Genel

Evlilikte Uyum Süreci Nasıldır Neler Yapılmalıdır?


Evlilikte Uyum Süreci Nasıldır Neler Yapılmalıdır?: Evlilik… Bu sihirli kelime o kadar çok şey hatırlatır ve çağrıştırırki, bir o kadar çok şeyi de beraberinde getirir ki bu tek kelimenin önemi evlenmeden önce asla anlaşılamaz.

Evlilikte Uyum Süreci Nasıldır Neler Yapılmalıdır?

İki farklı hayatlar, iki farklı ilgi, istek, beklenti, tutum, iki farklı büyütülme tarzı, iki değişik yaşam tarzı, 2 farklı kişilik gibi kavramları çağrıştırdığı gibide, uyum, aile, yuva,anlayış, sadakat, fedakarlık, saygı, güven, evlat sıcaklığı, birlik, bütünlük, sırdaş, yoldaş, en güvenilen gibi kavramlardır. Bunların  hepsini çağrıştırmakta ve bunları hep beraberinde getirmektedir. Çağrışımlar bile bu kadar farklıyken ve çeşitli iken, bu kadar çok farklılıklarla birlikte bir tek çatı altında birleşen eşler birbirlerine nasıl uyum sağlarlarki? Bu kadar çok farklılıkla nasıl başa çıkılır da nasıl bir ortak yerde noktada buluşulur?

Evlilikte Uyum Süreci Nasıldır Neler Yapılmalıdır?

Evlilikte Uyum Süreci Nasıldır?

Propecia The side effects of Propecia appear rarely because Finasteride contains the male sexual hormones and it does not cause negative reactions from the side of the body. Motilium Online

Evlilikte Uyum Süreci Nasıldır

Seven kişi başedebilir dediğinizi duyar gibiyim sanki. Elbetteki evliliğin ilk atılan adımı, sevgi, aşk, güven ve saygıdan geçer. Ama kısa süre sonra aşk, o kıpır kıpır cıvıl cıvıl heyecanımız geçtiğinde geriye sadece sevgi saygıya bırakır. O ilk başlardaki heyecan ve aşkın akışına kapılıp gittiğimiz zamanlar bittikten sonra, asıl ozaman eşler birbirlerini tanımaya, birbirlerinin huyunu anlamaya net bir şekilde başlarlar. Kimileri hayal kırıklığı yaşarken, kimimiz de “iyi ki”lerini daha da arttırır.

İşte tamda bu zamanlarda eşlerin uyum zamanıdır. Bu yüzden, aşk, heyecan gittiğinde saygıya çok önemli iş düşer. Eşler birbirlerine bir birey olarak saygı duydukları zaman, birbirinin haklarını kısıtlamadıkları zaman uyum sürecleri daha kolaylaşacaktır. Nasıl ki bir arabada dengeyi sağlayan dört teker varsa, tek tarafındaki bir tekeri çıkardığımızda araba yürümez ise evlilik de aynı bunun gibidir. Her çiftlerin bireylerin kendilerine ait sorumlulukları bulunmaktadır. Her birey kendi gücünün yettiğince fedakarlık yaparlar, kendi sorumluluğunu üstlenirler.

 

Evlilikte Uyum Süreci Nasıldır Neler Yapılmalıdır?

Evlilikte Uyum Süreci

Uzun yıllar boyu sadece tek bir eş fedakarlık yaparsa ve karşılık göremezse eğer bu dengenin bozulmasına yol açacaktır. Herkes sorumluluğunu bilmelidirler, karşılıklı fedakarlıklar, sevgi ve en önemlisi de saygıya dayalı bir süreç olmalıdır. Karşılıklı saygı sevgi hoşgörü memnuniyet ve karşılıklı sorumluluk alımı olmalıdır. Tartışmalarda bile karşıdaki kişinin birey olduğu, onunda istekleri, hakları olduğu unutulmadığı zaman daha kolay olacaktır. Her iki bireyde birbirlerinin düşüncelerini, beklentilerini, haklarını göz önünde bulundurmalıdırlar. İlk olarak bireylerin eş olarak seçecekleri kişiyi çok iyi tanımaları gereklidir.

Eşlerin özelliklerinin birbirinin aynısı olmasının yanı sıra birbirini tamamlamaları önemlidir. Birbirlerine karşı anlayışlı hoş görülü olmaları çok önemlidir.
Evlilik aslında çok güzel hemde çok karmaşık ve bir çok özelliği içinde barındıran bir yapı olmasına rağmen, karşılıklı esnek olma, birbirinin kültürüne, yapısına, ayak uydurma gibi özellikler bizi uyumlu ve mutlu bir evliliğe götürmektedir. Birbirinin alışkanlıklarına, değerlerine saygı duymak hem karşı tarafı mutlu ettiği gibi, onunda sana karşı saygı ve anlayışlı yaklaşmasını sağlayacaktır. Unutmayınız ki sevgi saygı dünyadaki her kapıyı açacak olan altın bir kilittir!

Bizleri Takip İçin Buraya Tıklayarak Facebook Fan Sayfamızı Beğenebilirsiniz.

Genel Bölümü Katagorimizede Göz Atmak İçin Tıklayınız.

Yazar Hakkında

ismail

Yorum bırakın