Hesaplayıcılar

ideal bel kalça ölçüsü hesaplama

ideal bel kalça ölçüsü hesaplama
ideal bel kalça ölçüsü hesaplama

Uzmanalan ekibi olarak hazırlamış olduğumuz ideal bel kalça ölçüsü hesaplama aracımıza ölçülerinizi girerek bel/kalça oranınızı öğrenebilirsiniz. Bel ölçünüzün normal değerlerin üzerinde olup olmadığını saptayabilir, vücut tipinizi kolaylıkla tespit edebilirsiniz.

ideal Bel Kalça Oranı Hesaplama (ideal Ölçüler)

Bel bölgesinde görülen yağlanmaların kalça ve basen bölgesine göre daha büyük bir risk taşıdığı bilinmektedir. Yağlanma sürecinde fiziksel aktiviteler ve beslenme şekli ile beraber hormonların ve genetik faktörlerin de etkili olabileceğini unutmamalıyız.

Bel bölgesindeki yağlardan kurtulmak ve ideal bel ve kalça ölçüsü değerlerine ulaşmak için diyetisyen kontrolünde sağlıklı bir programa uygulamalısınız. Aktivite düzeyinizi arttırmanız da oldukça önemlidir. Özellikle kilo verme sürecinde bel ve kalça ölçünüzü haftalık olarak takip etmeniz gerekmektedir.

Propecia The side effects of Propecia appear rarely because Finasteride contains the male sexual hormones and it does not cause negative reactions from the side of the body. Motilium Online

İdeal bel kalça ölçüsü hesaplama

ideal bel kalça ölçüsü hesaplama tablosu

 

ideal bel kalça ölçüsü hesaplama aracı nasıl çalışır

Basit bir mantıkta çalışabilen bu araç, kalça ölçünüzü bel ölçüsüne böler ve çıkan değeri size verir. Yapılan işlem matematiksel olarak basit bir işlem olmasına rağmen, sağlık durumunun dolaylı bir belirteci olması sebebi ile sıkça kullanılmaktadır. Dilerseniz hesaplama aracını kullanmadan aşağıda vermiş olduğumuz formül ile bel kalça oranınızı kendiniz de rahatlıkla hesaplayabilirsiniz.

ideal bel kalça ölçüsü hesaplama formülü : Bel Ölçüsü(cm) / Kalça Çevresi(cm) şeklindedir.

Günlük kalori ihtiyacı hesaplama

Yazar Hakkında

Füsun

Yorum bırakın