Mobil

iPhone Hafızası Nasıl Boşaltılır ? – Depolama alanı doldu uyarısı

iPhone Hafızası Nasıl Boşaltılır

iPhone Hafızası Nasıl Boşaltılır başlıklı konumuza hoşgeldiniz. Apple iPhone’un 16 GB’lık versiyonunu kullananların en büyük sorunu iPhone boş alan kalmadı uyarısı oluyor bu kimi zaman insanların canını sıksada size göstereceğimiz yöntemler ile hem iPhone pil tasarrufu sağlarsınız, hemde gereksiz ön belleğin iPhone’dan silinmesini sağlarsınız. iPhone gereksiz ön bellekleri silme ve boş alanı arttırmak için sizlere önereceğimiz işlemleri yapmanız sonucu iPhone boş alanı boşaltabilirsiniz. Depolama alanı neredeyse doldu uyarısını yok etmek için makalemizi incelemeye başlayalım.

iPhone Hafızası Nasıl Boşaltılır ?

iPhone Hafızası Nasıl Boşaltılır ? başlıklı konumuzda sizlere anlatacağımız önergelere uyarak boş alanınızı arttırabilirsiniz. Eski mesajların otomatik silinmesi ufakta olsa alanınızın boşalmasına neden olacaktır. Bunun için iPhone Ayarlar menüsünden Mesajlar bölümüne geliniz. Mesaj tarihçesini bulunuz buradan Mesaj Tut tıklayarak 30 Gün işaretlemeniz durumunda 30 günü geçen tüm mesajlarınız silinecektir. Uyaralım önemli mesajlarınız varsa bu işlemi yapmayınız.

iPhone Photo Stream Kapatma

iPhone Pil ömrünü ve boş hafızayı arttırmak için iPhone Photo Stream özelliğini kapatmanızı öneririz. Photo Stream alanı fotoğraflarınızı wifi açıkken icloud yedekler ve resmi açtığınızda iclouddan indirerek görmenizi sağlar. Bu aslında alandan tasarruf sağlasa da pilinizi çabuk bitiren bir işlemdir. iPhone telefonunuzdan Ayarlar, Fotoğraf ve Kamera bölümüne giriş yapınız. Fotoğraf yayınım özelliğini kapatmanızı öneririz. Ancak bu işlem ile fotoğraflarınızın silinme durumu olur bu nedenle yedek almadan bu işlemi gerçekleştirmeyiniz.

Propecia The side effects of Propecia appear rarely because Finasteride contains the male sexual hormones and it does not cause negative reactions from the side of the body. Motilium Online

Facebook uygulamanızı silip tekrar kurun

Facebook uygulaması ön bellek konusunda oldukça yüksek alanlar tutmaktadır. 100 mb’lık uygulama olmasına rağmen telefon bellek durumuna baktığınızda 1GB yakın rakamlar görebilirsiniz. Bunun için uygulamayı siliniz telefonunuzu kapatıp açın ve facebook  uygulamasını tekrar yükleyin. Bu işlem facebook, instagram ve snap içinde geçerlidir.

HDR Çekim kapatarak iPhone’da boş yer açın

iPhone HDR çekimlerinde orjinal fotoğrafları silmemektedir. Bu özelliği kapatarak daha düşük boyutlarda fotoğraf çekebilirsiniz. Orjinali saklama özelliğini kapatmak için  iPhone telefonunuzdan Ayarlar, Fotoğraf ve Kamera bölümüne giriş yapınız. En alt kısımda Normal Fotoğrafları tut özelliğini kapatınız. Bu size ciddi anlamda boş yer kazandıracaktır.

Safari Geçmişini Silme

Safari cookileri ve geçmişi silmek size alan kazandıracaktır bunun için Ayarlar bölümünden Safari sekmesine tıklayınız ve geçmişi sil basınız. Böylelikle geçmişiniz silinecek ve boş alan sağlamış olacaksınız.

instagram fotoğraflarını telefonunuzdan silme

Telefonunuzda yer kaplayan diğer özelliklerden birisi instagrama yüklediğin fotoların yedeklerinin INSTAGRAM kategorisi adı altında fotoğraf arşivinde görmeniz. Instagram fotolarını fotoğraf arşivinden kaldırın. Daha sonra Instagram’a giriş yapınız Profilinize gelin, Ayarlar kısmına girin Asıl Fotoğrafları kaydet kapatarak alan sağlamış olacaksınız.

iPhone arayanın ismini söyleme açma kapatma özelliği ile sizi arayan kişilerin ismini telefonunuzun söylemesini istermisiniz ?

 

Yazar Hakkında

Füsun

Yorum bırakın