Hesaplayıcılar

ideal uyku saati nasıl hesaplanır

İdeal uyku saati nasıl hesaplanır

ideal uyku saati nasıl hesaplanır ; Uyku vücudumuzun dinlenmesinin yanı sıra organlarımızın da düzenli çalışmasında oldukça etkilidir. Yetersiz ve kalitesiz uyku gündelik hayatınızda aksamalara sebep olur. Bu durum dikkat dağınıklığı, görme kaybı, yorgunluk, motivasyon eksikliği, depresyon gibi sorunlar ve reflekslerin zayıflaması olarak geri döner.

ideal uyku saati nasıl hesaplanır

ideal uyku saati nasıl hesaplanır ? İdeal uyku saati yaş, hamilelik gibi etkenlere bağlı olarak kişiye göre değişkenlik gösterebilir. Örneğin günde 5 saat uyuduğunu fakat dinç hissettiğini söyleyen insanlar olabilir. Bunun yanında fazla uykuya ihtiyaç duyduğunu düşünen insanlar da olabilir. Bu durumlar uzun vadede kişiye farklı sorunlar yaratmıyorsa o kişi ideal uyku saatini bulmuştur.

ideal uyku saati nasıl hesaplanır

Propecia The side effects of Propecia appear rarely because Finasteride contains the male sexual hormones and it does not cause negative reactions from the side of the body. Motilium Online

Yaşa Göre ideal Uyku Süresinin Belirlenmesi

  • 0-3 aylık yeni doğanlar bebekler için ideal uyku süresi 14-17 saattir. Bebeklerin 19 saatten uzun süre uyuması uygun değildir.
  • 4-11 aylık bebekler için bu süre 12-15 saat arasıdır.
  • 1-2 yaşındaki çocuklara 11-14 saatlik bir uyku önerilmektedir.
  • 3-5 yaş arası çocuklara ise 10-13 saatlik bir uyku yetmektedir.
  • 6-13 yaşındaki çocuklara 9-11 saatlik uyku önerilir.
  • 14-17 yaş arasındaki gençler için ideal uyku süresi 8-10 saat olarak belirtilmiştir.
  • 18 ila 25 yaşındaki genç bireylere ve 26-64 yaşındaki yetişkinlere ise 7-9 saat arası uykunun yeterli olacağı düşünülmektedir.
  • 65 yaş üstü yaşlarda ise 6-8 saat uykunun ideal olduğu düşünülmektedir.

Hamilelikte döneminde uyku ihtiyacı artar.Gençlerde fazla uyku uyumak vücudun büyüme evresinde oluşu ve büyüme hormonlarının uyku esnasında daha aktif hale gelmesinden kaynaklanır. İdeal uyku saati nasıl hesaplanır konulu makalemizin sonuna geldik. Sevgiyle kalın…

ideal bel kalça ölçüsü hesaplama

 

Yazar Hakkında

Füsun

Yorum bırakın