Genel

Erkeksiz Bir Dünya Nasıl Olurdu

Erkeksiz Bir Dünya Nasıl Olurdu

Erkeksiz Bir Dünya Nasıl Olurdu ? “Memeliler” terimi, doğum anından itibaren yaşamı sürdürmeyi sağlayan bezlerden gelmektedir. Bu bezler sadece kadınlarda işlevsellik gösterir. Ancak yine de “memeli” terimi canlıların objektif, ortak özelliklerine dayanmaktayken, insanlık için kullanılan Homo terimi, bilimde maskülen bir ön yargı yansıtarak 18. yüzyılda ortaya çıkmıştır. Gerçekten de Erkeklere İhtiyacımız Var Mı kadınlar insan ırkının devamı için yeterli mi ?

  • Ancak günümüzde erkeklerin üretimle ve ebeveynlikle alakaları giderek azaldığı için her geçen gün bu ön yargı da giderek kırılmakta. Kadınlar artık erkeklerle sadece eşit değiller. “İnsanoğlu” kelimesinin tamamen yanlış isimlendirildiği açıkça ortada. Türümüzü artık, kesintisiz, içten ve esaslı bir “annelik” kavramı tanımlamakta.

Erkeksiz Bir Dünya Nasıl Olurdu ? Onlarsız İnsanlık Devam Eder Mi?

Gençleri nasıl yetiştirdiğimiz, onlara neler katabildiğimiz, biz memelilerin esas davranışlarını belirliyor aslında. Giderek bazı kadınların erkek olmadan doğum yapmayı tercih edebileceği öngörülüyor. Neyse ki sadece kadın tarafından yetiştirilen bir çocuğun nasıl olabileceği hakkındaki araştırmalar oldukça tatmin edici. Uzmanlar, çocukları asıl yıpratan şeyin, ebeveynlerinin sayısı veya cinsiyeti değil, fakirlik olduğunu belirtiyor.

Kadınların erkeklerin aksine, üreme için hem gerekli hem de yeterli olması, bir bebeğin ilk hücresinin (yumurtalık) oluşumundan fetüse, sonra da doğuma ve emzirilme dönemine kadar olan süreçte babanın olması gerekli değildir. Baba bilimsel olarak bu süreçte herhangi bir yerde, işte, evde, hapishanede ya da savaşta olabilir.

Propecia The side effects of Propecia appear rarely because Finasteride contains the male sexual hormones and it does not cause negative reactions from the side of the body. Motilium Online

Erkeksiz Bir Dünya Nasıl OlurduBabaların Bir Kuru DNA’sı Mı?

Geçmişimizi düşünelim. Bir yumurta olarak hayatınız annenizin gelişmekte olan yumurtalığında başladı. Anneniz de doğmadan önce büyük annenizin içindeki cenin halindeki annenizin içindeydiniz. Ve tüm bu süreç boyunca annenizin yumurta kanalından beslendiniz ve annenizin tüm genetik mesajlarını sakladınız.

Sonra bir noktada, babanız bu duruma kısa bir süre dahil oldu ve ayrıldı. Siz yumurta halindeyken babanızın bıraktığı, hiçbir besin veya hücresel koruma sağlamayan hücrelerle karşılaştınız. Size kattığı tek şey sadece DNA’sıydı.

Sonrasında 9 ay boyunca annenizin kemiklerindeki mineralleri, kanındaki oksijeni alarak beslendiniz ve enerji aldınız. Ve yine anneniz, siz doğana kadar sizi taşımaya devam etti. En sonunda sizi doğururken, genel sağlığınızı, sindirim sisteminizi ve derinizi koruyan milyarlarca bakteri üreterek sizi doğum kanalından dünya ya getirdi.

Eğer sizi emzirerek beslediyse, yine bütün proteinleri, şekeri, yağları ve suyu annenizden almaya devam ettiniz. Sizin üstünüze titreyerek ve süt yardımıyla antibiyotik sağlayarak sizi tüm hastalıklardan da korudu.

Babaların yardımı tabi ki de göz ardı edilemez. Size pek çok şey katabilir, yaşamınızda etkili olabilir. Ancak bu, üremedeki “yeterlilik ve gereklilikle” tamamen farklıdır.

Erkeksiz Bir Dünya Nasıl OlurduErkekler bir gecede yok olsa ?

Erkeksiz Bir Dünya Nasıl Olurdu hiç düşündünüz mü ? Eğer bir kadın erkek olmadan üremek istiyorsa, ihtiyacı olan tek şey bir donörden dondurulmuş veya yeni sperm alması. Eğer bu gece erkeklerin hepsi yok olsaydı, dondurulmuş spermler ile insan ırkı yaşamaya devam edebilirdi. Ancak kadınlar yok olsaydı işte o an insan soyu tükenirdi.

Sonuç olarak asıl soru şu: “İnsanoğlunun” gerçekten de erkeklere ihtiyacı var mı? Oldukça yaklaştığımız klonlama teknolojisi ve yeteri kadar dondurulmuş sperm ile dünya üzerinde yaşam rahatlıkla sürdürülebilir. Bu durumda maddi geçiminin nasıl olabileceğini düşünebiliriz belki.

Erkeklerin toplum kültürünce ekmek kazanan taraf olduğu bir gerçek. Ancak 1980’den bu yana kadınların büyük bir çoğunluğu üniversite mezunu olmakta ve bu sayı her gün artıyor. Her ne kadar kas gücü olarak erkeklerin üstün olduğu doğru olsa da, günümüz yaşamında teknoloji ve bilgi ile bu zayıflığın da bir etkisi kalmıyor.

Eğer makalemizi beğendiyseniz bizi takip etmeye devam etmek için TIKLAYINIZ

Yazar Hakkında

Füsun

Yorum bırakın