Sağlık

Cilt Güzelleştirmek için Elma Sirkesinin Faydaları

Elma Sirkesinin Faydaları

Elma Sirkesinin Faydaları hakkında uzmanalan ekibi olarak sizler için oluşturduğumuz makalemizde cilt güzelliğini korumak isteyenler için hazırladığımız bu makalemizde Elma Sirkesinin Faydalarını sizlerle paylaşmaya çalışacağız. En iyi sağlık konularını sizlerle paylaşmak için aralıksız olarak makale ve içerik yazmaya devam etmekteyiz. Cilt Güzelliği için bitkisel çözümlerden birisi de Elma Sirkesi

Elma Sirkesinin Faydaları

Elma sirkesinin faydalarını saymakla bitmiyor. Elma Sirkesini isterseniz evde de hazırlayabilirsiniz. Elma sirkesi ile akne ve sivilcelerden kurtulma, kepekten kurtulma ve cild yağlanmasını engellemek için en önemli bitkisel çözüm diyebiliriz. Bu makalemizde elma sirkesinin faydaları ve cilt için yararlarından söz edeceğiz. Bunun dışında da leke çıkarıcı özelliğini de belirtmek gerekiyor diye düşünüyorum. Asırlardır kullanılan ve günümüzde de faydaları bilimin gelişmesi ile daha da ortaya çıkan Elma Sirkesini evde de kolay bir şekilde hazırlayabilirsiniz. Ancak elmaların parlaması için mum yapımında kullanılan parafin kullanmaları nedeni ile dikkat etmeniz gerekmektedir. Hatta imkanınız varsa elma sirkesi yapmak için çürümeye yüz tutmuş veya dalından koparacağınız elmalardan yapmanız faydalı olacaktır.

Elma Sirkesi

Yunan hekimlerden Hipokrattan günümüze kadar bir çok bilim adamının inceleme imkanı bulduğu elma ve elma sirkesinin faydaları asırlık kitaplarda bile geçmektedir. Elma sirkesi tahta kaplarda yada fıçılarda ezilerek fermantasyon olması için bekletilmesi ile oluşur. Elma sirkesinde mineral, fosfat, kalsiyum, sodyum, magnezyum, kükürt, demir gibi elementler mevcuttur. Buda cildin yenilenmesini ve yaraların hızlı iyileşmesi için oldukça önemli elementlerdir. Ayrıca elma sirkesinde B vitamini, C vitamini ve fermante olması nedeni ile asetik asit ve sitrik asitte mevcuttur.

Propecia The side effects of Propecia appear rarely because Finasteride contains the male sexual hormones and it does not cause negative reactions from the side of the body. Motilium Online

Elma sirkesi ile cilt bakımı nasıl yapılır ?

Cilt bakımı için elma sirkesini sürmeden önce cildinizi sıcak su ile yıkayın ve gözeneklerin açılmasını sağlayınız. Daha sonra doğal pamuğa elma sirkesi sürerek cildinize sürebilirsiniz. Elma sirkesi yanıklara, yaşlılıkta oluşan lekelere, akne ve sivilcelere iyi gelmektedir. Sürekli kullanılması ve cilde masaj yapılması sonucu da botoks etkisi de mevcut olduğunu belirtmek gerekir.

Sivilcelerden elma sirkesi ile nasıl kurtulurum ?

Cildinizin ph değerlerinin bozulması ve gözeneklerin tıkanması nedeni ile sivilce ve akneler oluştuğunu belirtmemiz gerekir. Elma sirkesi ciltteki yağlanma oranını azaltır ve ph değerini dengeler böylelikle cildinizdeki sivilcelerden kurtulmanıza ve cildinizin yenilenmesine yardımcı olur. Elma sirkesinin faydalarını saymakla bitmez. Elma sirkesi antiseptik özelliği bulunmaktadır ve cilde her gün sabah akşam uygulamanız halinde sivilcelerinizden 20-40 gün arasında azalma ve kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Elma sirkesini sürdükten sonra cildinizde 10 dakika tutunuz ve daha sonra durulayınız. Durulama sırasında sabun kullanmamanız önem arz etmektedir.

Kuru ve Yağlı ciltlerden elma sirkesi ile kurtulun

Elma sirkesinin ph değerini dengeleme özelliği olduğu için cildinize sürdüğünüz andan itibaren cildinizin ph değerlerini etkilemeye başlayacaktır. Sirkeyi saf su veya normal su ile karıştırın ve tonik haline getiriniz. Daha sonra pamuk vasıtası ile aşağıdan yukarı doğru sürerek siliniz. Ayrıca duştan sonra elma sirkesi kullanmanız saçınızın yağlanma sürecini uzatır ve saçınızın parlamasını sağlamaktadır.

Yaşlılık lekeleri nasıl ortadan kalkar ?

Yaşlılık lekelerinizi ortadan kaldırmak için lazerli tedavi olmanız gerekir ancak bu tedavi yöntemi hem cildinize zarar verir hemde sağlığınızın bozulmasına neden olur. Yaşlılık lekelerinin çoğalmasını durdurmak için elma sirkesi kullanmanızı öneririz. Elma sirkesi ve soğan suyunu eşit miktarda karışım yapınız. Eğer soğan kokusundan rahatsızsanız 2.5 birim elma sirkesi, 1.5 birim soğan suyu kullanabilirsiniz. Bu toniği lekelerinize sürüp 25 dakika bekledikten sonra yıkayınız. Yaşlılık lekelerine maruz kalmanızın asıl nedeni güneş ve fazla D vitaminidir. Bu nedenle güneşten kendinizi korumanızı öneririz. Derin Kırışıklıklar Doğal Yöntemlerle Nasıl Yok Edilir merak ediyorsanız bu makalemizi de inceleyebilirsiniz.

Elma sirkesi ile selülitlerinizden kurtulun

Selülit ile Elma sirkesinin en alakası var diyebilirsiniz ama çok alakası var. Yağ hücrelerinin dolaylı yoldan parçalanmasına ve portakal görünümünden kurtulmanıza neden olmaktadır. Herhangibir masaj yağı ile elma sirkesini karıştıp selülitli bölgeye 30 dakika masaj yapmanız halinde 30 gün sonra gözle görülür şekilde değişiklik göreceksiniz. Masaj sırasında nemlendirici de kullanabilirsiniz.

Tırnak mantarı tedavisi

Tırnak mantarının ne illet birşey olduğunu ben bilirim bundan elma sirkesi sayesinde kurtulduğumu belirtmek isterim. Günde üç kez elma sirkesi ile tırnaklarınızı silmeniz gerekmektedir. İçerisindeki vitaminler tırnağınızın güçlenmesini ve mantar oluşumunu antiseptik özelliği ile yok ettiğini unutmayınız. Elma sirke ile birlikte tuz ile solisyonu hazırlayıp sürerekte tedavi sürecini hızlandırabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Füsun

Yorum bırakın