Kültür Sanat Sinema

En iyi ve En yeni Kore dizileri

en yeni Kore dizileri

Türkiye’de oldukça rabet gören Kore dizileri hakkında sizler için derlediğimiz bu konuda en iyi kore dizilerini sizlerle paylaşacağız. İlk izlediğinizde garip gelecek olan bu diziler zamanla bağımlılık yapar dereceye geliyor ve Kore dizileri ile ilgili oluşan bu bağımlılık zamanla diğer kore dizilerine sıçrıyor. Sizler için oluşturduğumuz bu listede Kore dizilerini ve izlenmesi gereken alternatif diziler hakkında bilgiler oluşturduk.

En iyi Kore dizileri

En çok izlenen Kore dizileri hakkında sizlere bilgi vermeden önce bu dizilerin nerede çekildiğini soruyorlar genelde Kore dizileri diye bahsettiğimiz diziler Güney Kore dizileri olduğunu belirtmekte fayda var diye düşünüyorum. Zaten Kuzey Kore’de bu tip diziler çekilmemektedir. En iyi Kore dizisi önerilerinden isterseniz başlayalım.

İzlenmesi Gereken En İyi Kore dizileri

Hilleo (Healer)

 • IMBD puanı 8,7/10
 • Konusu : Polisiye
 • Yapım : 2014

En iyi kore dizisi Hilleo (Healer)

Propecia The side effects of Propecia appear rarely because Finasteride contains the male sexual hormones and it does not cause negative reactions from the side of the body. Motilium Online

Ömrünüz boyunca izleyebileceğiniz en iyi Güney kore dizilerinden olduğunu belirtmek gerekir. Dizi polisiye tarzı bir dizi ve “Bir insanın canına kast eden, insanlığa kastetmiştir” sözüne tam uyan oyuncu kadrosu ile izlemeniz gereken en iyi kore dizisi olduğunu iddia ediyoruz. Dizi aşk, intikam, macera ve aşk dolu olduğunu kimi zaman öfkelenirken kimi zamanda yüreğinizin içinde heyacanı hissedeceksiniz. Fazla söze gerek yok sanırım aşk entrikalarla dolu olan ve  Kim Moon Ho, Chae Young-Shin ve Healer (Şifacı) adıyla da bilinen Seo Jung-Hoo’nun güçlerini birleştirmesi ile davanın bir parçası olan dostların bir araya gelmesi sonucu oluşan olayları anlatan bu dizi serisi 2014 yılından 2015 yılına kadar yayınlandı. Kore dizisi izleyenlerin özellikle izlemesi gereken diziler arasında yer almaktadır.

Hello Monster (Remember You)

 • IMBD puanı 7.8/10
 • Konusu : Suç, Gizem Romantik
 • Yapım : 2015

En iyi kore dizisi Hello Monster (Remember You)

Kore’nin Sherlock Holmes olarak tabir edebileceğimiz bu dizide seri katil olaylarını çözen kore dizisinde biz en iyi 2. kore dizisi olarak sıramıza yer veriyoruz. Seo-In Uk’un seri olaylarını çözmek için yakınından ayrılmayan Jang Na-Ray’ı yollar bir araya getirir ve seri olayları beraber çözmek için iş birliğini anlatan bu dizide işlenen suç olaylarını çözmek için yaşanan olayları sahneye alan bu dizi oldukça heyecanlı olduğunu tipi kore dizisi olduğunu belirtmek gerekir. Seri katil olayını çözmek için bir araya gelen bu bu çiftin ayrıca nefret ve aşkını bir arada işleyen mükemmel bir dizidir.

Neoui Moksoriga Deulryeo (I Hear Your Voice)

 • IMBD puanı 7.8/10
 • Konusu : Fantastik Komedi, Polisiye
 • Yapım : 2013

En iyi kore dizisi Neoui Moksoriga Deullyeo (I Hear Your Voice

İlk sezonu 2013 yılında yayınlandı ancak devamı gelmedi IMBD puanına göre oldukça iyi puan alan kore dizisinde bu dizi 3. en iyi kore dizisi olarak sitemizde yerini alıyor. Kariyerinde oldukça başarılı Avukat ( Jang Hye Sung ), eskiden polis olan Memur ( Cha Kwan Woo ) ve  insanların düşüncelerini okuma yeteneği olan ( Park Soo Ha ) bir araya gelerek adaleti yerine getirmek için verdikleri çabayı anlatan bu dizi oldukça sürükleyici. Polisiye tadında bir kore dizisi arıyorsanız bu dizi tam size göre olduğunu belirtmek lazım.

49 Days

 • IMBD puanı 8.2/10
 • Konusu : Drama
 • Yapım : 2013

En iyi kore dizisi 49 Days

Jin Hyun Shin adında güzel bir kadının düğününden önce trafik kazası geçirmesiyle komaya girer. Ölüm ile yaşamın kıyısında kalan bu kadına Scheduler  isminde bir meleğin 2. bir şans istemesi üzerine meleğin 3 saf insandan göz yaşı istemesini konu alan saçmada görünsede oldukça sürükleyici olan bu dizide başka bir olarak Song Yi Kyung bedeninde tekrar hayat bulan drama türündeki bu dizide yaşanan olaylar işlenmiştir.

5. The Man from Nowhere

 • IMBD puanı 7.8/10
 • Konusu : Aşk, Drama ve Polisiye
 • Yapım : 2013

En iyi kore dizisi The Man from Nowhere

Kore dizileri arasında tercih edebileceğiniz en iyi polisiye dizi olduğunu Türkiye’de de bir çok dizinin bu diziden esinlenerek yapıldığını belirtmek gerekir. Tae-Shik eski bir polistir ve hayattan soyutlanmış bir kıza yardım etmek için kendini adayan ve bu konuda yaşam savaşı veren kızın organ mafyasının eline düşmesini konu alan bu dizide eski polis Tae-Shik’in mafyanın elinden almak için uğraşmasını konu alan bu dizide Polisiye ve dramanın dibine vuracağınıza eminiz 🙂

En iyi kore dizileri ile ilgili sizlerle bilgi paylaşmaya devam edeceğiz. Aşk drama ve polisiye konularını işleyen Kore dizilerini işleyen en iyi 5 diziyi sizlerle paylaştık ilerleyen zamanlarda sizlerle diğer konuları işleyen dizileri paylaşacağız.

Yazar Hakkında

Füsun

Yorum bırakın