Genel

Halep’de neler oluyor


Halep’de neler oluyor

Haziran ayı sonundan bu güne  kadar yoğun bombardıman ve kuşatma altındaki Doğu Halep, rejimin ve destekçileri aralarında kadın ve çoğu çocuk olan sivillerin katledilmesini büyük bir üzüntü ile maalesef izliyoruz. Rejim Halep halkına insani yardım ve destek gelmesini engellemiştir.Bununla da beraber halk katledilmekte ve kentten ayrılmak isteyen sivil halk engellenmekte.

Halep’ten tüm dünyaya sosyal medya aracılığı ile ulaşmayı başaran Bana Alabed bu sabahki son mesajı ile de durumun ciddiyetini ve vahamiyetini masum bir çocuğun gözünden iletip hepimizin vicdanını dağlamıştır.

Propecia The side effects of Propecia appear rarely because Finasteride contains the male sexual hormones and it does not cause negative reactions from the side of the body. Motilium Online

Halep'de neler oluyor

Halep’de neler oluyor

“Adım Bana, yedi yaşındayım. Şu an Doğu Halep’ten dünyaya canlı konuşuyorum. Bu benim ölüm veya yaşam arasındaki son anım.”

 

İnsanlık adına utanç duymaktan bıktığımız bütün sahneleri son 5 yılda Dünya genelinde yaşıyoruz. Kimine bir el bile uzatamamanın verdiği azap umarız ki buna sebep olanların boynuna dolanacak bir azap olacaktır.

Halep’de neler oluyor

Halep’te muhaliflerle rejim arasında ateşkes sağlandı

Anadolu ajansının son dakika haberi olarak bildirdiğine göre Halep de muhalifler ile rejim arasında ateşkes sağlandı.

Halep’te daracık alanda sıkışan muhalifler ile rejim arasında ateşkes sağlandı. Haber ilk önce Suriyeli muhalifler tarafından duyuruldu, Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) sözcüsü Usame Ebu Zeyd Şam rejimi ile anlaştıklarını bildirdi. Hemen ardından Rusya’nın BM temsilcisi Vitaly Çurkin de Reuters haber ajansına ateşkesi doğruladı. Türkiye’de NTV televizyonu, ateşkeste Türkiye ve Rusya’nın arabuluculuk görevi üstlendiğini yayınladı.

Sivillerin bölgeden boşaltılması için otobüsler bölgeye sevk edildi. Hasta, yaralı, çocuk ve kadınlara öncelik verilecek. Halep’in doğusundan çıkacak olan siviller ilk etapta, muhaliflerin  kontrolündeki İdlib’e nakledilecek. Sivillerin bundan sonraki rotası henüz belli değil. Nihai planının, Türk ve Rus yetkililerin yarın yapacağı görüşmelerin  ardından netleşeceği bildirildi. Muhalif güçleri bölgeden yanlarına hafif silahlarını alarak  ayrılabilecek. Kuşatma bölgesindeki Anadolu Ajansı  muhabirinin  bildirdiğine göre, ateşkesin  sağlandığı akşam saatlerinden bu yana rejim güçlerinin saldırıları durdurduğu.

Yazımıza Ahmed Arifin içe işleyen satırları ile son verelim

Nerede bir can ölse, oralı olur yüreğim. 
Olmalı zaten. 
Olmazsa insan olmaz yüreğim.

Umarız ki tüm Dünya’da ki acılar, mazlumların çilesi son bulur ve çocuklar acıdan, savaştan, ölümden hiç haberdar olmadan büyüler….

Daha fazlası için Facebook fan sayfamızı takip edin….

Yazar Hakkında

Zuhal

Evli ve 2 çocuk annesi 11 yıllık bir grafiker. Güzel sanatlar fakültesi Grafik tasarım bölümü mezunu. Güncel konulara meraklı, araştıran ve paylaşmayı seven biri. Annelik sanatında nacizhane de olsa bilgi birikim sahibi olduğunu düşünen ve insanlığa faydalı, sevgi dolu ve merhametli bireyler yetiştirmeye uğraş veren bir anne. Aklına koyduğunu yapan, asla vazgeçmeyen. Paylaştığı her şeyi tecrübe etmiş bir beşer. El işlerine meraklı bu yüzdendir ki uykusuz geceleri bol ve verimli olan bir emekçi.

Yorum bırakın