Sağlık

Derin Kırışıklıklar Doğal Yöntemlerle Nasıl Yok Edilir

Derin kırışıklıklar nasıl yok edilir

Yüzümüzde çıkan kırışıklıklara kimsenin tahammülü yoktur. Derin kırışıklıklar nasıl yok edilir? Özellikle derin kırışıklıklar, kadınlar için can sıkıcı olduğu kadar günümüzde erkekler içinde ciddi bir sorun haline gelmiştir.

Peki bu derin kırışıklıklar nasıl yok edilir ? Son yıllarda sıklıkla tercih edilen Botoks veya kimyasal peeling seçenekleri bir çoğumuza pahalı ya da endişe verici gelebilir.Hem kadınların hemde erkeklerin evde kolayca hazırlayıp uygulayabileceği bazı doğal yöntemler var. Biz bu ucuz yollardan bir kaç örnek vererek, cildinizdeki derin kırışıklıkları nasıl geçer hakkında sizleri bilgilendirmek istiyoruz.

Derin Kırışıklıklar Doğal Yöntemlerle Nasıl Yok Edilir?

Derin kırışıklıklar nasıl yok edilir

Propecia The side effects of Propecia appear rarely because Finasteride contains the male sexual hormones and it does not cause negative reactions from the side of the body. Motilium Online

Uzmanalan ekibi olarak bu makalemizde sizlere derin kırışıklıklarla nasıl mücadele edeceğiniz hakkında bir kaç ipucu vereceğiz. Derin kırışıklıklar için bugüne kadar sizlerde kırışıklık engelleyici ya da yok edici kremler kullanmış olabilirsiniz. Hatta bazı kozmetik ürünleri veya eczanelerde reçetesiz satılan kırışıklık kremlerini de denemiş olabilirsiniz. Ama doğal yöntemler her zaman öncelikli olmalı diye düşünüyoruz.

Kozmetik ürünler dışında kırışıklıkları yok etmenin diğer bir yolu da doğal kırışıklık tedavisi yapabilecek doğanın bizlere sağladığı eşsiz ürünler. Bunlardan da sizlere kırışıklık için hepimizin kolaylıkla temin edebileceği yoğurt maskesi ya da limon suyu önerebiliriz. İsterseniz kırışıklık için bu ürünleri nasıl kullanacağınızı da kısaca tarif edelim.

Derin kırışıklıklar nasıl yok edilir?

Derin kırışıklıklar nasıl yok edilir

Kırışıklıklar için Yoğurt Maskesi Tarifi

Kırışıklık için yoğurt maskesini cildinize uygulamadan önce, cildinize buhar maskesi yapın. Bu mümkün değilse cildinizdeki gözenekleri çok iyi bir şekilde temizleyin, zira gözeneklerin açık olması oldukça önemlidir.

Kırışıklık kremi evde nasıl yapılır

Gerekli Malzemeler

1 tatlı kaşığı yoğurt
1/2 tatlı kaşığı bal
1/4 muz
1/2 Portakal suyu
1/2 çay kaşığı toz tarçın

Maskenin uygulanılışı

Cilt kırışıklarının bitkisel çözümü için hazırlayacağınız tüm malzemeleri cam bir kaseye koyun. Muzu ezerek tüm malzemeleri homojen bir kıvama getirin. İşte bu kadar, doğal yoğurt maskemiz hazır! Yoğurt maskesini parmaklarınızın ucu ile cildinize aşağıdan yukarı masaj yaparak uygulayın. Yaklaşık olarak 15 dakika uzanarak bekleyin. Ardından ılık bir su ile cildinizi fazla bastırmadan yıkayın. Hemen sonrasında ise nemlendirici bir krem ile yine aşağıdan yukarı masaj yaparak cilt bakımınızı sonlandırın.

Derin kırışıklıklar nasıl yok edilir

Kırışıklığa pratik çözüm;  Yoğurt ve Bal cildinizde zamanla genişlemiş gözenekleri sıkılaştırmanıza yardımcı olacaktır. Muz ise cildinizde oluşmuş olan derin kırışıklıkların kapanmasına destek olarak ciltteki tahribatı ortadan kaldırmada en büyük yardımcınızdır.

Kırışıklıklar için Limon Suyu;

Limon suyu tamamen doğal ve cildimizi gerginleştiren bir etkiye sahiptir. Limon suyu cildinizdeki kırışıkları ve genişlemiş gözenekleri sıkılaştırmaya yarar. Yüzdeki kırışıklıklar için bitkisel çözüm deyince akla ilk gelen nedense limondur. Limon suyunu günde iki kez cilde uygulayabilirsiniz. Sabah kalkınca ve akşam yatmadan önce derin kırışıklıklarınızın olduğu yerleri ovup bir süre sonra ılık su ile yıkayın.

Limon suyu cildinizi biraz gerip kurutabilir. Limon suyunu kırışıklıklara uyguladıktan bir süre sonra ılık bir su ile cildinizi yıkayabilirsiniz. Ayrıca limon suyu cildinizde oluşmuş lekeleri, koyu halkaları ve kırışıklık işaretlerini kurtarmakta birebirdir.

Toz tarçın ise, Cildimizdeki lekeleri tamamen yok ettiği gibi sivilce oluşumuna da engel olmaktadır.

Derin kırışıklıklar nasıl yok edilir

Kırışıklıklar için Gerekli Vitaminler Nelerdir?

Yaşlanmaya ve kırışıklıklara meydan okumak için 3 vitamin vardır. Bu vitaminler E,C ve K vitaminleridir.

E vitamini; cildinize zararlı güneş ışınlarının ve derin kırışıklıklara sebebiyet veren radikallere karşı cildinizi korumaya yardımcı olur.

C vitamini; cildinize sıkılık ve genç kalmanızı sağlayacak enerjiyi depolar. C vitaminini bir çok gıdadan sağlamak mümkündür.Hepimizin evinde bulunan Limon, portakal, greyfurt gibi bir sürü besin C vitamini barındırmaktadır.

K vitamini ise, göz altınızda kırışıklıklara neden olan kılcal damarları beslemeye yarar. K vitamini brokoli, lahana ve koyu yeşil olan sebzelerde bulunmaktadır. Bu sebzeleri göz altı kırışıklıkları için bol bol tüketmenizi öneririz.

Bu arada mevsim geçişlerinde hastalanmamaya özen gösteriniz, eğer bu uyarınız için çok geç diyorsanız Soğuk Algınlığına Doğal Reçeteler konumuza bir göz atınız derim. Mutlu kalın…

Yazar Hakkında

Füsun

Yorum bırakın