Mobil

Firmalardan Gelen Smsler Nasıl Engellenir

Firmalardan Gelen Smsler Nasıl Engellenir
Firmalardan Gelen Smsler Nasıl Engellenir

Bir çoğumuzun başına gelmiştir ve hala gelmektedir. Numaralarımızı nereden ve nasıl bulduklarını bilmiyoruz tabi ki ama tek bir gerçek var ki, zamanlı zamansız istem dışı, hiç bir yere kayıt ve üye olmadan gelen smsler. Peki firmalardan gelen smsler nasıl engellenir ve bir daha bu smslerin gelmemesi için ne yapmak gerekli.

Firmalardan Gelen Smsler Nasıl Engellenir

Bir çoğumuz bu gelen smsleri engellemenin bir yolunu aramaktadır.

 • Bu işe gsm operatörünüzü arayarak başlayabilirsiniz.

Sms almak istemediğiniz telefon numarasını belirterek o numaradan gelen smsler engellenir. Tabiki bu bir çaremi ? Reklam firmaları olayı bazen o kadar abartıyor ki, bu durum can sıkıcı bir hale geliyor. Birini engelliyorsunuz farklı bir numara ile yine sizlere sms göndermeye devam ediyorlar.

Propecia The side effects of Propecia appear rarely because Finasteride contains the male sexual hormones and it does not cause negative reactions from the side of the body. Motilium Online

Gsm operatörü haricinde farklı bir yöntem ise;

 • Akıllı telefonlar için app store yada google play store’da bulunan sms engelleme uygulamaları indirerek bu duruma çözüm bulabilirsiniz.

Bazı telefonlarda ise hiç bir uygulama indirmeden, telefonun kendi üzerinde bulundurduğu sms engelleme özelliğinide kullanabilirsiniz.

En iyi sms ve çağrı engelleme uygulamaları

 • Calls Blacklist

Bu uygulama telefonunuzda fazla yer kaplamaz. Kullanıcı kitlesi en yüksek olan uygulamalardan biridir. Tek tıkla uygulamayı etkinleştirebilirsiniz. En güzel özelliği ise; misal olarak 0800 lü numaralardan sms ve çağrı almak istemiyorsanız bunu tanımladığınız taktirde 0800 ile başlayan hiç bir numaradan sms ve çağrı almazsınız.

Diğer en iyi uygulamalar ise aşağıda sıralanmıştır.

 • Call Blocker Free
 • Truecaller
 • Truemessenger

En çok sevilen mesaj engelleme uygulamalarından biridir. Bu uygulama gelen çağrılar engellemez, sadece gelen smsleri engellemeye yarar.

 • Google Phone

Bu uygulamada ise, sizi arayan yada sms atan numara google üzerinde kayıtlı ise, size hangi numaradan aranıldığı yada sms atılırsa atılsın o numaraya ait işletmenin adını görürsünüz.

 • Mr. Number
 • Call Blocker
 • Whoscall
 • Blacklistcall

Yukarıda isimlerini yazdığımız uygulamalar, kullanıcılar tarafından beğeni kazanmış ve kullanımı en çok olan, sms engelleme uygulaması ve çağrı engelleme uygulamaları olarak listeye girmiştir.

İndireceğiniz uygulamalardaki politikaları vs dikkatlice okuyunuz ve ona göre indiriniz. Telefonunuza yükleme yapacağınız uygulamalardan sitemiz sorumlu değildir. Bilgi amaçlı paylaşımdır.

Dikkatini çekeceğini düşündüğümüz diğer mobil konulara buradan ulaşabilirsiniz.

Yazar Hakkında

ismail

Yorum bırakın