. Bu da 2 Litre  su demek oluyor. Su tüketimi sizin sindiriminizi çabuklaştırır ve bağırsaklarınızın sağlığını korumaya yarar. Spor ve egzersiz konusunda bir uzmanın size vereceği düzeni takip etmenizi öneririz. Bir spor salonuna gitmiyor ya da belli bir düzen kullanmıyorsanız, hiçbir şekilde antrenman yapamıyorsanız bile günün en az 1 saati düzenli yürüyüş yapmayı ihmal etmemelisiniz. İdeal kilonuza ulaşabilmeniz için ölçülerinizin ideal hale gelmesi gerekir. Boyunuz, kilonuz, beliniz, yağ oranınız ve kütleniz dengede ise gerçekten ideal kilonuzdasınız diyebiliriz.

Benzer konuda makalelerimiz için Sağlık Kategorimizi İnceleyebilirsiniz

Yazar Hakkında

Füsun

Yorum bırakın