Nasıl Yapılır ?

Dibi Tutan Tencere Nasıl Temizlenir


Ev hanımlarının dalgınlıkla ocakta unuttuğu tencereler baş ağrıtır biz de evde doğal yollarla Dibi Tutan Tencere Nasıl Temizlenir sorusunun yanıtını vermeye çalışalım. Ocakta unutulan yemekler tencerenin dibinde kalın bir katman şeklinde yanık oluşumuna sebep olur çoğu zaman kimyasallar işe yaramaz yada tercih edilmez. Çünkü eğer ki dibi tutan tencereniz teflon yada seramik ise zaten kimyasal kullanmak uygun bir seçenek olmaz.

Dibi Tutan Tencere Nasıl Temizlenir

Dibi Tutan Tencere Nasıl Temizlenir

Dibi Tutan Tencere Nasıl Temizlenir

Şimdi sizlere evde doğal yollarla dibi tutan tencerenizi nasıl temizleyeceğinizi anlatalım. Öncelikle tencerenize bir miktar su doldurun ve ocağa koyun bir kaç dk kaynatın ve içinde kalan tortunun kabarmasını sağlayın. Daha sonra suyu boşaltın ve tencerenin içine bir avuç kaya tuzu ekleyin ve yumuşak bir sünger yardımı ile ovun.

Propecia The side effects of Propecia appear rarely because Finasteride contains the male sexual hormones and it does not cause negative reactions from the side of the body. Motilium Online

Eğer yukarıdaki çözüm işinize yaramadıysa öldürücü darbe ile karşınızdayız.

Karbonat ve sirke

Tencerenizin kaba kalıntılarını içine su doldurup kaynattıktan sonra bir avuç karbonatı tencereye serpin ve üstüne yeteri kadar üzüm sirkesini boca edin. Yine bir sünger yardımı ile ovun eğer tencereniz çelik tencere ise ovma teli kullanabilirsiniz. Şimdi tencerenizde yanıklardan eser yok.

Aynı yöntemi içi yada dışı yanan çaydanlığınız içinde kullanabilirsiniz. Bu yöntem fırın temziliğiniz içinde bire birdir.

Fırındaki yağlara ve yanıklar için sirke ve karbonat en iyi ve en sağlıklı temizleme yöntemidir. Fırınınıza karbona ve sirkeyi ekleyin 100 derecede 10 dk çalıştırın ve ıslak bir bez ile silin. Bu yöntem ile kimyasal sonrası fırınınızı çalıştırdığınızda yemeğinize geçecek zararlı kimyasallardan etkilenmeden doğal ve sağlıklı bir temizlik sağlamış olursunuz.

Karbonat, sirke, kaya tuzu ve limon tuzu ev için harika temizlik maddeleridir. Çok geniş kullanım alanına ve etkiye sahiptirler ve kesinlikle çok sağlıklıdırlar. Siz de evinizdeki kimyalasalları çöpe atın ve doğal yaşama kucak açın. İnanın ki kimyasalların verdiği zararın yanında hiç bir faydaları yok bu maddeler ile kimyasalların yapamadığı temizliği sağlıklı olarak yapabilirsiniz. Şimdi ve bugün kimyasallara elveda, ekolojik yaşama merhaba demelisiniz.

Daha fazlası için Facebook Fan sayfamızı takip edin…

Yazar Hakkında

Zuhal

Evli ve 2 çocuk annesi 11 yıllık bir grafiker. Güzel sanatlar fakültesi Grafik tasarım bölümü mezunu. Güncel konulara meraklı, araştıran ve paylaşmayı seven biri. Annelik sanatında nacizhane de olsa bilgi birikim sahibi olduğunu düşünen ve insanlığa faydalı, sevgi dolu ve merhametli bireyler yetiştirmeye uğraş veren bir anne. Aklına koyduğunu yapan, asla vazgeçmeyen. Paylaştığı her şeyi tecrübe etmiş bir beşer. El işlerine meraklı bu yüzdendir ki uykusuz geceleri bol ve verimli olan bir emekçi.

Yorum bırakın