Kolay gebe ( hamile ) kalabilmenin cinsel ilişki sayısıyla alakası aslında yoktur. Halk arasında bunun tam tersi söylense de bu görüş uzmanlar tarafından kabul görmemiştir.

Cinsel ilişkinin etkisi kişiden kişiye değişmektedir. Bir kadın tek seferlik bir ilişkide gebe kalabilirken bazı çiftler defalarca denemelerine rağmen pozitif sonuç alamayabilirler.

Gebe kalabilmek için erkeğin sperm kalitesi’nin de çok önemli olduğu bilinmelidir. Ayrıca hamile kalma sürecinde cinsel ilişkinin sıklığından çok, zamanlaması en önemli unsurdur.
Hamilelik Haftası Hesaplama

Uzmanlarca da kabul edilen periyota göre bir kadının gebe kalması için daha elverişli olan tarihler, son adet tarihinin ilk gününden itibaren 12-14-16. günlerde cinsel ilişkiye girmektir. Hazırladığımız bu hesaplama programı size bu uygun günleri tespit etmekte yardımcı olacaktır.

Buna rağmen 6 ay boyunca düzenli bir cinsel ilişkiye rağmen gebelik süreci başlamadığı takdirde doktorunuza başvurmanız önemle tavsiye edilir.

Aşağıda vermiş olduğumuz, sizler için hazırlanan gebelik haftası hesaplama programının çalışması için sizlerden istenilen bilgileri eksiksiz ve doğru olarak doldurmaya gayret gösterin.