Genel

Genelde Hep Yanlış İnsanlara Aşık Oluruz Neden?


Genelde Hep Yanlış İnsanlara Aşık Oluruz Neden?

Genelde Hep Yanlış İnsanlara Aşık Oluruz Neden?: Aşk tek kelimeyle ne güzel bir  şeydir. Bana  aşkı anlat aşk nedir der gibi fısıltılar duyuyorum sanki, gelin ozaman aşkın öncelikle  dilimiz döndüğünce kalemimiz yazdığınca tarif etmeye çalışalım. Senin için yaratılanı keşfetmenin adıdır AŞK. Hiç tanımadığın birini kalbinin içine alıp, hayatına ortak etmektir, mutluluğu üzüntüyü sevinci paylaşmaktır, birlikte gülmek birlikte ağlamaktır. Başlangıçtır, hayata sıfırdan doğmuş gibi olmaktır AŞK. Aşk sevdiği kişi için  her şeye katlanmaktır. Onun için  her gün varlığına şükretmektir. Yani AŞK çıkarsızca birini karşılıksız sevmektir.

Hayatın en güzel, en şahane en yabani ve aynı zamanda en evcil duygusu olan aşkı sıra dışı sorularla çözmeye hazır mıyız? Acaba neden yanlış insanlara aşık olmayı tercih ederiz.

Genelde kafamızın içinde doğru insan denilen bir düşünce kavramı vardır. Beynimizde belli ölçülerden, daha doğrusu kalıplaşmış düşüncelerden meydana gelen bir şekil şeması oluşturuyoruz. Sıkılmadan hayatımızın aşkını erkeğini arayıp duruyoruz ve onu bulma konusunda çok sabırsız aceleci davranıyoruz. Aşk söz konusu olduğunda konulan yasakların, engellerin ayrı bir çekiciliği cazibesi oluyor. Aşktaki yaşanan İmkansızlık aşka apayrı bambaşka bir lezzet tat katıyor. Bizlerde aslında içteniçe bu imkansızlığı yaşamaktan çok haz alıyoruz ve hoşlanıyoruz, bu duygunun içimizdeki tutkuyu tetiklemesine arttırmasına adeta göz yumuyor, bir taraftanda bir türlü düzenli uzun süreli bir ilişki kuramamanın cefasını, acısını üzüntüsünü çekiyoruz.

Aşk, sizce her zaman fedakarlık mı demektir?

Genelde Hep Yanlış İnsanlara Aşık Oluruz Neden?

Genelde Hep Yanlış İnsanlara Aşık Oluruz Neden?

Propecia The side effects of Propecia appear rarely because Finasteride contains the male sexual hormones and it does not cause negative reactions from the side of the body. Motilium Online

Ordan  seslerinizi duyar gibiyim. Tabiki hayır. Bir tarafın öbürü için kendisini hiçe sayması bence aşk olamaz. Bence aşk iki kişiliktir. Egoizm insanın tamamiyle kendi egosunu tatmin etmektir, ruhunu doyurma, Birbirlerine aşık olan iki insanın sevgi ilişkileri, dünyanın geri kalanına kapalıdır. Onların kendilerine ait özgü dilleri, bir iletişim çeşitleri dünyaları var. Aşkın egoistlik yani sıradan bencillikten çok, bir kabuğuna çekilmişlik, mahremiyet duygusundan kaynaklanır. Fakat tek tarafın kendini parçalaması ve öbür tarafında bu durumdan faydalanması aşkın değil, tek yönlü bir bağımlılığın işaretlerinden  biridir.

Aşk sinamalarının hayatımızdaki yeri nedir?

Özellikle bazı kadınlarımızın zaafı sayılabilecek bu aşk filmleri, aşkı daha iyi çözebilmek anlamak üzere gözümüzü açmamızı sağlarlar. İçimizdeki yoğun duygularımıza karşı olan güvenimizi arttırılar. Genelde aşk filmlerine çok meraklıyızdır, bizi zaman zamanda olsa ümitsizliğe, kuruntuya, endişeye, korkuya, acı çekmeye yenilgiye alıp götüren bu hissin anlamı olduğunu tekrar tekrar görmemiz gereklidir. Film sahnelerinde  bu duygular her zaman daha basit ve  cazibeli görünürler. Bu basitlik bizleri içine girdiğimiz açmazlardan çıkmazlardan biraz olsun çıkarır.

İlişkide özellikle tehlikeye girdiği zamanlar var mıdır?

İlişkiye üçüncü kişinin girmesi durumunda, mutlaka başka bir kadın ya da erkek olması gerektirmez, aşkı en çok tehlikeye atan durumlardır. Bunun en güzel bir örneğide çocuk sahibi olmaktır… Aşkın sevginin var oluşuna katkıda bulunan  çiftlerde o özgürlük duygusu bir anda söner, çiftin üzerlerine bir aile olmanın sorumlulukları yüklenir. Birbirine aşık olan 2 kişi ilişkileri süresince sıkıntılı durumlarla düze çıkmayı öğrenememişlerse. Bu konuda kendilerini geliştirememişlerse, yeni yaşam biçimleri onları birbirlerini kırmaya iter tartışmalar, gerginlikler, yıpranmalar, ve isyanlar arasında yitip gitmelerine neden olur.

Sevdiğiniz Aldatsa Bile Sizi Seviyor mu?

Karşı cinsleri düşünürsek erkekler için evet diyebiliriz… Şayet bir erkek beraber olduğu kadını çok sevip keza yinede aldatabilir, genelliklede cinsellikten kaynaklanan sebepler yüzündendir… Kadınlarımız genelde aldatma olaylarına farklı amaçlarla, planlı projeli dikkatli girerler. Çoğunlukla erkekten intikam duygusunu almak için yaparlar. Kadınların içlerinde sadakat duygusuna yer olmayan aşk yaşaması düşük ihtimaldir. Eğer bitiriyorsa da yaşadığı duygunun aşk olmadığından emin olmayabilir. Mesala bir erkeği telefon mesajıyla başınızdan atabiliyorsanız, bilin ki ona hiçbir zaman aşık olmamış sevmemişsinizdir.

Aşkın yakınlığa ve uzaklığa ne kadar ihtiyacı vardır?

Genelde Hep Yanlış İnsanlara Aşık Oluruz Neden?

Genelde Hep Yanlış İnsanlara Aşık Oluruz Neden?

Oysaki aralarındaki mesafenin doğru analiz, doğru tayin edildiği zaman böyle bir durumlarda aşkın ömrü daha çok uzun olur.

Aşkla ilgili en büyük yanılgılar neler?

Genelde çoğumuz karşımızdaki aşık olduğumuz kişiyi avucumuzun içine alıp heran kontrol edeceğimizi, isteklerimiz doğrultusunda onları yönlendirebileceğimizi her istediğimiz zaman başımızdan defedebileceğimizi sanırız. Aşırı beğenme, aşırı hoşlanma, etkilenme gibi duygularımızı genellikle aşkla karıştırabiliyoruz.. En büyük  hatalırımızdan yanılgılarımızdan biride şudur: Yaşantımızın bazı kısımlarında şefkate, sevgiye ilgiye, sıcak bir dokunuşa çok özlem duyarız, karşımıza çıkan ilk erkeğe aşık olduğumuzu sanarız. Gerçek olan aslında ruhumuzda ve içimizdeki hisler sevmekten çok, sevmeyi sevmektir.

Tam Midenize İnen Yumruğu Biyolojik Bir Açıklaması Yapılabilir mi?

Hem de çok kolayca açıklayabiliriz… Aşık olduğumuz müddetce kanımızda (phenyiethylamin) bir aşk hormonları vardır. Fakat zaman içerisinde bu hormonların seviyesi miktarı düşer, ilişkinin ileriki aşamalarında aşk, kimyasal cazibesini kaybeder, midelerdeki pırpır uçuşan kelebekler bir başka aşka kadar tarihe karışırlar. Eğer ilk heyecanın yerine karşılıklı saygı güven,şefkat anlayış dostluktan oluşan bir karışım yapabilmişsek, aşk büyük bir sevgiye dönüşür, bu büyük sevgi ve aşkta bir ömür boyu bile sürebilir.

Neden bazılarımız peşpeşe ilişkiler yaşarken bazılarımızda aşık olmakta bu kadar zorluk çekiyoruz?

Bir kişi aşık olmakta zorlanıyorsa eğer bunun farklı sebepleri olabilir. En klışe sebep, kişinin esksi yaşadığı ilişkilerden kaynaklanan güvensizlikleri karşındaki cins hakkındaki genelde olumsuz yargılarıdır. Bunun haricinde, aşkı her yönüyle yaşamayanlar, daha doğrusu yaşamaktan tat almayı beceremeyen insanlara rastlanır. Bunlara genelde (aşka kabiliyeti olmayanlar) da diyebiliriz. Ne kendileri nede başkalarından sinyaller alabilirler. Sevginin aşkın birlikteliğinde getirdiği bir çok zorluklardan kaçan, kişisel (mahremiyetinin)de eksilmesinden korkanlarda var tabiki. Kendi kendilerine yeten bu tür insanlar daha seçici daha dikkatli davranırlar. Bulundukları herhangi bir yerde ortamlarda aşk arayışlarına girmezler. Genelde bu gibi olaya mantık yönünden bakmayı tercih ederler…

Bizleri Takip İçin Buraya Tıklayarak Facebook Fan Sayfamızı Beğenebilirsiniz…

Pozitif Enerji Veren Bitkiler Başlıklı konumuzada göz atmak istermisiniz tıklayınız.

 

Yazar Hakkında

ismail

Yorum bırakın