Genel Sağlık

Diş Ağrısı İçin İnanılmaz Etkili Ev Reçeteleri Önerileri


Diş Ağrısı İçin İnanılmaz Etkili Ev Reçeteleri Önerileri: İnanılmaz Diş ağrıları ve diş çürükleri, iltihaplanan diş etleri ve diş eti problemleri, diş apseleri ve benzeri pek çok problemlerden kaynaklanabilmektedir. Kötü diş temizliği ve diş bakımı eksiklikleri diş sorunlarının arkasındaki ana nedenleridir. Ağrılar genellikle dişin pulpa boşluğu denen (sinir uçlarını küçük kan damarlarını içeren bölgelerde) etkilendiğinde hissedilirler.

Diş Ağrısı İçin İnanılmaz Etkili Ev Reçeteleri Önerileri

Şimdiye kadar herhangi bir diş ağrısı yaşamadıysanız kendinizi çok şanslı saymalısınız. Aman önceden bunu ne zaman yaşayabileceğinizi asla bilemezsiniz. Bu nedenledirki ani bir diş ağrısı ile yüzyüze kaldığınız zaman diş ağrılarınızı hafifletecek etkili bazı ev ilaçlarını bilmenizde faydalı olacaktır. Bu ağrılı durumda diş hekiminizi ziyaret etmeniz kaçınılmaz olsa da, diş hekimine gidinceye kadar, zamanla kendini kanıtlanmış bu ev reçeteleri size anlıkda olsa bir rahatlama sağlayacaktır.

Diş Ağrısı İçin Etkili Ev Reçeteleri

DipNot: Bu makale konumuzda verilen ilaçlar güvenilir olmasına rağmen, sorununuzu çözmeden devamlı bu ilaçları kullanmanızı tavsiye etmiyoruz. Kesinlikle doğru tanı ve tedavi için diş doktorunuza danışmanızda fayda vardır. Aşağıda sizlere diş ağrılarını rahatlattığı söylenen ev reçetelerinin birkaçından bahsedeceğiz.

Propecia The side effects of Propecia appear rarely because Finasteride contains the male sexual hormones and it does not cause negative reactions from the side of the body. Motilium Online

Diş Ağrısı İçin İnanılmaz Etkili Ev Reçeteleri Önerileri

Diş Ağrısına Çözümler

 • Ağrıyan bölgeye alkol uygulamak o bölgeyi uyuşturarak, diş ağrınızı rahatlatabilir.
 • Tadının kötü olmasına rağmen, yakıcı bir tat bırakmasına rağmen kekik yağı doğal bir antibiyotik özelliklerine sahiptir ve  diş ağrınızı azaltabilir.
 • Diş ipleri bütün dünyadaki diş doktorları tarafından önerilen bir faaliyettir. Fakat bunu uygulayanların sayısı ancak bir elin parmaklarını geçmeyecek derecede azdır. Aslında diş ipi dişler arasında sıkışıp kalmış besin parçacıklarının çıkarılmasını sağlarlar. Diş etlerinizin ve dişlerin arasında  çok parçacık kalırsa bu durum basıncı ve enfeksiyonların gelişme risklerini arttırır ve ağrıya sebep olurlar. Diş etlerinizin zedelenip tahriş olmaması için diş ipinizi kullanırken lütfen nazik olunuz.
 • Buğday çimi yapraklarını çiğnemek, ağzınızı buğday çimleri suyu ile gargara yapmakda diş ağrılarını azaltmada harikalar yaratabilir.
 • Kaynatılmış Ilık nane çayıda ağız gargara suyu olarak kullanılabilirken, diş etlerine uygulanan küçük bir miktar nane özütü diş ağrılarınızı hafifletebilir. Nane çayı içilmesi faydalı olduğu söylenmektedir. Bu nane bitkisinin kurutulmuş yaprakları bile hafiflemesine yardım etmek için, en az 20 dakika süreyle ağrıyan dişinizin üzerine yerleştirilebilirsiniz.
 • Kuru soğan kesip çiğneyebilir ya da etkilenen bölgeye üzerine soğan dilimi koyabilir diş ağrınızı azaltabilirsiniz.

Diş Ağrısı İçin İnanılmaz Etkili Ev Reçeteleri Önerileri

 • Karanfil çeşitli tıbbi özelliklerine sahip bir baharattır. Şayet karanfil yağınız varsa, sızlayan diş ve diş etlerinizin üzerinde birkaç damla uygulayın gerekirse birazcık karanfil yağını sulandırabilirsiniz. Karanfil doğada analjezik özelliktedir. Bu nedenle ağrıları ve sancıları azaltmaktadır. Şayet karanfil yağı bulamazsanız sızlayan ağrıyan bölgeye bütün bir karanfil koyabilir ya da bu bölgede bir karanfil çiğneyebilirsiniz. Unutmayın ki karanfil yağı sadece dikkatli kullanıldığında faydalıdır. Yanlışlıkla fazla miktarda yutulursa solunum sorunları ya da karaciğer hasarlarına neden olabilir.
 • Kaynatılmış Ilık tuzlu su ile ağzımızı gargara yapmak da diş ağrılarını rahatlatabilir.
 • Şayet diş ağrınız ile birlikte apsenin de olduğundan şüpheleniyorsanız o bölgeye yulaf yerleştirin. Apsedeki irinin dışarı atılması sağlayacağı söylenmektedir. Bununla birlikte ağrı da hafifleyecektir.
 • Günde iki defa uygulayacağınız bir tutam tuz ile karıştırılan karabiber tozuda diş ağrısınızı rahatlatmak için güçlü bir karışım oluşturmaktadır.
 • Ağrıyan dişin üzerine vanilya özütü uygulamak da ağrıyı rahatlatabilir. Bir parça pamuk alın üzerine gerçek vanilya özütü koyun. İltihaplı bölgeye uygulayın bu bölgeyi uyuşturarak ağrınızı hafiflediğini hissedeceksiniz.
 • (şeytantersi) Asafoetida isimli bitki, diş ağrısını hafifleten mucizevi bir bitkidir. Bitkiden yarım kaşık alın ve macun yapmak için birazcık limon suyu ile karıştırın. Macunu uygun sıcaklığa gelene kadar bir miktar ısıtın ve bir pamuk yardımı ile ağrıyan bölgeye sürünüz.

Diş Ağrısını Önlemek:

Yukarıda bahsettiğimiz ev reçetelerini deneyebilirsiniz, ancak ağrılar artıyorsa ya da geçmiyor ise mutlaka bir diş doktoruna gitmelisiniz. Uyguladığınız ev reçeteleri ile ağrınız düzelse bile, diş hekimi ile görüşüp bu ağrılara sebep olan altta yatan nedeni teşhis etmeniz gereklidir.

Diş ağrılarının ortaya çıkmasına karşı etkili şekilde kullanılabileceğiniz birkaç önleyici tedbir bulunmaktadır. Yemeklerden sonra ve yatmadan önce ağzınızı ılık tuzlu su ile gargara yapınız. Bunun yanı sıra diş ipi kullanın. Her sabah kalktığınızda temiz hijyenik ellerle nazikçe diş etlerinize masaj yapın en önemlisi düzenli olarak dişlerinizi fırçalamaktır ve düzenli olarakda diş hekimi kontrollerine gitmenizdir.

Diş Ağrısı İçin İnanılmaz Etkili Ev Reçeteleri Önerileri

Diş Hekiminize Başvurunuz

Uyarı:

Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve uzman tıbbi tavsiyesi olarak kullanılmamalıdır. Diş rahatsızlıklarınızın teşhisi ve tedavisi için en güvenli yol diş doktorunuza görünmenizdir.

Takip İçin Buraya Tıklayarak  Facebook Fan Sayfamızı Beğenebilirsiniz…

Sağlık Bölümü Katagorimizede Göz Atmak İçin Tıklayınız.

Yazar Hakkında

ismail

Yorum bırakın