Genel

Direksiyon Sınavında Nelere Dikkat Edilmelidir


Direksiyon Sınavında Nelere Dikkat EdilmelidirDireksiyon Sınavında nelere dikkat edilmelidir, yanımızda neler bulunmalıdır sınav sonuçları ne zaman açıklanır.

Direksiyon sınavına girmeden önce, sürücü adayları iki saatlik bir simülasyon eğitimi yada pist eğitimi alırlar. Daha sonra, akan trafikte 12 saatlik bir hazırlık aşaması yani hazırlık eğitimi alırlar. Bu eğitim, kişinin sürücülük hayatını şekillendirecek bir eğitimdir. Bu eğitimi bitiren kursiyerler direksiyon sınavına alınırlar.

Direksiyon Sınavında Nelere Dikkat Edilmelidir

Direksiyon sınavında en çok dikkat etmemiz gereken, genellikle sürücülerin başarısız olduğu parkur park parkurudur. Paralel park yapmayı çok iyi çalışmaları gerekmektedir. Yine 15 metrelik bir geri gelme test edilir. Direksiyon sınavlarında bu mutlaka uygulanır.

Propecia The side effects of Propecia appear rarely because Finasteride contains the male sexual hormones and it does not cause negative reactions from the side of the body. Motilium Online

Yokuş yukarı kalkış ve kalkışlarda özellikle aracı stop etmeden kaldırmaları beklenir.

Direksiyon sınavı genel olarak komisyon tarafından iki bölümde ele alınır.

Bir bölümünde, hata yaptığımız zaman sınavımız yani sürücü adayının sınavı geçersiz sayılır. Yani örnek olarak; Emniyet kemerini takmamak, sinyal vermemek ve tabi 20 maddelik bir bölüm var bu bakımdan mutlaka sınava girmeden önce öğretmenler ile birlikte sınav değerlendirme formunu incelenmesi tavsiye edilir.

İkinci bölümde yapılan hatalar ise; 7 tane hata vardır burada değerlendirilen. Bunlardan biri yapıldığı zaman, ikinci bir hak tanınır, tekrar yapılması beklenir. Bunda da başarısız olunur ise sınavda başarısız kabul edilir.

Direksiyon sınav süresi ne kadar

Direksiyon sınav süresi 35 dakikadır. 35 dakika boyunca akan trafik araç kullanılacak, en çok dikkat edilmesi gereken konu; doğru park etmek, doğru geri şekilde gitmek, araç sollamaların da dikkatli olmak, yokuş yukarı kalkışlarda stop ettirmemek, bu konuları başarılı yapan sürücü adayları 35 dakika içerisinde daha büyük hata yapmadılarsa genelde sınavda başarılı sayılırlar.

Direksiyon Sınavından Kalırsam Ne Olur

Sürücü adayları iki farklı sınava tabi tutulur. Bunlar teorik sınav ve direksiyon sınavı olarak ayrılır. Teorik sınavda başarısız olan kursiyerler, bir sonraki sınava girebilirler. Bu kursiyerlere 4 hak tanınır. 5 hak sonrasında başarısız olan kursiyerler, tekrar sıfırdan dosya açıp dersleri tekrar takip etmelidirler.

Başarılı olan kursiyerler ise direksiyon sınavına tabi tutulurlar. Yine direksiyon sınavında da 4 hak verilir.Direksiyon sınavında başarısız olan kursiyer bir sonraki hakkına girebilmek için 2 saatlik bir eğitim almak ve bununla ilgili harç ve eğitim bedeli ödemek zorundadır.

Konu hakkında sorularınız için bizlere facebook fan sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

 

Yazar Hakkında

ismail

Yorum bırakın