Teknoloji

iPhone’daki Fotoğrafları Videoları Bilgisayara Nasıl Atarım ?


iPhone’daki Fotoğrafları Videoları Bilgisayara Nasıl Atarım ? adlı makalemize hoşgeldiniz. Apple yeni kullanmaya başlayan arkadaşlarımızın en sık sorduğu sorulardan biriside iPhone’daki Fotoğrafları Bilgisayara Nasıl Atarım ? oluyor. Apple açık kaynaklı bir sistem olmadığı için bazen bu sıkıntı yaşanabiliyor. Aslında sıkıntı yaşanacak hiçbirşey yok sadece alışmak biraz zaman istiyor.

iPhone Bilgisayarımda Görünmüyor Ne Yapabilirim ?

İlk olarak yapmanız gereken işlemleri anlatmadan önce iPhone telefonunuz bilgisayarınızda görünmezse yapmanız gereken işlemleri anlatacağım. Bilgisayarınıza kablo ile iPhone telefonu bağladığınızda eğer iPhone görmüyorsa yapmanız gereken bir kaç işlem var. İlk olarak sorunun ne olduğunu tespit etmemiz önemli.

 • iPhone taktığınız bilgisayarda iTunes yüklü olmasına dikkat edin. iTunes yüklü olmayan bilgisayarların işletim sistemi bazen driverları görmeyebiliyor. Onun için buradan iTunes’in son sürümünü ilk olarak buradan indiriniz.
 • iTunes indirdikten gerekli kurulumları yapınız gerekli kurulum bitene kadar kablo ile telefonunuzu bilgisayara bağlamamaya özen gösterin.
 • Daha sonra bilgisayarınızı yeniden başlatarak iPhone telefonunuzu usb ile bağlayınız.

Yukarıdaki işlem iTunes bilgisayarında yüklü olmayanlar için söylenmiş yöntem. Eğer iTunes yüklü ve iPhone’u görmüyorsa yapmanız gerekenleri de sıralayalım.

Propecia The side effects of Propecia appear rarely because Finasteride contains the male sexual hormones and it does not cause negative reactions from the side of the body. Motilium Online

 • İlk olarak bilgisayarınızı ve iPhone telefonunuzu yeniden başlatınız.
 • Yeniden başlattıktan sonra önce iTunes programı açın daha sonra bilgisayarınıza USB kablo ile iPhone telefonunuzu bağlayınız.
 • Daha sonra iPhone gelen uyarıda “Bu bilgisayara Güvenilsin mi sorusuna” güvenilsin olarak işaretleyip devam ediniz.
 • Büyük ihtimalle sorununuz hallolacaktır. Ancak sorununuz devam ediyorsa kapama tuşu ile orta tuşa uzunca basıp reset atarak tekrar deneyiniz.
 • Reset atmakta işe yaramadı ise Windows – Denetim Masası – Program Ekle kaldırdan iTunes’i kaldırınız ve yukarıda verdiğimiz linkten tekrar yükleyiniz sorununuz çözülecektir.

Yukarıda anlatılan işlemleri yaptım ama yine olmuyor diyorsanız büyük ihtimal USB kablonuz hasar almış veya orjinal olmayabilir. Unutmayın ki orjinal olmayan bazı kablolar sadece şarj edebilmektedir.

iPhone’daki Fotoğrafları Videoları Bilgisayara Nasıl Atarım ?

iPhone'daki Fotoğrafları Videoları Bilgisayara Nasıl Atarım ?

iPhone’daki Fotoğrafları Videoları Bilgisayara Nasıl Atarım ? sorusunun cevabına gelebiliriz.  Konuya girmem zaman aldı farkındayım bunun için kusura bakmayın USB kablo ile iPhone bilgisayara bağladığınız da çoğu sorunu 1. aşamadaki sorundan dolayı yaşıyorsunuz bu nedenle o anlatımı kısaca yapmam gerekiyordu. Bilgisayarınızda iTunes kurulu ise devamına geçebiliriz.

 1. iPhone, iPad veya iPod touch aygıtınızı PC’nize bir USB kablosu ile bağlayın.
 2. iOS aygıtınızın kilidini parolanızı kullanarak açmanız gerekebilir.
 3. iOS aygıtta Bu Bilgisayara Güvenilsin mi? diye soran bir ifade de görebilirsiniz. Devam etmek için Güven’e veya İzin Ver’e dokunun.
 4. Bilgisayarı PC’nize bağladığınızda size seçenekler sunacak Windows 7 – Windows 8 ve Windows 10 kullanıyorsanız iPhone’daki resimleri bilgisayara aktar seçeneği çıkacaktır ancak siz hepsini aktarmak istemiyorsanız en alttan Klasör olarak aç seçebilirsiniz. Eğer ki klasör olarak aç çıkmadı ise Bilgisayarıma tıklayın ve C: D: klasörünün göründüğü kısımda iPhone telefonunuzun klasörünü göreceksiniz oraya tıklayarak resimlerinizi görebilirsiniz ve seçerek bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz. Yükleme sırasında iPhone resimlerinin bulunduğu klasörün açık olması gerektiğini unutmayınız.

Youtube’da bu konu ile ilgili bir arkadaşımızda içerik paylaşmış bunuda sizlerle paylaşmak istiyorum.

Yazar Hakkında

Füsun

Yorum bırakın