Nasıl Yapılır ?

Hızlı Tırnak Uzatma Formülleri


Tırnak bakımı bayanlara has bir durum gibi gözükse de artık günümüzde  erkekler de tırnak ve el bakımına önem veriyor.  Tırnaklarımız ellerimizi güzel gösteren en önemli unsurdur. Bakımlı tırnaklar ile taktığımız yüzüğümüz bil elimize çok yakışır. Peki Hızlı Tırnak Uzatma Formülleri ile sağlıklı ve bakımlı tırnaklar için neler yapmalıyız?

Hızlı Tırnak Uzatma Formülleri

Hızlı Tırnak Uzatma Formülleri

Öncelikle günlük hayatımızda yeterince su tüketmek ve dengeli beslenme çok önemli. Çeşitli vitamin eksiklikler tırnak yüzeyinde soyulma ve tırnakta kırılmalar sebep olur. Tırnaklarımızı bir alet gibi kullanmaktan kaçınmalıyız. Sürekli ve yeterli nem sağlamak önemlidir. Düzenli manikür yaptırmak tırnak diplerinin hava almasını sağlamak bir diğer önemli konudur. Sürekli oje kullanımı tırnağınızın hava almasını engeller bu sebeple haftada bir kaç gün tırnağınızı cilası bırakmalısınız. Ojelerinizi çıkarırken asetonsuz oje çıkarıcıları tercih edin. Çok fazla su ile temastan kaçının tırnaklarınızı yumuşatan su kolayca kırılma ve ayrılmaya sebep olur. Temizlikte kimyasal maddeler tercih ediyorsanız eldiven kullanmaya özen gösterin.

Propecia The side effects of Propecia appear rarely because Finasteride contains the male sexual hormones and it does not cause negative reactions from the side of the body. Motilium Online

Tırnak yemek en büyük sorunlardan birisidir. Bunun için piyasada acı oje adı ile anılan cilalar faydalı olabileceği gibi profesyonel protez tırnak uygulamaları ile bu alışkanlığınızdan kurtulmanız mümkündür. Takılan tırnak tiplerinin altından tırnağınız sağlık ile uzar elbette haftalık bakımları aksatmadan protez tırnaklarınıza zarar vermeden bunu başarabilirisiniz.

Şimdi gelelim Hızlı Tırnak Uzatma Formülleri ne

  • Tırnaklarınızı cilasızken yarım limon ile ovun ve durulamadan uygun bir nemlendirici ile nemlendirin.
  • Her gece yatarken vazelin ile tırnak diplerinize ve ellerinize masaj yapın.
  • Yarım limon suyuna bir miktar zeytin yağı ilave edip masaj yapın.
  • Sirke her alanda olduğu gibi hızlı tırnak uzatmada da mucizevi etkiye sahiptir.
  • Bir tatlı kaşığı tuz, bir tatlı kaşığı şeker ve bir tatlı kaşığı balı karıştırıp manikür ve pedikürden sonra tırnaklarınıza pealing yapabilirsiniz. Ardından uygun nemlendirici seçimi ile nemlendirmelisiniz.
  • Bir kase ılık suya bir kaç damla limon ve bir kaç damla badem yağı ilave edin elleriniz bir süre bekletip durulamadan nemlendirin.

Sağlıklı tırnaklara sahip olmak evde yapabileceğiniz bu formüller sayesinde  hiç zor değil. Biraz sabır ve itina ile bakımlı ellere sahip olabilirsiniz.

Daha fazlası için Facebook Fan sayfamızdan bizi takip edin…

Yazar Hakkında

Zuhal

Evli ve 2 çocuk annesi 11 yıllık bir grafiker. Güzel sanatlar fakültesi Grafik tasarım bölümü mezunu. Güncel konulara meraklı, araştıran ve paylaşmayı seven biri. Annelik sanatında nacizhane de olsa bilgi birikim sahibi olduğunu düşünen ve insanlığa faydalı, sevgi dolu ve merhametli bireyler yetiştirmeye uğraş veren bir anne. Aklına koyduğunu yapan, asla vazgeçmeyen. Paylaştığı her şeyi tecrübe etmiş bir beşer. El işlerine meraklı bu yüzdendir ki uykusuz geceleri bol ve verimli olan bir emekçi.

Yorum bırakın