Genel

Hollanda markalarına boykot başladı, işte boykot listesi


Türkiye’deki Hollanda Markalarına Boykot Başladı. Hollanda ve Türkiye arasında yaşanan kriz sonrası Hollanda Markası tüm Mallarda Ürünler Boykot edilmeye başlandı. Hollanda markaları ürünlerinin listeleri bir çok medya kuruluşunda yer alırken, bir çok Türk vatandaşımızda Hollanda markalarını boykot etme kararı aldı.

Hollanda markalarına boykot başladı

Türkiye Hollanda arasında yaşanan kriz sonrası Hollandalı şirketler ve Hollanda merkezli gıda, giyim, elektronik, otomotiv firmalarının ayrıntılı bir listesini Uzmanalan ekibi olarak sizlerle paylaşmak istedik. Bir çok Türk Vatandaşı Hollanda markalarına boykot kampanyasını desteklemeye başladı bile.

Hangi markalar Hollanda’ya ait?

12 Mart gecesi Hollanda’nın Türkiye aleyhine verdiği karar sonrası Türkiye’de özellikle sosyal medyada bir çok kullanıcı tarafından Hollanda’ya boykot listesi oluşturulma kararı verildi. Peki Hollanda markaları boykot listesi nedir? Hollanda’ya ait markalar hangileridir? İşte Hollanda markaları..

Propecia The side effects of Propecia appear rarely because Finasteride contains the male sexual hormones and it does not cause negative reactions from the side of the body. Motilium Online

Hollanda Gıda ve Tüketim Markaları hangileridir?

Hollanda Markalarına Boykot Başladı

Perfetti: Şekerleme ve sakız firması. Vivident, Mentos, Chupa Chups, Big Babol, Center Fresh, Broklyn ( Perfetti firması İtalya ile Hollanda ortaklığıdır)

Unilever: 1930 yılında Hollandalı margarin üreticisi Margarine Unie ile İngiliz sabun üreticisi Lever Brothers‘ın ortaklığı ile kurulmuştur.
İşte unilever firmasına ait markalar: AXE, Becel ve Sana Margarin , Domestos, Dove Sabun, Şampuan, Knorr Bulyon, Lipton Çay, Vaseline Krem, Yumoş Yumuşatıcı, Algida Dondurma, Calve Ketçap, Carte Dor Dondurma, Clear Şampuan, Fruttare, Max, Rinso, Cif, Elidor v.b (Unilever firması İngiltere ve Hollanda ortaklığıdır)

Heineken : Alkollü içki firması

Hollanda Finans Kurumları Hangileridir

Hollanda Markalarına Boykot Başladı

Hollanda’nın Türkiye’deki finans kuruluşları arasında ING Bank bulunmakta. Ülkenin sigortacılık alanındaki faaliyetleri ise ülkemizde NN Sigorta ile devam etmekte.

Hollanda Turizm ve Taşımacılık Firmaları Hangileridir

Turizm şirketlerini incelendiğimizde ise KLM Royal Dutch Airlines ile Martinair Türkiye’de faaliyet gösteren Hollanda şirketleri arasında bulunmakta.

Hollanda Giyim ve Aksesuar Firmaları Hangileridir

C&A giyim perakende zinciri de yine Hollanda ülkesine ait bir markadır. Bunun yanı sıra Head kayak malzemeleri ve Tenis raketleri de Hollanda markasıdır. Ülkemizde sıklıkla tercih edilen Atasun Optik Hollanda’lı Grand Vısıon şirketinin %100 iştiraki olarak 2007 den bu yana Türkiye’de faaliyetini sürdürmektedir.

Hollanda Otomotiv Firmaları Hangileridir

Hollanda Markalarına Boykot Başladı
Hollanda, Türkiye otomotiv sektöründe DAF marka kamyonla ve Uzel Massey ferguson traktörle piyasamızda boy göstermekte.

Hollanda Petrol Ürünleri Hangileridir

Hollanda Markalarına Boykot Başladı
Vatandaşlarımızın protestolarından en fazla tepkiyi ülkenin akaryakıt şirketlerinin alması muhtemel. Hollanda, Shell ve Tamoil akaryakıt istasyonlarıyla Türkiye’de faaliyetini sürdürmekte.

Hollanda Elektronik Ev Eşyaları Hangileridir

Hollanda Markalarına Boykot Başladı
Philips markası da Hollanda’ya ait olan ve ülkemizde sıklıkla tercih edilen markalar arasında. Tomtom navigasyon cihazı da Hollanda elektronik eşyaları arasında yer almakta.

Facebook fan sayfamızı takip etmek için Tıklayınız

Yazar Hakkında

Füsun

Yorum bırakın