Sağlık

Hıçkırık Nedir – Hıçkırıktan Kurtulma Yöntemleri


Geçmek bilmeyen hıçkırık hemen hemen hepimizin başına gelmiştir. Peki ya bu geçmek bilmeyen Hıçkırıktan Kurtulma Yöntemleri nelerdir.

Hıçkırık Nedir;

Hıçkırık, diyafram, karın ve göğüs boşluğunda meydana gelen spazmların sonucu oluşur. Spazmın ses tellerini kapaması ve nefes alımını engellemesi ile hıçkırık sırasında meydana gelen ”hıçk” sesi çıkar.

Propecia The side effects of Propecia appear rarely because Finasteride contains the male sexual hormones and it does not cause negative reactions from the side of the body. Motilium Online

Hıçkırıktan Kurtulma Yöntemleri

Hıçkırıktan Kurtulma Yöntemleri ve Yapılması Gerekenler

Sirke İçin

Yarım çay kaşığı sirke ve ardından 1 bardak su için. Veya aynı miktardaki sirkeyi suyla karıştırıp için.

Şeker Yiyin

Bir çay kaşığı şekeri 5 saniye ağzınızın içinde tutun. Çiğnemeden şekerin erimesini bekleyin. Bir yudum su için ve hıçkırığın geçtiğini göreceksiniz.

Limon Suyu İçin

Yarım çay kaşığı limon suyunu ağzınızda bir kaç dakika tutup yutun. Ya da 1 limonun suyunu içme suyuna karıştırıp için.

Poşet yada Kese Kağıdında Nefes Egzersizi

Elinize bir poşet yada kese kağıdı alın. Kese kağıdı yada poşete yavaşça nefes verip geri alın. 5-10 nefesden sonra hıçkırığın kesildiğini göreceksiniz. Neden mi, çünkü; karbondioksit veriyoruz ve verdiğimiz karbondioksiti geri alıyoruz. Geri aldığımız karbondioksit, fazlalaşınca vücutta diyaframı rahatlatıyor. Böylece hıçkırıktan kurtuluyoruz.

Papatya Suyu İçin

1 çay kaşığı papatyayı suya karıştırıp 10 dakika bekletip yavaşça için.

Nefes Tutun

Derin bir nefes alın ve tutabildiğiniz kadar tutun. Kontrollü bir şekilde yavaşça nefesi verin ve tekrar nefes alıp tekrar tutun. Bunu bir kaç kez tekrarlayın.

Su İçin

Bir bardak su alın ve ağzınıza bir yudum aldıktan sonra, başınızı öne eğerek  için. Bardaktaki bütün su bitesiye kadar bu şekilde için. Unutmayın suyu içerken başınızı öne eğmeniz gerekmektedir. ( Bu sistem bazen işe yaramaktadır.)

Bir çoğunuza hıçkırıktan kurtulma yöntemi olarak, belkide korkutma yöntemi denenmiştir. Korkutma yöntemi ile hıçkırıktan kurutulan oldumu tartışılır. Zamanında benim için de bu yöntemi denediler ama, malesef başarılı olamadılar hatta başarılı olunmadı desem daha doğru olur.

Sizlerde birer uzmanalan yazarı olabilirsiniz.

Uzmanalan yazarı olmak ve yayınlanan konulardan anında haberdar olabilmek için facebook fan sayfamızı beğenebilir ve iletişim kısmından bizler ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Yazar Hakkında

ismail

Yorum bırakın