Sağlık

Dil Yarasına Ne İyi Gelir Bitkisel Çözümleri Varmıdır ?


Dil Yarasına Ne İyi Gelir Bitkisel Çözümleri Varmıdır ?: Dil Yarası Neden Olur: Dilimizin tam üzerinde yada yan kısımlarında ve alt kısımlarında zaman zaman çıkan bu yaralar tabiri caizse hayatımızı zindan ederler. Dilin damağa her dokunmasında konuşurken ve yemek yerken ve en küçük bir harekette çok acı veren dil yaraları çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıkarlar.

Dil Yarasına Ne İyi Gelir Bitkisel Çözümleri Var Mıdır ?

Ağız temizliğine ve hijyenine özen göstermemek, sigara kullanımı, aynı sakızı ikinci üçüncü kez çiğneme dilde tahriş oluşturacak tuzlu, baharatlı, kabuklu asitli ve sert yiyecekleri fazla miktarda tüketmek, buna benzer etkenler ağız yaraları dil yaralarının oluşumuna sebep olabilirler. Pamukçuk, ağız ülseri yada aft denilen dil yaraları hemen herkesin hayatının bir döneminde mutlaka başınıza gelen bir vakadır. Dildeki bu yaralar, saydığımız sebeplerin haricinde genetik faktörler ”folik asit, B12 vitamini” demir eksikliği, sodyum lauryl sülfat içerikli diş macunu kullanımı, bağışıklık sisteminin zayıflaması, uyku düzensizlikleri, virüsten kaynaklanan enfeksiyonlardır ve Behçet hastalığına bağlı olarak gelişebilmektedir.
Dildeki yaralar, yılda birde olsa mutlaka hepimiz bir defa yaşarız. Ortası beyaz, etrafı kırmızı renklerde ise pamukçuk olarak adlandırılır.

Dil Yarasına Ne İyi Gelir Bitkisel Çözümleri Varmıdır ?

Dil Yarası

Propecia The side effects of Propecia appear rarely because Finasteride contains the male sexual hormones and it does not cause negative reactions from the side of the body. Motilium Online

Dil Yarasına Ne İyi Gelir

Ağız yaraları dil yaraları, çok küçük çocuklardan, büyük yaştaki yetişkinlere kadar hemen herkeste görülebilir. Sadece dil üstünde değil, yanak içinde de ve özellikle alt dudağın iç kısımların da sıkça görülebilir. Genellikle ortası beyaz, çevresi sarımtırak renkte uçuk görünümündedirler. Bulaşıcı özelikleri vardır. Öpüşme temas yoluyla başkalarına geçebilir.
Dil organımız, korunaksız bir organımızdır. Üzerinde deri benzeri bir tabaka yoktur, darbe, ısırık, diş gıcırdatma veya diş kenetleme anlarında buna benzer etkenlerle çabuk hasar alan dilde yaralar çok meydana gelebilir. Ağız dil yaralarına uzman bir doktor tarafından önerilen antibiyotik ilaç ve gargaralar iyi gelecektir. Bunun haricinde bazı doğal çözümlerden, söz gelimi bitkilerden de istifade edebilirsiniz.

 

Dil Yarasına Ne İyi Gelir Bitkisel Çözümleri Varmıdır ?

Dil Yarası

Bakalım dil yaralarına ne iyi gelir.. Ülser Otu, ağız içi ülserleri için oldukça etkili bir bitkidir. Ağız yaralarını tedavi ettiği için ülser otu olarak bilinir. Genelde her aktarda bulmak mümkün olmayabilir. Bulursanız bu otla çay hazırlayıp içebilirsiniz. Bunun dışında, okaliptüs, adaçayı, ahududu, ayı üzümü, meyan kökü nane çayları da tanen içerdiğinden, bu çayları da içebilirsiniz. Adaçayı ağız, boğaz ve dil yaralarına iyi gelen özelliği ile tanırız. Adaçayını da çay gibi demleyerek, gargara olarak faydalanabilirsiniz. Tıbbi tedavinin yanı sıra bu bitkilerden ağız yaraları ve dil yaralarının tedavi sürecini hızlandırabilirsiniz.

Dil Yarasına Ne İyi Gelir Bitkisel Çözümleri Varmıdır ?

Dil Yarıkları Yarası

Dil Yarası Nasıl Geçer

Her şeyden önce ağız dil yaralarını hijyenik temiz tutmak gerektiğini unutmamalasınız. Yaraları hijyenik tutmak için antiseptik gargara uygulayabilirsiniz. Dil yaralarınız ayrı bir yöntem de kabartma tozu ile hazırlayacağınız reçetedir. Bir tatlı aşığı kabartma tozuna bir miktar su ilave edin, macun kıvamında karışım elde edin. Karışımı 5/10 dakika kadar dil yaralarınızın üzerinde bekletin ve çalkalayın. Günde 2/3 defa tekrarlayın.

Dil yaralarının tedavi sırasında sürecinde dili tahriş etmeyecek gıdalarla beslenmeye dikkat ediniz. Sert ve keskin köşeleri olan yiyecekleri yemeyiniz. Sigara, ekşi meyveler ve cips gibi tahriş edici yiyeceklerden bir müddet uzak durunuz. Tüm bu önlemlere rağmen ağız ve dil yaralarınız iyileşmiyorsa, daha da kötüleşiyorsa, şikayetlere kanamalar ve şişlikler de ekleniyorsa uzman bir hekime görünmeyi ihmal etmeyiniz.

Takip İçin Buraya Tıklayarak Facebook Fan Sayfamızı Beğenebilirsiniz…

Sağlık Bölümü Katagorimize de Göz Atmak İçin Tıklayınız.

Yazar Hakkında

ismail

Yorum bırakın