Sağlık

Dudak Koruyucu Lip Balm’ların Bilmediğiniz Kullanım Alanları


Dudak Koruyucu Lip Balm’ların Bilmediğiniz Kullanım Alanları

Yüksek yağ içeriği ile dudak koruyucular günlük hatta pratik kullanım alanları ile aklınıza bile gelmeyen kolaylıklar sağlar. Dudak koruyucular dudaktaki çevresel faktörlere bağlı hassaslaşma ve yıpranmaya karşın kullanılır. Dudakların ihtiyacı olan neme kavuşmasını sağlar,serbest radikaller ve uv ışınlarına karşı koruyucu kalkan yaratır.

Dudak Koruyucu Lip Balm'ların Bilmediğiniz Kullanım Alanları

Dudak Koruyucu Lip Balm’ların Bilmediğiniz Kullanım Alanları

Propecia The side effects of Propecia appear rarely because Finasteride contains the male sexual hormones and it does not cause negative reactions from the side of the body. Motilium Online

Dudak Koruyucu Lip Balm’ların Bilmediğiniz Kullanım Alanları

 • Yaraları ve böcek ısırıklarına dudak koruyucu

Yüksek nem oranına sahip özelliği ile dudak koruyucular küçük çizik ve yüzeysel deri yaralarını tedavi etmek için uygundur. Sivrisinek ve haşerelerin sebep olduğu yakınmaları azaltır.

 •  Güneşe karşı koruma sağlar

Dudak koruyucuları sadece dudakları uv ışınlarından korumaya değil tüm yüzü korumaya da faydalıdır. Acil durumlarda güneş koruyucu olarak kullanabilirsiniz. Göz çevresine temasından kaçının.

 • Derideki çiziklerde kullanımı

Ayakkabı, çanta, kemer gibi deri ürünlerde oluşan küçük çizikleri gidermede müthiştir.

 • Ateş yakın

Ateş yakmada zorluk çekerseniz bir parça pamuğa aldığınız dudak koruyucusu işinizi görür.

 • Mum yapabilirsiniz

Mumsuz kaldıysanız dudak koruyucunuzun ortasına yerleştireceğiniz bir kibrit çöpü ya da bir sicim ile dudak koruyucunuzu muma dönüştürebilirsiniz.

 • Yağlayın

Sıkışmış fermuar, vida gibi malzemeleri açmak için pratik bir çözüm olur.

 • Seyehat Kabı

Boşalan dudak koruyucu kaplarınızı atmayın ki seyahate çıkarken içine merhem, diş macunu gibi ürünleri saklamada kullanabilirsiniz.

 • Kabarık Saçlar

Saçlarınız çok kabarıyorsa saç fırçasına uygulayacağınız bir parça dudak koruyucuyu saçınıza uygularsanız hem yatışır hemde uzun süreli buklelere sahip olursunuz.

 • Su Toplaması

Ayakkabı vurmaları sonrası ayakta oluşan su toplamaları acı verir bunun için bir yara bandının altına dudak koruyucu sürüp kapatın.

 • Makyajda Kullanımı

Fırçanıza alacağınız bir miktar dudak koruyucu ile farınızı sürerseniz hem kalıcılığı artar hemde çok profesyonel gözükür. Aynı şekilde kaşlarınızın üstüne de uygulayacağınız bir miktar ürün ile bakımlı kaşlara sahip olursunuz.

 • Kalıcı Parfüm

Parfümünüzün kalıcılığını arttırmak için parfümünüzü kullanmadan önce dudak koruyucu kullanın.

 • Manikür

Manikür sonrası tırnak diplerinizin kusursuz ve nemli olması için tüm parmaklarınıza nazikçe uygulayın.

Peki pahalı ürünler yada kimyasal olduğundan şüphe ettiğiniz ürünler yerine evde nasıl dudak koruyucu yapabilirsiniz?

Ruj kabı veya krem kutusu

Bir parça vazelin

Arzu ettiğiniz esans yağı

Vazelini ve esansınızı avuç içinizde birbirine yedirin. Hazırladığınız dudak koruyucunuzu ruj kabına veya krem kutusuna alın.Bir gece buzlukta bekletin ertesi güne hazır 🙂

Dudak Koruyucu Lip Balm'ların Bilmediğiniz Kullanım Alanları

Dudak Koruyucu Lip Balm’ların Bilmediğiniz Kullanım Alanları

Daha fazlası için Facebook Fan sayfamızı takip edin…

Yazar Hakkında

Zuhal

Evli ve 2 çocuk annesi 11 yıllık bir grafiker. Güzel sanatlar fakültesi Grafik tasarım bölümü mezunu. Güncel konulara meraklı, araştıran ve paylaşmayı seven biri. Annelik sanatında nacizhane de olsa bilgi birikim sahibi olduğunu düşünen ve insanlığa faydalı, sevgi dolu ve merhametli bireyler yetiştirmeye uğraş veren bir anne. Aklına koyduğunu yapan, asla vazgeçmeyen. Paylaştığı her şeyi tecrübe etmiş bir beşer. El işlerine meraklı bu yüzdendir ki uykusuz geceleri bol ve verimli olan bir emekçi.

Yorum bırakın