Genel

Defne yaprağının saça faydaları nelerdir ?

Defne yaprağının saça faydaları nelerdir

Defne yaprağının saça faydaları nelerdir ? Kadınların en güzel aksesuarı elbette ki saçlarıdır. Bir kadının kadın olduğunu ilk olarak gösteren alımlı saçlardır. Kadınlara öz güven kazandıran dikkat çekmesini sağlayan da yine saçlardır. Saçı gür ve sağlıklı olmayan veya saçları bakımlı olmayan bakımsız saçları olan kadınlar genelde pek dikkat çekmezler. Ve bu durumda kendilerine olan öz güvenlerini zamanla yitirmelerine neden olabilir. Bu nedenle hanımlar sürekli saçlarımıza bakım yapmak zorundasınız.

Defne yaprağının saça faydaları nelerdir

Çünkü saçlarınız boya, açıcılar ve fön işlemleri neticesinde yıpranıp dökülmeye ve kurumaya kopmaya başlıyor. Saçlarımıza belli periyotlarda bakım yapmak zorunda olduğumuz için neyin iyi gelip neyin iyi gelmeyeceğini de öğrenmiş oluyoruz zaman içinde. Saça iyi gelen bitkilerden bir tanesi ve en önemlisi de defne yaprağıdır şüphesiz. Defne yaprağı çok eski zamanlardan beri bilinen mucizevi bir bitkidir. Defne yaprağının tatlı ve baharatlı bir aroması vardır. Defne yaprağı içinde barındırdığı kendine has yağı ve içerisinde bulunan maddeler, vitaminler sayesinde saçınıza sihirli bir dokunuş etkisi yapacaktır. Defne yaprağı İçerisinde A, C vitaminleri, magnezyum, bakır ve kalsiyum açısından da oldukça zengin bir bitkidir.

Propecia The side effects of Propecia appear rarely because Finasteride contains the male sexual hormones and it does not cause negative reactions from the side of the body. Motilium Online

Defne yaprağı yağının saça uygulanışı

Defne yaprağı yağını saçınıza sürdüğünüz zamandan itibaren saçınızdaki değişiklik inanın sizi çok mutlu edecek. Defne yaprağının saça uygulanması için en uygun ve etkili tarifi sizler için araştırdık. Şimdi Uzmanalan ekibi olarak size evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz bir tarif vereceğiz

Defne yaprağı saç maskesi için gerekli malzemeler:

 • 1 çorba kaşığı defne yaprağı yağı
 • 1 çorba kaşığı saf zeytinyağı
 • 1 çorba kaşığı badem yağı
 • 1 tane yumurtanın sarısı

Saçınızın uzunluğuna ve gürlüğüne göre bu ölçüleri azaltabilir ya da arttırabilirsiniz. ilk olarak zeytinyağı ve badem yağını küçük bir sos tavasına ya da cezveye koyup biraz ılıtın. ( Çok sıcak olmamasına dikkat edin çünkü yumurta içerisinde pişebilir.)

Defne yaprağının saça faydaları nelerdir
Daha sonra yumurta sarısını ve defne yaprağı yağını ekleyip homojen bir karışım elde edene kadar iyice karıştırın. Karışımınızı hazırladıktan sonra saçlarınızın ilk olarak diplerine daha sonra uçlarına doğru sürmeye başlayın. Saçınızın her yerine eşit miktarda sürdükten sonra bir streç ile sarın 1-2 saat bu şekilde bekledikten sonra saçınızı durulayabilirsiniz.

Defne yaprağının saça faydaları nelerdir?

 • Saç derisinde kepek oluşumunu engeller.
 • Saç kırılmasını çatallaşmasını önler
 • Saç derisinde oluşan hastalıklarının tedavisinde etkilidir.
 • Saçın hızlı ve sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlar.
 • Saçta fazla yağın olmasını engeller.
 • Saç dökülmesini önemli miktarda önler.
 • Saça doğal ve güvenli bir bakım yapar.
 • Mat saçlara parlaklık aynı zamanda hacim verir

Sağlıklı mutlu günler dileriz.

Yazar Hakkında

Füsun

Yorum bırakın