Genel Sağlık

Erkeklerde Saç Ekimi


Erkeklerde Saç Ekimi Sonrası Saçlar Dökülürmü?

Saç ekiminden sonra, ekilen saçların  dökülme riski, yok denecek kadar azdır. Bunu şu şekilde bilimsel olarak açıklayabiliriz. Saçları çok yüksek oranda dökülmüş kişilere baktığımız zaman, her iki kulağın arasındaki, ense bölgesindeki saçların, kaldığı izlenmektedir.

Bunun bilimsel açıklaması şu şekildedir; Ense bölgesindeki saç kökleri, erkeklik hormonundan etkilenmeyen saç kökleridir ve bu hormon tarafından dökülemeyen saç kökleridir. Saç ekiminde bu saç kökleri kullanıldığından dolayı, bunlar alınıyor ve saç olmayan bölgeye taşınıyor, böylelikle saç olayan bölgede yeniden saç çıkması sağlanıyor. Bu şekilde kullanılan saç kökleri de ömür boyu kalıcı olmaktadır.

Propecia The side effects of Propecia appear rarely because Finasteride contains the male sexual hormones and it does not cause negative reactions from the side of the body. Motilium Online

Erkeklerde Saç Ekimi İçin Nelere Dikkat Edilmeli

Ancak burada hekimin tecrübesi, alınan bölgenin iyi seçilmesi, dökülme fonksiyonu olan köklerin seçilmemesi, çok büyük önem arz etmektedir. Tabi ki saç ekiminin başarısını ve gelecekte ortaya çıkabilecek sonucu etkileyen en önemli parametreler; kişinin tecrübesi, kişinin dokuya gösterdiği saygı, kullanılan alet ve ekipmanların teknolojisinin çok iyi olması, alınan saçların korunması, yeni saç kanallarının açılırken yönlerinin ve derinliklerinin iyi ayarlanması, ekilecek saçların dışarıda herhangi bir zarara karşı maruz kalmaması, yapılacak olan saç ekiminin başarısını etkileyen çok önemli faktörlerdir.

Hasta Olan Kişilere Saç Ekimi Yapılırmı

Bunların dışında, saç ekimi yapılacak kişilere, özellikle ekim öncesinde bazı tetkik ve tahliller uygulanmalıdır. Bu tahliller neticesinde, kişide herhangi bir sistemik hastalık ve metabolik hastalık ortaya çıkmaz ise saç ekiminin en önemli adayları arasına girmektedir. Bunun yanında kalp, tansiyon, şeker hastalığı gibi rahatsızlıkları olanlara da saç ekimi yapılabilmektedir. Ancak bu kişilerin hastalığının kontrol altında olması, uzman kişiler tarafından bu işlemin yapılabilmesinin onaylanması, çok çok büyük önem arz etmektedir. Kişilere işlem esnasında, ciddi monitör takibi, hayati parametlerin değerlendirilmesi, ve kişilerin gidişatının yakından izlenmesi çok önemlidir.

Saç Ekiminin Başarılı Olabilmesi İçin Nelere Dikkat Edilmeli

Saç ekim işleminin başarılı olabilmesi için, işlemin hastane koşullarında ve kesinlikle uzman bir hekim denetiminde ve tercihen bu işlemi çok iyi bilen plastik cerrahların denetiminde yapılması, işlemin başarısını, kişinin hayati tehlikelerinin ortaya çıkmamasını sağlamaktadır.

Sonuç itibari ile uzun süren cerrahi bir girişim olduğundan ötürü, tamamıyla serin bir ortamda, uzman kişiler tarafından, tecrübesi çok ciddi düzeyde olan kişiler tarafından yapılan ekimler, her yaşta ve çeşitli hastalıklara sahip olsa bile her kişiye uygulanabilecek işlemdir. Bu şekilde yapılan saç ekimi işlemlerinde, uzun vadeli, kalıcı ve tekrar dökülmeyen saçlara sahip olmak mümkündür.

Sitemizde yayınlanan konulardan anında haberdar olmak için Facebook Fan sayfamızı beğenmeyi unutmayınız.

Yazar Hakkında

ismail

Yorum bırakın