Hesaplayıcılar

Günlük içilmesi gereken su miktarı hesaplama

Günlük içilmesi gereken su miktarı hesaplama

Günlük içilmesi gereken su miktarı hesaplama ile ilgili yazımıza başlamadan önce suyun öneminden bahsedeceğiz. Günlük ne kadar su içmeliyim hesapla. Su, insan yaşamı için oksijenden sonra gelen en önemli ögedir. İnsan yemek yemeden haftalarca canlı kalabilirken susuz ancak birkaç gün yaşayabilmektedir.

Su içmek için susamayı beklemeyin!

Yaklaşık olarak kanımızın %92’si, kemiklerin %22’si, beynin ve kaslarımızın %75’i sudur. Yetişkin bir insan vücudunun ortalama %65’i sudur. Suyun, tükettiğimiz besinlerin sindiriminden vücuttaki metabolik atıkların uzaklaştırılmasına kadar pek çok görevi vardır. Hücrelerin yaşamsal faaliyetlerin ve vücut fonksiyonlarının yerine getirilmesi vücudumuzdaki su dengesinin muhafaza edilmesi ile mümkündür. Vücutta biriken toksinleri atmak, vücudumuzun ısı dengesini sağlamak için her gün; idrarla 1.500 ml, deri yoluyla 500 ml, dışkı ve solunum ile 300’er ml (toplamda 2.600 ml) civarında su kaybetmekteyiz.

Günlük içilmesi gereken su miktarı hesaplama

Propecia The side effects of Propecia appear rarely because Finasteride contains the male sexual hormones and it does not cause negative reactions from the side of the body. Motilium Online

İnsan, vücudundaki karbonhidratların ya da yağlarının tamamını, proteinlerinin yarısını, suyunun %10’unu yitirirse yaşamı hayati tehlikeye girer. Vücuttaki su oranının yeterli düzeyde tutulması yaşamsal bir önem taşıdığından, her gün en az kaybedilen miktarlarda su alınması gereklidir.

Günlük içilmesi gereken su miktarı hesaplama tablosu

Günlük içilmesi gereken su miktarı hesaplama tablosu umarım işinize yarar. Fakat daha önce de dediğimiz gibi su içmek için susamayı beklemeyin. Su hayattır 🙂

Temel metabolizma kalori yakma oranı hesaplama tablosu

Yazar Hakkında

Füsun

Yorum bırakın