Mobil

iPhone arayanın ismini söyleme açma kapatma

iPhone arayanın ismini söyleme açma kapatma

iPhone telefonlarına iOS 10 ile gelen bu özellik bir çok kullanıcıyı sevindireceğini düşünüyorum. Telefonunuz çaldığında iPhone arayanın ismini söyleme açma kapatma özelliğine kavuştu. Android gibi telefonlarda bu özellik önceden vardı ancak iPhone bu özelliği getirme konusunda sanırım biraz geç kaldı.

iPhone arayanın ismini söyleme açma kapatma özelliği

iPhone açık kaynaklı kodlara sahip olmadığı için bazı özelliklerin kullanıma açılması için Apple tarafından müdahale ve düzenlemesi yapılması gerekiyor. Bu uygulamada Apple tarafından uzun süre tartışılan ve uzun süre inatla açmak istemediği özelliklerden bir tanesi. iOS 10 ile hayatımıza giren 160 özellikten sadece bir tanesi. Uzun uzadıya diğer özellikleri de zamanla sizlerle paylaşacağım.

iPhone arayanın ismini söyleme açma kapatma özelliği nedir ?

Şimdi başlıktan anlayamayanlar olacaktır çünkü nasıl bir açıklama getireyim bilemediğim için biraz uzun bir başlık yazmak zorunda kaldım. iPhone telefonlarınızda rehberinizda kayıtlı olan bir kişi var diyelim ve ismi Onur. Sizin rehberinizde kayıtlı bu kişi aradığında telefon çalmaya başladığı andan itibaren 1-2 saniye sonra arayan kişinin ismini telefon size söylüyor böylelikle telefona bakıp kim aramış demeye gerek kalmadan kim olduğunu öğrenebiliyorsunuz.

Propecia The side effects of Propecia appear rarely because Finasteride contains the male sexual hormones and it does not cause negative reactions from the side of the body. Motilium Online

iPhone bu özelliği 3 şekilde bizlere sunuyor. Bunlardan ilki kulaklık özelliği telefonunuz kulaklık takılı iken veya hoparlöre bağlı iken sizlere ismini söyleyebilir. Yada araç sürüyorsunuz ve eller serbest moddasınız bluetooth özelliğiniz açık. Araç içinde sesli olarak kimin aradığını söyleyebilir yada en son seçenek her şekilde size kim olduğunu söyleme seçeneğidir. Yani her ne şekilde olursa olsun sessiz olmadığı süre size kim olduğunu söyleme şeklidir.

iPhone arayanın ismini söyleme nasıl açılır ?

iPhone telefonunuzdan iPhone arayan kişiyi sesli söyleme özelliği nasıl açacağınızdan birazda bahsedelim. İlk olarak bu özelliğini sadece iOS 10 ve üzeri telefonlarda açık olduğunu unutmayın. Sonra neden benim telefonumda neden bu özellik yok demeyin. iPhone iOS 10 ve üzerin olanlar bu özellikten yararlanabilir.

iPhone telefonunuzdan –> Ayarlar –> Telefon –> Aramaları Duyur özelliğinden

  • Her zaman
  • Kulaklık ve araba
  • Yanlızca araba
  • Hiçbir zaman

Yukarıdaki seçeneklerden birini seçmeniz gerekecek.  Eğer her zaman seçerseniz de kulaklıkla, arabada, veya normal şekilde telefon çalarken arayanın ismini söyler. Bu arada Whatsapp aramaları geldiğinde de ismini söylediğini belirtmek gerekiyor.

iPhone arayanın ismini söyleme nasıl kapanır ?

iPhone telefonunuzdan –> Ayarlar –> Telefon –> Aramaları Duyur özelliğinden

  • Her zaman
  • Kulaklık ve araba
  • Yanlızca araba
  • Hiçbir zaman

Yukarıda gelen seçeneklerden hiçbirini seçerek arayanın ismini söyleme özelliğini kapatabilirsiniz.

iPhone Hafızası Nasıl Boşaltılır ? – Depolama alanı doldu uyarısı konumuzu incelemenizi öneririz. Hem pilinizin daha uzun gitmesini sağlarsınız, hemde boş alanlanınızı arttırabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Füsun

Yorum bırakın