Hesaplayıcılar

Hamilelik öncesi cinsiyet hesaplama – Rus Takvimi

Hamilelik öncesi cinsiyet hesaplama
Hamilelik öncesi cinsiyet hesaplama

Tüm Anne adaylarımızın hamilelik dönemlerinde en çok merak ettikleri şey, bebeklerinin sağlığı ve cinsiyetinin ne olacağıdır. Hamilelik öncesi cinsiyet hesaplama, asırlardır kız ve erkek çocuklara farklı anlamlar yükleyen toplumların kültürel gelenekleri arasında bebek cinsiyeti tahmin etme yollarının, birçok farklı şekilleri olmuştur.

Rus takvimine göre bebek cinsiyeti hesaplama

Mesela ülkemizde, Anne adayının karnının şekli sivriyse yanlar boşsa erkek, yuvarlak ve yayık ise kız çocuk olacağı tahminler arasındadır. Yüzük testi ve annenin güzelleşmesi gibi durumlarda bile bebeğin cinsiyeti tahmin edilmeye çalışır.

Bebeklerin cinsiyeti, aslında döllenmenin oluştuğu an belli olmaktadır. Bunun tespit edilmesi, ancak genetik testlerle mümkün olduğundan, hamileliğin 16. haftası ve sonrasındaki dönemlerde ultrasonla tespiti mümkündür.
Ancak daha evvelki dönemlerde bebek cinsiyetini merak eden anneler, internet sayesinde oldukça kolay bir hesaplama ile cinsiyet tahmin etme yöntemlerinden olan Rus takvimi  kullanmaya başladılar.

Propecia The side effects of Propecia appear rarely because Finasteride contains the male sexual hormones and it does not cause negative reactions from the side of the body. Motilium Online

 Rus Takvimi Nedir?

Hamilelik öncesi cinsiyet hesaplamaRus takvimi, anne ve babanın gerçek doğum tarihi ile, annenin son adet tarihini baz alınarak bir hesaplama yapılması ile bebeğin cinsiyetinin ne olabileceğinin tespit edilmeye çalışmasına imkan sağlayan yöntemlerden biridir.
Bilgileri eksiksiz girdikten sonra, hesapla butonuna bastığınızda, bebeğinizin cinsiyetinin yüksek ihtimalle hangisi olacağını öğrenmeniz mümkün olacaktır. Hamilelik öncesi cinsiyet hesaplama da Rus takvimi ile cinsiyet hesaplama yöntemi, her anne adayının merakla denediği ve büyük bir kısmının da doğru sonuç aldığı bir yöntemdir.
Cinsiyet hesaplama konusunda bilimsel olarak en net cevabı elbette ki doğum sonrası alabilirsiniz. Bu tip tahmin yöntemleri, çok eski zamanlardan beri kullanılmaktadır.

Hamilelik öncesi cinsiyet hesaplama da Rus Takvimi sonuçları neye göre belirlenir?

Rus takvimi ile cinsiyet hesaplama anne ve babanın hücre yenilenmeleri tahmin edilerek belirlenir. Bu takvim, geleneksel bir yöntemdir ve bilimsel olarak kanıtlanmış bir gerçekliği tabi ki de yoktur. Ancak Rus takvimi ile büyük oranlarda doğru tahminler çıkan bebek cinsiyetlerinin oluştuğunu hesaplama yapanlardan dolayı bilmekteyiz. Çin takviminde olduğu gibi, Rus takvimi de kesin sonuç vermemekle birlikte, doğru tarihler girdiğinizde, bebeğinizin cinsiyeti hakkında eğlenceli ipuçları alabilmek için kullanılabilir.

Rus Takvimi ile Bebek Cinsiyeti Hesaplama

Her yıl sonuçlar değişebilir mi?

Anne ve babanın doğum tarihleri ve annenin son adet tarihi dikkate alındığında, sonuçlar genelde değişir. Çünkü her ay ve her yılda adet tarihi değişiklik göstermektedir.
Bu sebeple bir kadının Rus takvimi cinsiyet hesaplama yönteminde 2015 ve 2017 yılında yaptığı hesaplama sonuçlarının aynı olması beklenemez. Bu nedenle her yıl, hatta her ay bu tahmin değişecek olduğundan, oranlar yeniden hesaplanmalıdır.
Unutmamak gerekir ki Hamilelik öncesi cinsiyet hesaplama için Rus takviminin bilimsel bir geçerliliği yoktur. Bu hesaplamaları yaparken bunu unutmamalıyız.

Hamilelik Haftası Hesaplama için Tıklayınız

 

Yazar Hakkında

Füsun

Yorum bırakın