Sağlık

Gazlı içecekler ve kemiklerimize etkileri

Gazlı içecekler ve kemiklerimize etkileri

Genel olarak pek çok insan kolanın ve kafeinin zararlarını görmezden geliyor. Gazlı içecekler ve kemiklerimize etkileri Uzmanalan ekibi olarak biz de bu yazımızda size sadece 1 bardak içtiğinizde olanları ve kemiklerdeki değişimi anlatacağız. Ama en önemli sorunu sona sakladık. Lütfen adım adım okuyarak kendinizi bu yazıdaki kişinin yerine koyun.

Gazlı içecekler ve kemiklerimize etkileri nelerdir?

Gazlı içecekler ve kemiklerimize etkileriBir bardak kola içtiğimiz zaman ilk 10 dakikada 10 tatlı kaşığı şeker, hemen kana karışır. Yani günlük alınması gereken limitleri aşmış oluruz. Ayrıca gün içinde birçok besinde de şeker olduğunu unutmamak lazım. Ayrıca içeceğe lezzet tadını veren fosfor da girer vücudumuza. Fosfor şekerin tadını baskılamak için kullanılır. Yoksa 1 fincan çaya 30-40 adet şeker attığınızı düşünelim, içilebilir mi? tabi ki hayır.

Bir bardak kola içtikten 20 dakika sonra kan şekeriniz aniden yükselir, buna karşılık olarak da insülin hormonu yükselir. Aldığınız şeker direk olarak kana geçti bile. Karaciğerde şeker yağa dönüşecek ve karaciğer yağlanması dediğimiz sorun oluşacak. Pek çok sağlık sorununun kapısını araladınız…

Propecia The side effects of Propecia appear rarely because Finasteride contains the male sexual hormones and it does not cause negative reactions from the side of the body. Motilium Online

40.dakikadan sonra; kafeinin tümü kana geçer ve bu da kan basıncını yükseltir. Beyin adenosinin hormon reseptörlerini uyuşturmaya başladı. Artık uyuşturucu almış gibi enerjiksiniz. Aslında vücudunuz yoruluyor fakat yorgunluk hissi oluşmadığı için hareket etmeye, yerinizde durmadan zıplamaya devam ediyorsunuz gibi de düşünebilirsiniz.

Gazlı içecekler ve kemiklerimize etkileri

45.dakikadan sonra; beyinde dopamin yapımı artar. Dopamin, hepimizin debildiği gibi mutluluk hormonudur ve yoğun enerjiyle devam eder.

60-90 dakika sonra; ani halsizlik hissi başlayacaktır. Acıkma hissi, huzursuzluk, ellerde titreme ve ardından kola ve tatlılara tekrar saldırılır. Çünkü vücudumuz o yüklü enerji hissine artık bağımlılık hissetmektedir. Beyinde meydana gelen dopamin mutluluğuna bağımlılık başlamıştır. Bu bir kısır döngüye dönmüştür.

Buradan sonrası aslında çok önemli, çünkü buraya kadar bilgileri televizyonlarda ve sosyal medyada pek çok hekim dile getirdi.

Kemik erimesi başlıyor

Kemik erimesi başladı, kemiklerinizin içinde bulaşık süngerin de olduğu gibi boşluklar vardır. Sizin o boşluklarınız artık çok daha büyük! Bu da ne demek biliyor musunuz, en ufak bir darbede kemikleriniz kırılacak. Yaşlanmış gibi iskeletimiz içe çökecek. Kambur olacaksınız, eklemleriniz ağrıyacak, hareket kabiliyetiniz kısıtlanacak.

Gazlı içecekler ve kemiklerimize etkileri

 

Şimdi özetleyelim eğer şekerli ve gazlı içecekler içersek ne olur?

Karaciğer yağlanması başlar, göbek yağlanması, bel çevresi genişliği ve memelerin büyümesi artar. Şeker hastası olursunuz. Kemikleriniz erimeye başlar. Kısacası yaşayan ölüler olursunuz. Sağlığımızı korumak için gazlı ve şekerli içeceklerden uzak durmalı içmemeli ve içirmemeliyiz. Sağlık dolu güzel günler dileriz.

Benzer konuda makalelerimiz için Sağlık Kategorimizi İnceleyebilirsiniz

Yazar Hakkında

Füsun

Yorum bırakın