Teknoloji

iPhone 7 ve iPhone 6S Arasındaki Fark

iphone 7 ve iphone 6s arasındaki fark

iPhone 7 ve iPhone 6S Arasındaki Fark

Bu yazımızda iPhone 7 ve iPhone 6S arasındaki fark’ları en ince ayrıntılarıyla önünüze koyacağız. Teknik terimlere girmeden oldukça anlaşılabilir bir dille yazmaya çalıştık. Yazımızı inceledikten sonra 6S’mi yoksa İPhone 7 ‘mi alacaksınız kararınızı vereceksiniz.

iphone 7 ve iphone 6s arasındaki fark

İki model arasında tasarım açısından çok büyük bir fark bulunmamakta ama biz  görünümleri arasındaki farkları sıralamakla başlayalım;

Propecia The side effects of Propecia appear rarely because Finasteride contains the male sexual hormones and it does not cause negative reactions from the side of the body. Motilium Online

 • Boyutlar arasında herhangi bir fark yani değişiklik yok, iki modelde birebir aynı boyutlarda.
 • İki cihazın ön yüzlerinde de fark bulunmamakta birbirleriyle tamamen aynı görünümde, ön cepheden iPhone 6S mi yoksa iPhone 7 mi anlayamazsınız.
 • Arka yüzdeki farklardan en belirgini; iPhone 7’nin kamerasının daha çıkık olması bunun sebebi de 2X optik zoom bulunması,  6S’deki alt ve üst kısmında bulunan anten çizgileri ve iPhone yazısının altındaki seri no’ları iPhone 7’de kaldırılmış.
 • iPhone 7’nin tasarımına su ve toza dayanıklılık özelliği eklenmiş, 1 metre derinliğe 30 dakika boyunca dayanabilme özelliği var (Su ile temas sebebiyle arızalanmalar garanti dışında).

Yeni Home Butonu:

 • Apple,  fiziksel home tuşunu kaldırarak yerine kapasitif  Force Touch teknolojisiyle basınca duyarlı bir home tuşunu aynı yerde kullanmış. Home butonu dijital hale getirilmiş.

Kulaklık girişine elveda:

 • 3.5 mm kulaklık jack kaldırılmış, eğer kablosuz kulaklığınız yoksa telefonu şarj ederken müzik dinleyebilmeniz imkansız. Bu durum biraz can sıkıcı.
 • Zaten son derece hızlı bir telefon olan 6S , iPhone 7‘nin gelmesi ile iyice hızlanmış. Donanım olarak iPhone 7’de dört çekirdekli A10 Fusuion işlemci kullanılmış, bu işletim sistemi sayesinde de %40 oranında hızı artmış.
 • iPhone 7 de 16gb hafıza seçeneği artık yok , 32 – 128 – 256 gb seçenekleri var.
 • Modem cat6 dan cat9’a yükseltilmiş, indirme hızı 450 mb kadar desteklenmiş fakat bu farkı şu anki koşullarda fark edebilmeniz imkansız.

Kamera:

 • Kameraları arasında ciddi bir değişiklik yok, iPhone 7 düşük ışıklarda daha net fotoğraf çekebilmekte, 4 ledli kuvvetli flaşa sahip ve 2x zooma sahip bulunmakta.
 • Bataryalarını kıyasladığımızda %10 luk bir artış söz konusu. Oyun oynarken son derece hızlı bir işletim sistemine sahip olmasına rağmen gereksiz fazla bir ısınma olmamakta 40-44 derece aralığında normal seyretmekte.

Yapmış olduğumuz bu kıyaslamadan çıkardığımız sonuç ; eğer iPhone 6S sahibiyseniz iPhone 7‘ye geçmenize gerek yok. iPhone 7 sanki iPhone 6S modelinin bir uzantısı gibi olmuş. iPhone 7 olmak yerine iPhone 6S xplus olabilirmiş.

Bu yazımızı beğendiyseniz daha fazlası için teknoloji kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Füsun

Yorum bırakın

1 Yorum