Genel Sağlık

Fazla Bilgisayar Kullanmanın Yol Açabileceği Bazı Zararlar Nelerdir?


Fazla Bilgisayar Kullanmanın Yol Açabileceği Bazı Zararlar Nelerdir?: Günümüz de çoğunluğun elinde akıllı telefonlar evlerimizde bilgiyar ve iş yerlerinde bile  alışkanlık haline getirdiğimiz ve kullanmaya doyamadığımız teknoloji mucizesi dediğimiz bilgisayarın ileriki yaşantımızda bizi olumsuz etkileyeceğini asla düşünmeyiz. Genelde  bütün elektrikli teknoloji ürünlerinde  ve bilgisayarda olan zararlı radyasyonların farkına varmadan uzun saatlerce bilgisayar üzerinde işlemler yaparız ve zaman geçiririz.

Fazla Bilgisayar Kullanmanın Yol Açabileceği Bazı Zararlar Nelerdir?

Bigisayar Kullanmanın Zararları

Fazla Bilgisayar Kullanmanın Yol Açabileceği Bazı Zararlar Nelerdir?

Bu ne kadar doğru bir yöntemdir acaba ? Uzmanların söylediğine göre bilgisayar kullanımlarının çocuklara zarar verdiğini söylediklerini duymaktayız. Duyup da duymamazlıktan geliyoruz aslında bizleri ve çocuklarımızı bu risk faktörünün içine atıyor malesef. Aslında bilgisayar çok faydalı teknolojik bir üründür. Fakat bunu fazla abartmak gerekiyor, sosyal medyalarda uzun saatlerce zaman geçirmek, aile ilişkilerini unutmamak, bilgisayarın bizlere sunduğu zararı anlatır.

Propecia The side effects of Propecia appear rarely because Finasteride contains the male sexual hormones and it does not cause negative reactions from the side of the body. Motilium Online

Fazla Bilgisayar Kullanmanın Yol Açabileceği Bazı Zararlar Nelerdir?

Bigisayar Masasında Nasıl Oturmalıyız

Özellikle akıllı telefonlar Android cihazlarında sınırsız paketlerden faydalanarak internet kullanımı ve dokunmatik akıllı cep telefonlarında arttığı görülmektedir. Bilgisayarın zararlarını sizlere detaylı bir şekilde anlatmak istiyoruz.

Fazla Bilgisayar Kullanmanın Zararları Nelerdir? 

Bunlar Nelerdir: 

  • Bilgisayar alışkanlığı olan kişilerde başladığı zaman doğal olarak düzensizlikler ortaya çıkmasına sebep olacaktır. Bunlar neler mi dediniz? İlk başta uyku düzensizlikleri, yemek düzensizlikleri, işe geç kalmalar, okula geç kalmalar bitkinlik, yorgunluk ve benzeri durumlar gerçekleşir. Bu sebepledirki bilgisayarların aşırı kullanılmasını tavsiye etmiyoruz.
  • Sosyal medya kullanan insanları gün içinde ne kadar bağımlısı olduklarını bilgisayarda fazla zaman geçirdiklerini de görmekteyiz. Özellikle facebook, twitter, ınstagram, youtube, tumblr gibi alışkanlıklarınız var ise doğal olarak dikkatiniz çekecektir ve sürekli her şeyi takip modunda kalmak isteyeceksinizdir.
  • Okul çağındaki bir çocukların daima tablet, bilgisayar, akıllı telefonlar ile oyun oynama alışkanlıkları varsa, buda onun okuldaki başarısında düşüşlere sebep olacaktır. Çocuğun başarılı biri olmasının önüne geçecektir. Özellikle çocuklarınızı bu tür alışkanlıklardan uzak tutun.
  • Bilgisayarlar, gözlere zarar verir. Sürekli bilgisayar kullanmak aktif olma göz hastalıklarına yol açarlar.
  • Çocuklarda ve büyüklerde yemek yeme alışkanlığını bozar. Daima atıştırma ve bilgisayar başında  yemek yemek, oyun başında yemek yeme istekleri artar. Bu durumda onların sağlıksız beslenmelerine yol açarlar. Bigisayar başında fazla oturmaktan hareketsiz kalan kişilerde, Obezite sorunları, dengesiz ve sağlıksız beslenen kişilerde boy göstermektedirler.
  • Radyosyon  kapan kişiler Kanserli hastalıklara daha erken yaşlarda yol açar. Bilgisayarın zararları oldukça çok fazladır. Saatlerce masa başında bilgisayarla zaman geçiren uğraşanların en sık rastladığı durum bel ağrıları, boyun ağrıları, baş ağrılarıdır.  Şu anda günümüzün rahatsızlığı  zamanla herkesin yaşadığı bir  rahatsızlık ortaya çıkmıştır  mouse  hastalığıdır ellerin bilek  bölgesinde agrılar yaşatır, ayrıca  sağ omuz ve sağ küreklerde ağrının artmasıdır  buda  uzun saatlerce mouse tutan kişilerde  boy göstermektedir. Sağlığınız için bu tür fazla alışkanlıklardan uzak durunuz.

Takip İçin Buraya Tıklayarak  Facebook Fan Sayfamızı Beğenebilirsiniz…

Sağlık Bölümü Katagorimizede Göz Atmak İçin Tıklayınız.

Yazar Hakkında

ismail

Yorum bırakın