Mobil

internetsiz Whatsapp kullanma 2017

internetsiz WhatsApp Kullanma 2017
internetsiz WhatsApp Kullanma 2017

Whatsapp mesajlaşma programını artık kullanmayan yok. Bir çok özelliği sayesinde ve programı kullanmak için her hangi bir ücret alınmamasında, kullanıcı sayısını bir hayli artırmış durumda. Görüntülü konuşma özelliği, dosya alıp gönderebilme gibi bir çok imkanı sunan whatsapp, mesajlaşma uygulamaları başında yer almaktadır. Sizlere önceki konularımızda bedava internet paketleri hakkında bilgiler verdiğimiz gibi, şimdide internetsiz WhatsApp Kullanma 2017 konumuz ile internet olmadan whatsapp nasıl kullanılır, telefon ayarları nasıl olmalı bu bilgilere yer vereceğiz.

internetsiz Whatsapp kullanma 2017

Öncelikle internetsiz whatsapp kullanabilmeniz için, yani uygulama kullanırken kontör yada kullanım bedelinin faturanıza yansımaması için telefonunuzdan bazı ayarlar yapmanız gerekmektedir. Bu ayarları sırası ile sizlere anlatacağım. Söylediklerimizi yaptığınız taktirde sıkıntı yaşamazsınız. Fakat yapamayan arkadaşlar olursa bizlere yorum kısmından ulaşarak yardım isteyebilirler. Yapan arkadaşlarda diğer arkadaşlara yardımcı olmak adına bilgi verirlerse seviniriz.

internetsiz Whatsapp için telefon ayarları

Bu uygulamayı kullanabilmek için telefonumuza yeni bir APN eklememiz gerekecektir. Bunu da aşağıdaki şekilde yapacağız. Telefonunuzdan Ayarlar kısmına gelip buradan Mobil Ağ Ayarları ve Erişim Noktası Adları kısmına giriş yapıyoruz..

Yani kısaca; Ayarlar > Mobil Ağ Ayarları > Erişim Noktası Adları

Genelde bu kısım böyledir fakat ben samsung model telefon kullanıyorum. Benimkinde ise bu ayarlar kısmı şu şekilde.

Ayarlar >Diğer ağlar > Mobil ağlar > Erişim noktası Adları

Açılan kısımın alt tarafında (+)  yada üst sağ tarafında (+) işaretini göreceksiniz. Bu işarete bastığınız zaman Erişim noktası düzenle kısmı açılacaktır. İşte tüm ayarları buradan yapacağız.

  • isim: uzmanalan.com
  • APN: internet
  • Proxy: 127.0.0.1 
  • Bağlantı Noktasi: 8080

Ayarları bu şekilde yapıp kaydediyoruz. Eğer kaydet butonu yok ise geri diyerek bir önceki menüye giderseniz, yaptığınız ayarı göreceksiniz. Sadece etkinleştirmek kalacak.

Yukarıda belirttiğim gibi yapamayan arkadaşlar olursa, telefon marka ve modelini yazarak bize ulaşabilirler. Aynı şekilde yapan arkadaşlarda telefonlarının marka ve modeline göre nasıl yaptıklarını açıklayabilirler. Benim verdiğim ayar genel ayardır. Yani ayarlar aynen doğrudur fakat telefonun modeline göre menü yolu ve menü isimleri farklı olabiliyor. Bendeki ayarlar bu şekilde oldu, bilgi olması açısından bakabilirsiniz.

erişim noktası düzeni

erişim noktası düzeni

Bu yazımızı arkadaşlarınızla paylaşarak onlara da yardımcı olabilirsiniz.

iPhone için internetsiz whatsapp kullanma

Ayarlar – Hücresel – Seçenekler – Hücresel Veri Ağı kısmına gelip düzenleme yapabilirsiniz ücretsiz whatsapp’ı iPhone’da bu şekilde çalışmaktadır.

Başkasının Whatsapp konuşmalarını nasıl okurum ?  başlıklı konumuzu da okumak istermisiniz ? sizin için hazırladığımız bu konu ile web whatsapp ve başkasının whatsapp mesajlarını okumayı nasıl yapacağını öğrenebilirsiniz.

Yazar Hakkında

ismail

Yorum bırakın

10 Yorumlar