Genel

Hayvan Taşımacılığının Önemi Nedir?


Hayvan Taşımacılığının Önemi Nedir?: Özellikle, Kurban bayramı zamanı hayvanların bir yerden başka diğer bir bölgeye göç etmesi her zaman söz konusu olur. Bayram zamanları, büyükbaş ve küçükbaş hayvan sahipleri, sahip oldukları olan hayvanları topluca bir kamyon veya komyonetle karayolu ile uzun bir yolculuğa çıkartırlar.

Kırsal kesimlerde yaşamını sürdüren hayvanların satım işlemlerinin yapılması içinde büyük şehirlere taşınması sorunu, günümüzde sıklıkla yaşanan sorunlardan sadece bir tanesidir. Hayvanların sağlıklarına, yaşam koşullarına, nasıl bir ortam da yaşadıkları uzun yolculuğa çıktığını ve bu yolcuklar içinde kendi arabasını, küçük kamyonetleriyle tonlarca hayvanı üstüste tıkıştıkış sıkıştırdıkları gibi, hayvanıların sağlıklarına da zarar veren bir durum.

Hayvan Taşımacılığının Önemi Nedir?

Hayvan Taşımacılığının Önemi Nedir?

Hayvan Taşımacılığı Nasıl Yapılır?

Propecia The side effects of Propecia appear rarely because Finasteride contains the male sexual hormones and it does not cause negative reactions from the side of the body. Motilium Online

Genelde hayvanları ucuza kaçan kişiler yada maddiyattan kaçan kişilerin pek de umurlarında değildir. Hayvanları bir şehirden başka uzak bir ile, hatta ülkeden başka ülkeye taşımanın kolaylaşmasının aksine malesef üzücü durumlar ve çok küçük hesapların planını yapanlar sayesinde bu teknoloji genelde az olarak bilinmektedir. Büyük araçlar olarak tırlar yönetimi ve gemi ile hatta uçak ile taşınan bu küçük ve büyük baş hayvanları güvenli bir ortamda taşıyan teknolojiler varken, bulunurken bu ilkel çağ dışı yöntemlerde günümüzde sıksık karşımıza çıkabilmektedir.

Tır ve gemi yöntemleri ile gerek denizden karadan  şirketler ve firmalar günümüzde pek nadiren tercih edilmese de özellikle tırların hindi, horoz, tavuk gibi küçükbaş hayvanları çok az da olsa ülkeler arası ithalatını yaptıklarını görebiliyoruz.

Hayvanların daha güvenli  daha konforlu bir şekilde taşımak onların zarar görmemelerine de yardımcı olmaktadır. Bu nedenledirki kamyon ve  büyük tırlara hayvan yükleme esırasında dikkat edilmelidir. Çok fazla sıkışık olmamasına çok özen gösterilmelidir. Şayet hayvanlar sıkışık bir ortamda  uzun yollarda yolculuk yapıyorlarsa, birbirlerini doğal olarak malesef çiğneyip ezecektirler. Çoğu hayvanlar bu ezilme basılma esnasında nefessiz kalarak acı çekerek yaşamına son verecektir.

Hayvan Taşımacılığının Önemi Nedir?

Hayvanların Can Güvenliği

Bu gibi kötü durumların olmaması için can güvenliklerini sağlamak insanlık vazifemizdir. Hayvan taşımacılığı nedir denildiğinde akla ilk önce gelen göçmen hayvanlardır. Genelde çok uzak ırak köylerden hayvan nakli yapılır. Genelde satın alanlar hayvanın en sağlıklısını almak isterler. Hayvan nakil esnasında korunmazsa, düzgün bir şekilde araçta korunmazsa soğuk havalarda ve açık araçlarda hastalanabilirler.

Şu da vardır ki her zaman bir risk payını bir kenara koymanızı istiyoruz. Özellikle büyük baş hayvanlar pahallı bir hayvan çeşididirler. Bu yüzdendir ki  onun sizlere sağlayacağı faydaları da düşünerek hareket etmenizde yarar vardır diye düşünüyoruz. Hayvan nakliyatında en ince noktalar ve detaylar düşünülmelidir.

Bir canın kıymetini öldükten sonra bilmek anlamak hiçbir işe yaramaz, gerek insan olsun gerek hayvan fark etmez bunun değerini ona yaşarken hissettirebilmek en önemli görevlerimizden birsidir. Alacağınız hayvanların bakımı ve yaşamları sizin vereceğiniz değer ile alakalıdır. Bunu sakın unutmayınız.

Bizleri Takip İçin Buraya Tıklayarak Facebook Fan Sayfamızı Beğenebilirsiniz…

Genel Bölümü Katagorimizede Göz Atmak İçin Tıklayınız.

Yazar Hakkında

ismail

Yorum bırakın