Nasıl Yapılır ?

Evde bulaşık deterjanı nasıl yapılır?

Evde deterjan yapımı

Uzmanalan ekibi olarak sağlığımızı korumak için faydalı olduğuna inandığımız, evde bulaşık deterjanı nasıl yapılır? konulu yazımızı umarız faydalı bulur ve uygularsınız. Hepimizin bildiği gibi doğal olmayan kimyasal ürünler her zaman insan sağlığı için ciddi anlamda bir tehdittir. Özellikle bu ürünleri yemek yediğimiz materyalleri temizlemek için kullanıyorsak! Bu yüzden uzmanların önerisi doğal sayılabilecek türden olan deterjanlar ile mutfakta malzemelerimizi yani yemek yediğimiz eşyalarımızı temizlemektir.

Kimyasal deterjanlar alerjiye sebep oluyor

Bulaşık deterjanlarıyla her gün mutfakta kullandığınız eşyaları yıkamakta ve onları tekrar tekrar kullanmaktayız. Bu yüzden de her gün bulaşık deterjanıyla birden fazla etkileşimde bulunmuş oluyoruz. İçinde ne olduğunu bilmediğiniz ve içindekiler bölümünü okuduğunuzda da ne olduğunu anlayamadığınız bulaşık deterjanlarını kullanmaya devam etmek istemiyorsanız evde kendi bulaşık deterjanınızı yapmanız mümkün. Üstelik birçok kişinin deterjanlara karşı alerjileri de olabiliyor.

Bulaşık deterjanları elde ve makinede yıkamak için iki çeşittir ve şöyle hazırlanır:

Evde bulaşık deterjanı nasıl yapılır

Propecia The side effects of Propecia appear rarely because Finasteride contains the male sexual hormones and it does not cause negative reactions from the side of the body. Motilium Online

Bulaşık makinesinde kullanmak için evde yapabileceğiniz bulaşık deterjanı tarifi:

Ev yapımı bulaşık makinesi deterjanı için, makinenizin tuz koyduğunuz bölümüne limon tuzu, parlatıcı bölümüne ise limon suyu tercihen elma sirkesi koyarak makinenizi kullanabilirsiniz. Limon tuzu bulaşıklarınızı temizler ve makinenizi kirece karşı korur. Elma sirkesi ise bulaşıklarınızdaki matlaşmayı engeller.

Bu malzemeleri böyle değil de tablet şeklinde kullanmayı isterseniz limon tuzunu sirke ve biraz su ile eritip buzdolabının buz kalıplarında dondurup daha sonra kullanabilirsiniz. Ancak bu şekilde kullanırken de makinenizin parlatıcı bölümüne elma sirkesi koymayı ihmal etmeyiniz. Çünkü elma sirkesi kullanmadığınızda yıkadığınız cam eşyalar matlaşabilir.
Evde bulaşık deterjanı nasıl yapılır

Elde yıkamak için evde bulaşık deterjanı nasıl yapılır?

Bir kalıp beyaz doğal sabunun yarısını rendeleyiniz. 3 veya 4 bardak sıcak suyun içine bir yemek kaşığı boraks* ( suda ve sıcakta çözünen, yoğunlaşmış bir borik asitten türeyen sodyum tuzu*) ve rendelediğiniz sabunu içine koyup sabun eriyip homojen bir kıvam elde edene kadar iyice karıştırınız. Hoş koku vermesi için bu karışımın içine istediğiniz aromatik bitkisel yağlardan 10-15 damla kadar ekleyebilirsiniz.

Bu tip yöntemleri kullanarak doğal yollardan kendi hazırladığınız bulaşık deterjanınızı evinizde gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Sağlığınızı korumak için evde deterjan yapımını alışkanlık haline getirmenizi öneririz.

Daha fazlası için Facebook Fan sayfamızı takip edin

Yazar Hakkında

Füsun

Yorum bırakın