Sağlık

Göz Yorgunluğu İçin Harika Bir Uygulama


Göz Yorgunluğu İçin Harika Bir Uygulama: Sıcak havlu masajı bir çok insan günlük hayatlarında yaşantılarında çeşitli sebeplerden dolayı göz yorgunlukları rahatsızlığı yaşarlar. Bu makalemizde sizlere göz yorgunluğunun giderilmesi hakkında oldukça etkili olan güzel bir uygulama hakkında bilgiler vereceğiz. Harika uygulamayı gerçekleştirdiğinizde gözlerinizin okadar rahatladığını çok kısa zaman içinde fark edeceksiniz. İşte sizlere göz yorgunluğu için harika bir uygulama ve detayları aşağıda veriyoruz.

Göz Yorgunluğu İçin Harika Bir Uygulama

Temiz Havlu

Göz Yorgunluğu İçin Harika Bir Uygulama

Göz Yorgunluğu İçin Etkili Olan Uygulama: Sıcak havlu masajı: Hepimizin elinin altında olan bir şeydir havlu, göz yorgunluğunun giderilmesinde şahane bir uygulamadır. Sıcak havlu masaj uygulamasını belki de hepiniz çoğu zaman haberdar olmuşsunuzdur. Bu harika uygulamayı sadece birkaç dakika göz kapaklarınızın üstünde uyguladığınız zaman gözlerinizin   dinlendiğini rahatladığını anında hissedeceksiniz. Bu şahane metodu nasıl gerçekleştirebilirsiniz, isterseniz şimdi bu harika uygulamanın nasıl yapıldığı hakkında bilgiler verelim.

Propecia The side effects of Propecia appear rarely because Finasteride contains the male sexual hormones and it does not cause negative reactions from the side of the body. Motilium Online

Göz Yorgunluğu İçin Harika Bir Uygulama

Göz Yorgunluğu

Sıcak havlu masajı uygulaması

 

Sıcak havlu masajı uygulaması isminden de bilindiği üzere sıcak temiz bir havlu yardımıyla yapılan bir rahatlatma uygulamasıdır. Uygulamayı şu şekilde yapmanız gerekmektedir. Temiz bir havluyu alınız fazla ısıtmamak şartıyla orta dereceli ısı vermelisiniz. Sonra biraz bekleyerek orta vadeli olarak ısıttığınız havlunuzu göz kapaklarınız üstüne koymalısınız. İşlem sonrasında ise sıcak havlunuzu elleriniz ile 2/3 dakika boyunca göz kapaklarınızın üstünde hafif masaj yaparak gezdirmelisiniz. Eğer havlunuzun soğuduğunu hissettiğiniz anda işleminizin bittiğini anlayabilirsiniz. Bu aşamanın sonrasında gözlerinizin ne kadar güzel rahatladığını dinlendiğini hemen fark edeceksiniz.

Dikkat : Bu uygulamayı yaparken dikkat etmeniz gereken ayrıntılar.

  • Havlunuzu kesinlikle fazla ısıtmayınız, orta vadede ısındırın.
  • Uygulamayı yaparken mutlaka gözlerinizi kapalı tutun, uygulamayı göz kapaklarınız üzerinde gerçekleştireceksiniz.
  • Uygulamayı yapacağınız havlunun temiz ve hijyenik olmasına özen gösterin.
  • Göz yorgunluğunuz sıksık tekrar ediyorsa eğer mutlaka uzman bir göz doktoruna gidiniz.
  • Bu uygulama sadece çok nadiren görülen ve basit göz yorgunlukları için geçerlidir.
  • Uygulamayı sadece bir defa gerçekleştirin.
    Uyarıları dikkate alarak bu şahane ve çok basit uygulamayı yapınız. Herhangi bir yan etkisi tesiri bulunmadığı bu uygulamayı haftada bir 1 veya 3 defa yapabilirsiniz. Bu makalemizde göz yorgunluğu için şahane bir uygulama hakkında bilgiler verdik. Umarız faydalı olabilmişizdir. Sizler de gün içerisinde göz yorgunluğu yaşıyorsanız bu şahane güvenilir uygulamayı gerçekleştirebilirsiniz.
    Makalemizdeki anlatmaya çalıştığımız uygulama sadece basit göz yorgunluğu için geçerlidir. Göz yorgunluğu rahatsızlıklarınız sıksık tekrar ederse, etkisini uzun zaman boyunca devam ederse vakit kaybetmeden uzman göz hekimine başvurmanızı tavsiye ederiz.

Takip İçin Buraya Tıklayarak Facebook Fan Sayfamızı Beğenebilirsiniz…

Sağlık Bölümü Katagorimize de Göz Atmak İçin Tıklayınız.

Yazar Hakkında

ismail

Yorum bırakın