Teknoloji

ikinci El Otomobil Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar


ikinci El Otomobil Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

ikinci El Otomobil Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlarİkinci el otomobil alırken, sürücülerin en fazla takıldıkları noktalardan biri motor kontrolüdür. Motor kontrolünü normal bir sürücünün, aracın içine binerek çalıştırarak veya sesini dinleyerek kontrol etmesi çok mümkün değildir. Genellikle hata yapılır, ya motordan mekanik olarak çok iyi anlayan birinin yanına götürülmesi gerekir yada aracın belli bir servise götürülüp orijin alarak kontrol edilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde sürücülerimiz her zaman yanılabilirler.

Ses İle Motor Kontrolü Mümkün Mü

Sadece ses ile ben 15 – 20 yıldır araç kullanıyorum, 30 yıldır trafikteyim ben bu aracın motor sesini anlarım diyenler, çok fazla yanlış yaptırır sürücülere. Özellikle oto pazarı ve galerilerden alınan araçlar mutlaka yetkili servise götürülüp, araçların 101 nokta dediğimiz kontrolleri ver, bu kontrol içine motorda dahildir, bu kontroller yaptırılsın ve daha sonra satın alınsın.

Propecia The side effects of Propecia appear rarely because Finasteride contains the male sexual hormones and it does not cause negative reactions from the side of the body. Motilium Online

ikinci El Otomobil Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar ve Kilometre Önemi

Motor kontrolü yapılırken sürücüler aracın kilometrelerine de dikkat ediyorlar. Yalnız kilometrelerde ne yazık ki çok fazla oynama yapılıyor. Hem dijitallere hem diğer analog göstergeli araçların bir çoğunda, örneğin araçta 60,000 km yazıyor fakat farklı kilometrelerde olabiliyor. Dolayısı ile bunu yetkili servis üzerinden aracın plakası üzerinden kontrol edilmeli, eğer varsa tramer  üzerinden kaza kayıtlarına bakılmasında, motor açısından da araç açısından da önemlidir.

ikinci El Otomobil Alırken Yürüyen’inde Sorun Olmadığı Nasıl Anlaşılır

İkinci el otomobil alırken, aracın yürüyen aksamı iyimi kötümü bunu anlamakta önemlidir. Bunu yine çok az alışkanlığı olan 3-5 senedir araç kullanan birisi anlayamaz. Çok uzun süredir deneyimi olan tecrübeli şoförler, kulak aşinalığından dolayı ekstra sesleri duyabilirler. Bazı noktalarda doğru teşhisi koyabilirler ama tamamen aracın yürüyen aksamında, ön takımında hakikaten çok önemli sorunlar var mı yok mu ? Tam teşhisi koyabilmek için yine, yetkili serviste, yetkili bir uzman yada ustanın kontrolünden geçmesi gerekir.

  • Aksi takdirde bir veya iki sesi tanımlayabiliriz, şu şundan olabilir, bu bundan olabilir diyebiliriz. Ama arkasını önünü bilmediğimiz için bu sorun, çok maliyetli bir sorun mu, aracı aldıktan sonra bize çok büyük maliyetler çıkaracak mı yoksa 1-2 ufak tefek parçayla geçiştirilebilecek bir sorun mu, ön takım sökülmeden çok fazla anlaşılamıyor. Dolayısı ile bir sürpriz ile karşılaşmamak için mutlaka yetkili bir serviste bakılmasında fayda var.

Uzmanından  daha fazla bilgiye anında erişmek için; facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayınız.

Yazar Hakkında

ismail

Yorum bırakın